Viljandi Tuleviku võõrsilkohtumine Tallinna FC Floraga lükkub septembrisse

Teisipäeval pöördus Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi juhtkonna poole Tallinna FC Flora juhtkond, kes palus edasi lükata Flora ja Tuleviku vaheline Premium Liiga 22. vooru kohtumine, mis pidi aset leidma eelseisval pühapäeval 4. augustil Tallinnas. Peatreener Sander Posti otsusel tuldi Tallinna klubi palvele vastu ning nõnda peab Tulevik oma järgmise Premium Liiga kohtumise alles 11. augustil koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu.

Enne seda kohtutakse aga 7. augustil võõrsil Tipneri karikasarja 1/32-finaalis kolmanda liiga tabelikeskmiku Maarjamäe FC Igiliikuriga.

“Olukord on lihtne,” selgitas Post. “Flora soovis mängida sõpruskohtumist Itaalia klubiga ning palus seetõttu meie kohtumine edasi lükata. Mina olen aga praegu seisus, kus mul on eelmisel nädalavahetusel FCI Levadiaga peetud mängu järel meeskonnas neli vigastatud põhikoosseisumängijat.”

Post lisas, et edasilükatud mäng tähendab Tuleviku jaoks võimalust enne järgmist liigamängu mehed mängukorda saada. “Seetõttu ma ei näinud põhjust keeldumiseks. Langetasin otsuse Flora palvele vastu tulla, sest see on ühest mängust pikemas sportlikus plaanis meile kasulik ning minu asi on meeskonna ja klubi eest seista. Nii lihtne see asi ongi,” lausus peatreener.

Post tõi välja ka selle, et Paide Linnameeskonna vastu 11. augustil peetav kohtumine toimub igal juhul ilma Janar Õunapi osaluseta, sest FCI Levadia vastu teenitud mängukeeld tuleb tal just selles kohtumises ära kanda.

“Jansa puudumine on meile suur probleem olenemata vastasest,” kõneles ta. “Jällegi, ajastuse poolest sobis Floraga peetava mängu edasilükkamine meile hästi, sest meeskonnas on tagasi Gerdo Juhkam, kelle kvaliteeti me teame, kes aga vajab aega vormi lihvimiseks.”

Peatreener ei soovinud spekuleerida ka võimaliku eelisega, mille võinuks keelduva otsuse korral Viljandi meeskonnale anda otse euromängult Tuleviku vastu astuva Flora võimalik väsimus.

“Flora on Flora, kui vaadata nende varumeestepingi pikkust, oleks naiivne eeldada, et meid nende võimaliku väsimuse pärast tingimata lihtsam mäng või koguni jalutuskäik A. Le Coq Arenal ees oodanuks. Floral on võimalik soovi korral meie või ükskõik millise meiesarnase satsi vastu panna väljakule praktiliselt uus ja värske meeskond ilma, et nad kvaliteedis oluliselt kaotaksid,” ütles Post. “Kui aga meie omakorda pidanuks Flora vastu minema ilma oma mainitud nelja põhimeheta, siis …”, jättis peatreener lause pooleli.

Ta tunnistas, et ainus keeruline nüanss selles loos on tõsiasi, et edasilükkamisega nõustumise tõttu tuleb septembris kaheksa päeva jooksul pidada kolm liigamängu, millest kaks järjestikust just FC Flora vastu.

“See saab olema viisakalt öeldes väljakutse,” nentis Post, “aga vähemalt jääb meile võimalus sellele seeriale täiskoosseisus vastu minna. Praegu oleksime pidanud võtma vastu esmalt Flora, siis Paide ja seejärel Kalju, ning seda oma räsitud koosseisuga, mis selliste mängude järjestikku pidamise tõttu tõenäoliselt veelgi räsitumaks muutunuks. Suvised täiendused on meie olukorda küll lihtsustanud, ent me ei saa endale endiselt lubada luksust mitu vooru järjest kas põhimeeste tervisega riskida või nende asemel üksnes varumeestega mängida. Peame tegema kõik, et igale kohtumisele parima võimaliku rivistusega minna.”

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
3690
Tallinna FCI Levadia
3678
Nõmme Kalju FC
3677
Paide Linnameeskond
3674
Tartu JK Tammeka
3649
JK Narva Trans
3648
Viljandi JK Tulevik
3628
JK Tallinna Kalev
3624
FC Kuressaare
3623
Maardu Linnameeskond
3617

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2056
Pärnu JK
2046
JK Tallinna Kalev
2029
Saku Sporting
2022
Tartu JK Tammeka
2022
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2022
Põlva FC Lootos
2020
Tartu SK 10 Premium
2010

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2664
JK Tallinna Kalev III
2656
Läänemaa JK
2649
FC Kuressaare II
2647
Tallinna JK Piraaja
2639
Põhja-Sakala
2638
Pärnu JK Vaprus II
2636
Tallinna FC Flora U19
2634
Raplamaa JK
2632
Viimsi JK II
2631
Raasiku FC Joker
2627
Pärnu JK Poseidon
2626
Viljandi JK Tulevik II
2625
FC Kose
2618

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Espak Viljandi
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Suursponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Helion Ehitus
Helion Ehitus
BalticHouse
BalticHouse
Viljandi linn
Viljandi linn

Toetajad

Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa bussiliinid
Folk Auto
Folk Auto
Print Best
Print Best
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
Viljandi lokaal Legend
Lokaal Legend
MyFitness
MyFitness
Käti Tikand
Käti Tikand