Viljandi Tuleviku uus peatreener on Indrek Ilves

Eelseisvale esiliiga hooajale läheb Viljandi jalgpalliklubi Tuleviku esindusmeeskond vastu uue treeneritetiimiga, mida juhib peatreenerina klubi endine mängija ja U-19 meeskonna treener Indrek Ilves. Koos temaga asusid ametisse abitreener Kevin Paavo ning väravavahtide treener Mati Jürisson.

Indrek Ilves ütles, et on klubile tänulik üles näidatud usalduse eest. “Ees seisab palju rasket tööd Tuleviku uuele tulemisele aluse panemisel,” lausus ta. “Kergemaks teeb selle klubi ja kogukonna poolt üles näidatud toetus, mille eest tänan kõiki siiralt. Meie oma poisid, kellega töötame, on mulle ju kõik tuttavad, samuti olen väga rõõmus selle üle, et minuga koos alustavad tööd kogenud Mati Jürisson ja Kevin Paavo, kellega meil mõtted ja nägemused klapivad ning koostöö sujub.”

Värske peatreener kinnitas, et ehkki sportlikus plaanis tehakse väike samm tagasi, säilib professionaalne töö ja suhtumine. “See, et hakkame mängima oma noortega, ei tähenda, et minu eelkäijate ajal tehtud tööga võrreldes allahindlust tehtaks,” sõnas ta veendunult. “Treeningute ülesehitus, tingimused, tehtav töö ja ennekõike suhtumine peavad kandma endiselt kvaliteedimärki, sest esindusmeeskond jääb ikkagi esindusmeeskonnaks.”

Tuleviku klubi juht Raiko Mutle kinnitas, et Indrek Ilvese kandidatuur peatreeneri ametikohale kerkis päevakorda juba möödunud Premium liiga hooaja lõpufaasis.

“Meie esimeseks eelistuseks oli leida uus peatreener klubi sisemistest reservidest,” kõneles Mutle. “Kui tegime Indrekule vastava ettepaneku, ei võtnud ta kuigi pikka mõtlemisaega. Indreku pühendunud töö on toonud kaasa meie järelkasvuvõistkondade kiire arengu, mille üheks tublimaks tulemuseks oli U-19 meeskonna möödunud hooaja kolmas koht eliitliiga esiliigas. Usume kindlalt tema võimetesse ning meil on väga hea meel, et Indrek selle suure väljakutse vastu võttis.”

Mutle, kes U-19 võistkonda tunamullu ka ise koos Ilvesega treenis, iseloomustab teda kui ääretult nõudlikku, kohusetundlikku ja pühendunud treenerit. “Ints on tohutu võitleja- ja võitjamentaliteediga juhendaja, kes on ühtviisi nõudlik ja järeleandmatu nii iseenda kui oma hoolealuste suhtes,” lausus Mutle. “Eraldi tahaksin tema puhul esile tõsta tema lojaalsust klubile: ta ei taganenud ka teades, et eelseisev hooaeg saab olema tervele klubile väga muudatusterohke ja väljakutsuv. Soovin Intsule ja tema treeneritetiimile ning võistkonnale edu ja visadust ning kinnitan, et klubis on talle olemas tugev, ühtne toetus ja täielik usaldus.”

UEFA A-kategooria treenerilitsentsiga Indrek Ilves juhendas noori jalgpallureid juba oma kõrgliigamängija karjääri ajal. Esindusmeeskonda esindas Ilves kokku 109 Premium liiga mängus, milles lõi 14 väravat. Evald Tipneri karikasarjas käis Ilves Tuleviku esindusmeeskonna eest platsil 18 mängus, milles lõi neli väravat. Tippmängijakarjääri lõpetas Ilves 2019. aastal ning on noormeeste treenimise kõrvalt sealtpeale mänginud Tuleviku duubelvõistkonna ja kolmanda meeskonna eest madalamates liigades.

Samuti UEFA A-litsentsi omav abitreener Kevin Paavo on varem juhendanud Tuleviku duubelmeeskonda ning treeninud aastaid klubi jalgpallikooli noortevõistkondi, samuti olnud esindusmeeskonna abitreeneri rollis Aivar Lillevere ja Marko Kristali peatreeneri perioodidel. Mängijana aitas Paavo Tuleviku esindusmeeskonnal kerkida 2015. aastal Premium liigasse, mängides aastatel 2013-14 esiliigas 21 kohtumist. Hiljem käis ta duubelmeeskonna rivistuses esiliiga B-s ning teises liigas platsil kokku 48 mängus.

Teenekas väravavahtide treener Mati Jürisson on pikkade aastate jooksul juhendanud pea kõiki Viljandi Tuleviku kindamehi, sealhulgas Karl-Romet Nõmme, Kaupo Kruusmäed, Karl Erik Jürissoni jt. Samuti on UEFA A-treenerilitsentsiga Jürisson olnud paljude Eesti noortekoondiste väravavahtide piirkondlik treener.

Indrek Ilvese juhendatav uus Tuleviku esindusmeeskond peab oma esimese kontrollmängu Eesti jalgpalliliidu taliturniiri raames 15. jaanuaril, kui Männimäe jalgpallihallis võõrustatakse Paide Linnameeskonda.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
3278
Tallinna FC Flora
3277
Paide Linnameeskond
3262
Nõmme Kalju FC
3245
Tallinna JK Legion
3240
JK Narva Trans
3233
FC Kuressaare
3034
Viljandi JK Tulevik
3030
Tartu JK Tammeka
3025
Pärnu JK Vaprus
3018

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2357
FC Kuressaare II
2047
Raplamaa JK
2246
Pärnu JK Vaprus II
2242
Tallinna FC Flora U19
2342
FC Hiiumaa
2338
Viimsi JK II
2332
Saue JK
2329
Viljandi JK Tulevik U21
2328
Raasiku FC Joker
2328
Tallinna JK Piraaja
2324
Keila JK
2315
Rummu Dünamo
2314
FC Kose
2210

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2467
Saku Sporting
2463
JK Tallinna Kalev
2442
Pärnu JK Vaprus
2433
Põlva FC Lootos
2432
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2425
Tartu JK Tammeka
2420
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
241

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin