Sakala: VLND ja Tuleviku koostöö lisab jalgpalliklubi juhtkonda neli noort

Kui Viljandi jalgpalliklubi Tulevik president Raiko Mutle möödunud aasta lõpul Kris Süllalt koostööpakkumise telefonikõne sai, ei võtnud kaua, et nad käed lööksid ja klubi tulevikuplaane arutama hakkaksid.

Tulevik andis teada, et klubi juhtimine viiakse üle laiapindsemale mudelile, kaasates rohkem inimesi oma energia, teadmiste ja pädevusega. Uued juhatuse liikme kandidaadid lisaks praegustele, Rain Tölpusele ja Raiko Mutlele on Kris Süld, Kristiin Elmat, Oskar Berggren ja Rihard Reimaa.

Viljandi kogukonnaportaali VLND algataja, linnavolikogu liige Kris Süld rääkis, et soov jalgpalliklubi aidata tekkis juba mõni aasta tagasi ja sõber Oskar Berggre­niga sai aitamise idee salvrätinurgale visandatud. «Mõte oli peas kogu aeg. Möödunud aasta lõpus võtsin Raikoga ühendust ja vestlesime kokkuvõttes pikki tunde. Otsisime ühisosa, leidsime ühisosa ja tegelikult juba esimesest päevast läks tööks.»

Koht tuleb välja teenida

Kui Tulevik oli kõrgliigast loobunud ning kogu olukord isiklikus plaanis ja klubis väga palju muutunud, oli Raiko Mutle sõnul selge, et tarvis on juhtimise reorganiseerimist. «See jõudiski reaalse tulemini sel hetkel, kui uued vanad tuttavad ühendust võtsid. Oli selge, et neil on sama vaade ja siiras soov klubi aidata, ja ühisosa oli olemas.»

Mutle selgitust mööda on eesmärgiks seatud, et klubi juhtkond oleks kollegiaalselt töötav ja kollegiaalse vastutusega. «Me ei soovi hakata hierarhiat tekitama, olema peab ikkagi meeskonnatöö. Uued liikmed saavad ligi kõigele ja see ei ole selline ühe korra klubisse astumine või siin lihtsalt olemine. See on ikkagi protsess, milles nemad on võtnud suure vastutuse ja auväärse positsiooni päriselt klubi edasi aidata.»

Nagu Kris Süld toonitas: «Meil on üks ambitsioon ja see on aidata Viljandi jalgpallil hoogsalt edasi areneda, samas midagi ise vastu lootmata. Tahaks näha, kuidas jälle hoog sisse läheb.»

Koht klubi juhtkonnas tuleb Mutle sõnul välja teenida. Kõige olulisemaks peab ta seejuures siirast soovi panustada klubi arengusse, aga olema peavad ka teadmine, mida on klubil reaalselt vaja, lojaalsus ning suur vastutustunne. «Enda isiklikud ambitsioonid või aupaiste ei saa kunagi üle kaaluda klubi vajadusi. Samamoodi minu puhul. Ma ei jää kunagi klubist kümne küünega kinni hoidma, kui mul ei ole aega, oskust ja võimalust palju panustada.»

See, et Kris Süld oma meeskonnaga klubi aitama sobib, sai Raiko Mutlele selgeks kohe esimese vestluse ajal. «Krisi küsimused olid õiged, mis viitas sellele, et asi on läbi mõeldud,» põhjendas ta.

Mutle nentis, et ehkki klubi juhtimise juures ei ole midagi varjata, on asju, mis näivad väljapoole ühtmoodi ja mille tausta tuleb selgitada. «See ei ole mingi ühemehešõu, nii et keegi tõmbab kuskil vaikselt niite, vaid see on meie kõigi klubi, mida on juhitud täpselt nii ja selliste edulugude ja muredega, nagu on olnud.»

Nagu märkis Süld, on kõigil neljal uuel tulijal Tuleviku juures oma roll. Tema ise vastutab klubi arengu ja argise meediatöö eest, Tuleviku kasvandik Rihard Reimaa on juba praegu vabatahtlik esindusmeeskonna abitreener, kes käib peatreener Indrek Ilvesele peaaegu igal õhtul abiks, Kristiin Elmat aitab tegelda sotsiaalmeediakanalitega ning soovib populariseerida naistejalgpalli, teine Tuleviku kasvandik Oskar Berggren on eeskuju ja kogemusnõustaja, kelle ülesanne on mängijatega rasketel hetkedel suhelda ja neile oma kogemuste põhjal abiks olla.

«Need on katusteemad, mille juures alles hakkavad esimesed sammud tekkima. Põhimõtteliselt on esimesest kõnest Raikole möödunud üks kuu, mis on läinud üksteise tundmaõppimisele ja teemade kaardistamisele, konkreetse tegevusplaanini me ei olegi veel jõudnud,» ütles Süld.

Täismahus artiklit saab lugeda ajalehest Sakala: https://sakala.postimees.ee/7712602/vlnd-ja-tuleviku-koostoo-lisab-jalgpalliklubi-juhtkonda-neli-noort

Loo autor: Merlin Kuld

Previous
Previous

Sakala: Tulevik avas hooaja viigipunktiga