Võitluslik ja tuline derbi tõi ülinapi kaotuse

Premium Liiga hooaja teine pool sai Viljandi Tuleviku jaoks alguse koduväljakul peetud Lõuna-Eesti derbiga. Ülimalt võitluslik ning tasavägine kohtumine libises kollasärkidel käest kolm minutit enne lõppu, kui hetkelise hooletuse järel kaitseliinis tuli tartlaste täpne kauglöök võrgust välja korjata ning 0:1 kaotust tunnistada.

Veel 15 minutit enne avavilet kallanud paduvihmast ja laulupeopühadest hoolimata 309 pealtvaatajat linnastaadionile toonud kohtumine algas Tuleviku survega Tammeka väravale. Juba viie minuti möödudes avavilest sundis Kaimar Saagi pealelöök Tammeka väravavahi Karl-Johan Pechteri väravaesisel porisse sukelduma, et raami suunduv pall päästa.

Suurema hulga vahelduvate pallivaldamisperioodidega kulgenud poolaja ohtlikemaist momentidest lõigi Viljandi, ehkki ka Tammeka sai omad head võimalused. Andre Paju kauglöök lendas napilt värava ristnugrast üle, Tulevik aga külvas tartlaste trahvikastis ohtu standradolukordadest ning paremalt äärelt tulnud rünnakutega.

Poolaja lõpuosas haaras Tammeka mõneks minutiks initsiatiivi ning sundis Tuleviku puurivahi Karl-Romet Nõmme mitut puhku tõrjetele. Nõmm oli ülesannete kõrgusel, kollasärgid surusid mängu tagasi Tammeka väljakupoolele ning poolajapausile mindi 0:0 tasaseisult.

Teist poolaega alustas teravamalt Tammeka. Sander Kapper põrutas palli posti ning üha sagedamini leiti tee Tuleviku trahvikasti või selle lähistele. Tartlaste surve kestis kümmekond minutit, mille järel Tulevik taas ree peale sai ning oma rünnakuid üles võtma hakkas.

Teise poolaja esimese poole parima võimaluse ehitasid Tuleviku värskeim täiendus David Onyeanula ning Kaimar Saag. Viimane pääses Onyeanula tsenderdusest hästi löögile, ent põrutas palli Pechterile otse pihta. Kohe pärast seda oli Saag taas aktsioonis, seekord Illimar Loigo suurepärase eeltöö järel, ent taas ei leidnud pall Saagi ühepuutelöögi järel teed väravasse.

Järjest jõulisemaks ja derbimängule vääriliselt närviliseks kiskuv mäng muutus minut minuti haaval ka üha lahtisemaks ning rünnakud kerisid ühelt väljakupoolelt teisele. Tuleviku särgis debüteerinud ning paremal ründeäärel tehniliselt nauditavat ja kaitsefaasis innukat mängu näidanud, ent meeskonnaansambli kokkumängust pisut välja langenud Romeo Da-Costa 60. minuti paiku välja vahetanud Indrek Ilves tõi vasakule ründeäärele värskust juurde ning külvas mitut puhku Tammeka väravaesisel ohtu.

David Onyeanula jõulist ja kavalat spurti Tammeka värava suunas seitse minutit enne mängu lõppu jõudis aga Tammeka kaitsja takistama viimasel hetkel.

Kaks minutit enne normaalaja täitumist lubas Tuleviku kaitseliin vahetusest sekkunud tammeklase Artur Uljanovi hetkelise ebakõla tõttu karistusala joone lähistelt peale lööma. Löök oli avantüristlik, ent piisavalt täpne – pall lendas Tuleviku värava alumisse nurka ja Tammeka haaras 1:0 eduseisu.

Nelja lisaminuti jooksul üritas Tulevik leida oma ründajaid pikkade pallidega, kuid Tammeka langetas nii kaitse- kui poolkaitseliini tihedalt oma trahvikasti turvama ning Tuleviku rünnakuüritused löödi kõik probleemideta tagasi.

Veel viimasel mängusekundil sai Kaimar Saag siiski viiekastist vabalt löögile, kuid saatis palli vihmapilvedesse. See ei jõudnud veel staadionile tagasi langeda, kui juba kõlaski kohtumise lõpuvile. Tasavägine derbimäng lõppes tartlaste võiduga, kes võtsid Tulevikult revanši eelmises omavahelises kohtumises sama skooriga saadud kaotuse eest.

Tuleviku järgmine kohtumine koduväljakul leiab aset tuleval laupäeval 13. juulil, kui kell 19.00 võõrustatakse Tipneri karika 1/64 finaalis Kadrina spordiklubi meeskonda. Kohtumise toimumispaik on hetkel lahtine, sest linnastaadioni muruväljaku hooldustööd ei pruugi olla kohtumiseks lõpetatud, mistõttu karikamäng võib toimuda kunstmuruväljakul. Täpsem info Tuleviku kanaleis esimesel võimalusel.

Premium Liiga naaseb pärast kahenädalast euromängude pausi ning Tulevikku ootab 21. juulil ees sõit Narva, kus sealse Transiga kell 16.00 kohtutakse. Järgmise kodumängu peab Tulevik alles 28. juulil, kui kõrgliigamatšiks sõidab Viljandisse Tallinna FCI Levadia.