Viljandi Tuleviku kodumängudel rakendub erandlik reeglimuudatus

Eile hilisõhtul aset leidnud koosolekul otsustasid Viljandi jalgpalliklubi Tulevik ja Eesti jalgpalliliidu esindajad, et alates järgmisest Premium Liiga mänguvoorust rakendatakse Viljandi Tuleviku kodumängudel pilootprojekti raames erandlikku reeglimuudatust.

Nimelt on eeloleval pühapäeval 7. aprillil peetav kõrgliigakohtumine Viljandi Tuleviku ja Nõmme Kalju vahel esimene, kus meeskonnad, kohtunikebrigaad ning pealtvaatajad tegutsevad erinevatel väljakutel. Otsuse tagamaid selgitades rääkis klubi tegevjuht Rain Tölpus, et ettepaneku reeglimuudatuseks tegi klubi lähtuvalt kõigi osapoolte heaolust.

“Selge on, et kui väljakul on korraga 22 mängijat ja üks peakohtunik, lisaks kolm abikohtunikku ja sajad pealtvaatajad väljaku ääres, luuakse sellega pinnas erinevate väärarusaamade ja konfliktiolukordade tekkeks, mis tulenevad mängus esinevate intsidentide erinevast tõlgendamisest,” kõneles Tölpus. “Pärast pikka arutelu leidsime, et on mõistlik potentsiaalsed pingeallikad maandada ning nad üksteisest füüsiliselt eraldada. Oleme väga tänulik jalgpalliliidule ja Eesti jalgpallikohtunike kogule, kes meie algatusega innukalt kaasa tulid.”

Tölpuse selgituse kohaselt välistatakse osapoolte füüsilise eraldamisega situatsioonid, kus kohtunikud peavad mängu ajal tegelema pealtvaatajate asjatundlike märkustega ning mängijatepoolse protesteerimisega. “Kohtunikud saavad rahus teha oma tööd, mängijad mängida ning pealtvaatajad pealt vaadata. Kõik võidavad,” väljendas klubi tegevjuht kokkuleppele jõudmise üle suurt rahulolu.

Eelseisvast kohtumisest alates kuni hooaja lõpuni mängivad meeskonnad Premium Liiga kohtumisi Viljandi järve äärsel kunstmuruväljakul, kohtunikud vilistavad samal ajal mängu Kesklinna kooli staadionil ning pealtvaatajad on oodatud kogunema linnastaadioni tribüünidele, et seal pealt vaadata.

Teleülekanded mängudest jõuavad vaatajate kodudesse kõigist kolmest mängupaigast vaheldumisi: ühes voorus näidatakse kohtunike tegutsemist, teises mängijate oma ning kolmandas voorus kantakse üle pealtvaatajate pealtvaatamist, misjärel algab ring uuesti otsast. Mänguskoorist hakkab märku andma Viljandi raekoja tornikell igal pool- ja täistunnil.

Pilootprojekt kestab tänavuse hooaja lõpuni ning selle edukaks osutumise korral rakendub see 2020. aastal kogu kõrgliigas.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin