Viljandi Tuleviku uus peatreener on Indrek Ilves

Eelseisvale esiliiga hooajale läheb Viljandi jalgpalliklubi Tuleviku esindusmeeskond vastu uue treeneritetiimiga, mida juhib peatreenerina klubi endine mängija ja U-19 meeskonna treener Indrek Ilves. Koos temaga asusid ametisse abitreener Kevin Paavo ning väravavahtide treener Mati Jürisson.

Indrek Ilves ütles, et on klubile tänulik üles näidatud usalduse eest. “Ees seisab palju rasket tööd Tuleviku uuele tulemisele aluse panemisel,” lausus ta. “Kergemaks teeb selle klubi ja kogukonna poolt üles näidatud toetus, mille eest tänan kõiki siiralt. Meie oma poisid, kellega töötame, on mulle ju kõik tuttavad, samuti olen väga rõõmus selle üle, et minuga koos alustavad tööd kogenud Mati Jürisson ja Kevin Paavo, kellega meil mõtted ja nägemused klapivad ning koostöö sujub.”

Värske peatreener kinnitas, et ehkki sportlikus plaanis tehakse väike samm tagasi, säilib professionaalne töö ja suhtumine. “See, et hakkame mängima oma noortega, ei tähenda, et minu eelkäijate ajal tehtud tööga võrreldes allahindlust tehtaks,” sõnas ta veendunult. “Treeningute ülesehitus, tingimused, tehtav töö ja ennekõike suhtumine peavad kandma endiselt kvaliteedimärki, sest esindusmeeskond jääb ikkagi esindusmeeskonnaks.”

Tuleviku klubi juht Raiko Mutle kinnitas, et Indrek Ilvese kandidatuur peatreeneri ametikohale kerkis päevakorda juba möödunud Premium liiga hooaja lõpufaasis.

“Meie esimeseks eelistuseks oli leida uus peatreener klubi sisemistest reservidest,” kõneles Mutle. “Kui tegime Indrekule vastava ettepaneku, ei võtnud ta kuigi pikka mõtlemisaega. Indreku pühendunud töö on toonud kaasa meie järelkasvuvõistkondade kiire arengu, mille üheks tublimaks tulemuseks oli U-19 meeskonna möödunud hooaja kolmas koht eliitliiga esiliigas. Usume kindlalt tema võimetesse ning meil on väga hea meel, et Indrek selle suure väljakutse vastu võttis.”

Mutle, kes U-19 võistkonda tunamullu ka ise koos Ilvesega treenis, iseloomustab teda kui ääretult nõudlikku, kohusetundlikku ja pühendunud treenerit. “Ints on tohutu võitleja- ja võitjamentaliteediga juhendaja, kes on ühtviisi nõudlik ja järeleandmatu nii iseenda kui oma hoolealuste suhtes,” lausus Mutle. “Eraldi tahaksin tema puhul esile tõsta tema lojaalsust klubile: ta ei taganenud ka teades, et eelseisev hooaeg saab olema tervele klubile väga muudatusterohke ja väljakutsuv. Soovin Intsule ja tema treeneritetiimile ning võistkonnale edu ja visadust ning kinnitan, et klubis on talle olemas tugev, ühtne toetus ja täielik usaldus.”

UEFA A-kategooria treenerilitsentsiga Indrek Ilves juhendas noori jalgpallureid juba oma kõrgliigamängija karjääri ajal. Esindusmeeskonda esindas Ilves kokku 109 Premium liiga mängus, milles lõi 14 väravat. Evald Tipneri karikasarjas käis Ilves Tuleviku esindusmeeskonna eest platsil 18 mängus, milles lõi neli väravat. Tippmängijakarjääri lõpetas Ilves 2019. aastal ning on noormeeste treenimise kõrvalt sealtpeale mänginud Tuleviku duubelvõistkonna ja kolmanda meeskonna eest madalamates liigades.

Samuti UEFA A-litsentsi omav abitreener Kevin Paavo on varem juhendanud Tuleviku duubelmeeskonda ning treeninud aastaid klubi jalgpallikooli noortevõistkondi, samuti olnud esindusmeeskonna abitreeneri rollis Aivar Lillevere ja Marko Kristali peatreeneri perioodidel. Mängijana aitas Paavo Tuleviku esindusmeeskonnal kerkida 2015. aastal Premium liigasse, mängides aastatel 2013-14 esiliigas 21 kohtumist. Hiljem käis ta duubelmeeskonna rivistuses esiliiga B-s ning teises liigas platsil kokku 48 mängus.

Teenekas väravavahtide treener Mati Jürisson on pikkade aastate jooksul juhendanud pea kõiki Viljandi Tuleviku kindamehi, sealhulgas Karl-Romet Nõmme, Kaupo Kruusmäed, Karl Erik Jürissoni jt. Samuti on UEFA A-treenerilitsentsiga Jürisson olnud paljude Eesti noortekoondiste väravavahtide piirkondlik treener.

Indrek Ilvese juhendatav uus Tuleviku esindusmeeskond peab oma esimese kontrollmängu Eesti jalgpalliliidu taliturniiri raames 15. jaanuaril, kui Männimäe jalgpallihallis võõrustatakse Paide Linnameeskonda.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin