Viljandi Tuleviku harrastajate meeskond loodi 2017. aasta novembris eesmärgiga pakkuda sportimisvõimalust kõigile jalgpallihuvilistele olenemata nende vanusest.

Meeskonda kuulub pidevalt umbes 35 mängijat, kellest noorim on 15 ja vanim 51-aastane. Meeskonna liikmete hulgas on nii hobipallureid kui endiseid mängijaid, samuti Viljandi Tuleviku või mõne teise klubi noortegruppides ja -liigades osalenuid, kes pole meesteklassi siirdumise järel soovinud jalgpalliga kõrgemal tasemel jätkata. Ka on võistkonnas mitmeid, kes jalgpalliga alles hiljuti tutvust teinud või vana tutvust värskendanud.

Alates 2020. aasta aprillist tegutseb harrastajate meeskond iseseisva mittetulundusühinguna Viljandi Vutisõbrad, eesmärgiga edendada harrastusjalgpallilist tegevust ning korraldada rahvajalgpalliüritusi. MTÜ teeb jätkuvalt tihedat koostööd Viljandi Tulevikuga, ka rahvaliigas jätkatakse Viljandi Tuleviku Harrastajate meeskonnana.

Kodustaadion ja treeningud

Harrastajate meeskonna kodustaadioniks on Viljandi Kesklinna kooli kogukonnastaadion (ava asukoht kaardil). Treenitakse kolm korda nädalas: teisipäeviti, neljapäeviti ning pühapäeviti. Pühapäevase treeningu asemel on võistlushooajal sageli mängupäevad kas kodus või võõrsil. Talveperioodil treenitakse kaks korda nädalas Viljandi spordikeskuse suures saalis ja Päri spordihoones.

Rahvaliiga ja turniirid

2018. aasta suvest alates osaleb harrastajate meeskond Eesti Jalgpalli Liidu korraldatavas Rahvaliigas ning selja taga on ka esimene hooaeg saalijalgpalli Rahvaliigas. Igal aastal osaletakse Viljandi maakonna saalijalgpalli meistrivõistlustel ning teistel turniiridel. 2018-19. talvehooajal mängiti ka Koeru saalijalgpalli meistriliigas.

Liigas ja turniiridel mängimine ei ole treeninggrupiga liitujatele kohustuslik, teretulnud on ka lihtsalt treeningutel osaleda soovijad.

Meeskonna igapäevast tegevust koordineerivad:

Rain Hüva
Vastutusala: treeningtasude kogumine, finantsküsimused, varustuse korraldus.
Kontakt: rain,hyva@gmail.com, telefon 509 4933

Marek Tiits
Vastutusala: uued liitujad, treeningute ajad ja kohad. Võistlusperioodi vältel staadionite, mänguaegade ja kohtunike tagamine.
Kontakt: marek@jktulevik.ee, telefon 5621 5495

Võistkonna Facebooki grupi leiad siit. Grupiga liitumise eelduseks on kindel soov võistkonnaga liituda.

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Järve Keskus

Suursponsor

Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Combimill
Roger Puit
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness