Viljandi Tuleviku võõrsilkohtumine Tallinna FC Floraga lükkub septembrisse

Teisipäeval pöördus Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi juhtkonna poole Tallinna FC Flora juhtkond, kes palus edasi lükata Flora ja Tuleviku vaheline Premium Liiga 22. vooru kohtumine, mis pidi aset leidma eelseisval pühapäeval 4. augustil Tallinnas. Peatreener Sander Posti otsusel tuldi Tallinna klubi palvele vastu ning nõnda peab Tulevik oma järgmise Premium Liiga kohtumise alles 11. augustil koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu.

Enne seda kohtutakse aga 7. augustil võõrsil Tipneri karikasarja 1/32-finaalis kolmanda liiga tabelikeskmiku Maarjamäe FC Igiliikuriga.

“Olukord on lihtne,” selgitas Post. “Flora soovis mängida sõpruskohtumist Itaalia klubiga ning palus seetõttu meie kohtumine edasi lükata. Mina olen aga praegu seisus, kus mul on eelmisel nädalavahetusel FCI Levadiaga peetud mängu järel meeskonnas neli vigastatud põhikoosseisumängijat.”

Post lisas, et edasilükatud mäng tähendab Tuleviku jaoks võimalust enne järgmist liigamängu mehed mängukorda saada. “Seetõttu ma ei näinud põhjust keeldumiseks. Langetasin otsuse Flora palvele vastu tulla, sest see on ühest mängust pikemas sportlikus plaanis meile kasulik ning minu asi on meeskonna ja klubi eest seista. Nii lihtne see asi ongi,” lausus peatreener.

Post tõi välja ka selle, et Paide Linnameeskonna vastu 11. augustil peetav kohtumine toimub igal juhul ilma Janar Õunapi osaluseta, sest FCI Levadia vastu teenitud mängukeeld tuleb tal just selles kohtumises ära kanda.

“Jansa puudumine on meile suur probleem olenemata vastasest,” kõneles ta. “Jällegi, ajastuse poolest sobis Floraga peetava mängu edasilükkamine meile hästi, sest meeskonnas on tagasi Gerdo Juhkam, kelle kvaliteeti me teame, kes aga vajab aega vormi lihvimiseks.”

Peatreener ei soovinud spekuleerida ka võimaliku eelisega, mille võinuks keelduva otsuse korral Viljandi meeskonnale anda otse euromängult Tuleviku vastu astuva Flora võimalik väsimus.

“Flora on Flora, kui vaadata nende varumeestepingi pikkust, oleks naiivne eeldada, et meid nende võimaliku väsimuse pärast tingimata lihtsam mäng või koguni jalutuskäik A. Le Coq Arenal ees oodanuks. Floral on võimalik soovi korral meie või ükskõik millise meiesarnase satsi vastu panna väljakule praktiliselt uus ja värske meeskond ilma, et nad kvaliteedis oluliselt kaotaksid,” ütles Post. “Kui aga meie omakorda pidanuks Flora vastu minema ilma oma mainitud nelja põhimeheta, siis …”, jättis peatreener lause pooleli.

Ta tunnistas, et ainus keeruline nüanss selles loos on tõsiasi, et edasilükkamisega nõustumise tõttu tuleb septembris kaheksa päeva jooksul pidada kolm liigamängu, millest kaks järjestikust just FC Flora vastu.

“See saab olema viisakalt öeldes väljakutse,” nentis Post, “aga vähemalt jääb meile võimalus sellele seeriale täiskoosseisus vastu minna. Praegu oleksime pidanud võtma vastu esmalt Flora, siis Paide ja seejärel Kalju, ning seda oma räsitud koosseisuga, mis selliste mängude järjestikku pidamise tõttu tõenäoliselt veelgi räsitumaks muutunuks. Suvised täiendused on meie olukorda küll lihtsustanud, ent me ei saa endale endiselt lubada luksust mitu vooru järjest kas põhimeeste tervisega riskida või nende asemel üksnes varumeestega mängida. Peame tegema kõik, et igale kohtumisele parima võimaliku rivistusega minna.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin