Viljandi Tulevik võitis tormises Narvas

Laupäeval pidas Viljandi jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskond oma hooaja ettevalmistusperioodi viimase treeningmängu Narvas sealse tugeva Transi vastu. Rajutuules ja jäises vihmas peetud matšis jäid peale Viljandi mehed, Pavel Marini väravast võideti 1:0.

Tulevik sõitis Narva mitme põhimeheta: vigastusi ravivad nii äärekaitsja Mark Edur kui ründaja Kaimar Saag, mängueelsel treeningul saadud pisitraumaga jäi kõrvale ka keskväljamees Nikita Komissarov. Meeskonna juures katsetel viibivat Ayoub Sadkit tabas külmetushaigus, ent juba mitu nädalat Tulevikus end näidanud Benini ründaja Jonas Tossou kõrval võttis peatreener Sander Post piirilinna kaasa kaks uut mängijat, kes Viljandis lepingut jahivad. Poolakast äärekaitsja Jeremiah Dabrowski mängis 90 minutit, alles reede õhtul meeskonna juurde jõudnud senegallasest keskpoolkaitsja Galaye Gueye aga mänguaega ei saanud.

Esimesel poolajal dikteeris mängu kõigis aspektides Trans. Armutu keskväljapressi ja nõelteravate äärerünnakutega hoiti Tuleviku kaitseliin 45 minuti vältel lakkamatult surve all. Kodumeeskonda soosisid avapoolajal ka ilmaolud, sest Trans ründas allatuult. Tuleviku harvad rünnakuüritused aga lõppesid üle ühe kas tuulest auti viidud palliga või siis sõna otseses mõttes õhku rippuma jäänud väljalöökidega, mis tihti hoopis Viljandi trahvikasti tagasi lendasid.

Tuleviku kaitseliin seisis siiski stoiliselt ning Transi rünnakud löödi edukalt tagasi. Poolaja ärevamateks hetkedeks jäid Karl-Romet Nõmme poolt efektse ühekäetõrjega ristnurgast ära toodud narvalase Nikita Mihhailovi pealelöök ning Jeremiah Dabrowski lähedal olnud omavärav, kui poolakas trahvikastis nurgalöögi järgset segadust klaarides palli peaga oma värava latti põrutas.

Teist poolaega alustas Trans esimesele sarnaselt, ent mida minut edasi, seda selgemalt surus Tulevik end mängu: meeterhaaval nihkusid kollasärkide kaitse- ja keskväljaliin kõrgemale ning Transi omad langesid sügavamale, oma karistusala lähistele. Kui mängitud oli 60 minutit, vahetas Jonas Tossou välja tipuründaja alust poolkaitsja kohta täitnud Illimar Loigo. See vahetus osutus mängu muudatuse toomisel määravaks. Tuleviku ründemäng teravnes, Transi oma lakkas kohati sootuks, ning kollasärgid kombineerisid järjepanu ohtlikke kiirrünnakuid.

73. minutil sekkus rünnakule paremkaitsja Martin Allik, kes röövis keskväljal Transi meestelt palli ning söötis selle Pavel Marinile. Too haistis vaba liikumisruumi ning sai Alliku õnnestunud söödu hästi omaks. Mõne sammuga Transi karistusala joonele jõudnud Marin triblas mööda kahest narvakast, pettis Transi väravasuul seisnud Andreas Vaikla pikali ning naelutas palli kindla löögiga võrku. 1:0.

Järelejäänud minutite jooksul jõudis Trans veel kahel korral Tuleviku trahvialas ohtu külvata, ent ebakõlad piirilinlaste ründe- ja poolkaitseliini vahel olid vesi Tuleviku veskile. Mängu lõpuhetkedel kombineerisid hästi Alex Roosalu ja Jonas Tossou ning teeniti ka mitu järjestikust nurgalööki, ent skoor jäi muutumatuks. Tulevik teenis Narvast hooaja ettevalmistusperioodi lõpuks magusa ning emotsionaalselt vajaliku võidu tugeva vastase vastu.

Värava autor Pavel Marin tõdes mängu järel antud kommentaaris, et meeskond sõitis mängule kaheksapäevase ränga koormusega treeningute seeria järel ning seetõttu oli väljakul väga raske olla. “Vastu tuult mängida oli kohati lausa võimatu,” ütles ta. “Aga mehed võitlesid lõpuni, kaitses hoiti asjad korras. Järgmisel nädalal hakkab treeningkoormus alanema ning loodan, et kahe nädala pärast oleme Tammeka vastu juba energilised ning hakkajad.”

Tuleviku hooaja avamäng toimub võõrsil, 8. märtsil minnakse Sepa jalgpallikeskuses vastamisi igipõlise rivaali Tartu Tammekaga. Hooaja esimene kodumäng peetakse kolmandas voorus, kui Viljandisse sõidab Nõmme Kalju.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin