Viljandi Tulevikuga liitus kaks uut ründajat

Suvise üleminekuperioodi teiseks ja kolmandaks täienduseks Viljandi Tuleviki jalgpalliklubis on 21-aastane Läänemaa jalgpalliklubi ääreründaja Karmo Einmann ning 19-aastane tipuründaja, Nigeeria kodakondne Paul Odunayo Aderibigbe.

Haapsalu FC Floras, hiljem Läänemaa JK ridades jalgpalliga alustanud Einmann aitas 2019. aasta hooajal oma koduklubil tõusta teisest liigast esiliiga B-tasandile ning lõi seal mullu 26 mänguga 16 väravat. Einmann käis end Tulevikus näitamas juba käimasoleva hooaja eel, ent lepingu sõlmimiseni tookord ei jõutud.

Paul Aderibigbe on Nigeeria jalgpalliakadeemia Clique Sports kasvandik, kes liitus tänavu veebruaris Malta kõrgliigaklubiga FC Mosta. Hooaega segas aga tugevasti koroonapandeemia. Tänavu aprillis jäetigi liigahooaeg lõplikult pooleli, misjärel noor ründaja Viljandisse saabus ning on saanud end eelneva paari kuu jooksul siinsetele treeneritele tõestada.

Tuleviku spordidrektor Sander Posti sõnul on mõlema palluri puhul tegemist huvipakkuvate mängijatüüpidega. “Karmole jäi esiliiga kitsaks ning teda proovisime me tegelikult juba talvise ettevalmistusperioodi vältel. Tookord jäi üleminek eluliste asjaolude tõttu katki, ehkki meie huvi tema liitumise vastu juba siis olemas. Mul on hea meel, et see üleminek nüüd teoks sai,” rääkis Post.

Nigeerlasest tipuründaja Paul Aderibigbet kirjeldas Sander Post tänapäevase ründajana. “Ta on parajalt pikk, füüsiline ja kiire, ning mis meie jaoks oluline, väga kõrge tööeetikaga. Suvistes treeningmängudes oleme saanud teda ka proovile panna ning jäänud tema panusega rahule. Premium liigaga kohanemine võtab mõlemal uuel mehel kindlasti omajagu aega, ent usun, et nad saavad sellega probleemideta hakkama.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin