Viljandi Tulevik omandas noore Viimsi väravavahi mängijaõigused

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik ja Viimsi jalgpalliklubi leppisid kokku 18-aastase väravavahi Matheas Madiku mängijaõiguste üleminekus Viljandi klubile.

Viimsi kasvandik, möödunud hooajal Tallinna FC Flora U-19 ja U-21 meeskondade väravasuul seisnud, korra ka FC Flora esindusmeeskonna koosseisu pääsenud ja detsembris Eesti jalgpalliliidu aastalõputurniiril FC Flora eest mängides turniiri parima väravavahi tiitli pälvinud Matheas Madik avaldas teoks saanud tehingu üle heameelt.

“Viljandiga on mul perekondlikult tugev seos,” kõneles ta. “Seetõttu olin väga rõõmus, kui kuulsin Tuleviku peatreeneri huvist minu vastu. Viljandi esindusklubiga liitumine on minu jaoks selge edasisamm karjääris.”

Jaanuari algusest saati Viljandis treeninud ja taliturniiri kohtumistes juba ka mänguaega teeninud Madik kiitis treeningute taset ja kvaliteeti ning kinnitas, et näeb oma kõrgliiga debüüdi nimel kõvasti vaeva. “Treenerid teevad siin väga head tööd ning uue hooaja eesmärkide poole püüeldakse väga keskendunult,” lausus Madik. “Tean, et mul on Premium-liigas platsile pääsemise nimel veel pikk tee käia, ent toetav meeskond ja treenerid annavad kindlust, et suudan selle tänavu teoks teha. Ootan uut hooaega suure põnevusega.”

Tuleviku peatreeneri Sander Posti sõnul on Matheas Madik perspektiivikas väravavaht, keda nähakse nii tugeva täiendusena klubi olemasolevatele, talendikatele noortele väravavahtidele kui tugeva kandidaadina põhimeeskonna esikinda kohale.

“Meie klubi noortesüsteemis on sirgumas oma vanuseklassi Eesti tippväravavahid Kaupo Kruusmäe ja Karl Erik Jürisson,” rääkis Post. “Samas on esindusmeeskonna praeguse esiväravavahi Karl-Romet Nõmme puhul on juba tükimat aega päevakorras järgmise sammu tegemine karjääris. Kuivõrd meie oma noorte kindameeste esindusmeeskonda edutamine on aasta-paari kaugusel, siis peame selleks valmis olema. Ka on mul hea meel selle üle, et tõime taas Viljandisse kohaliku taustaga mängumehe.”

Möödunud hooajal seisis Matheas Madik Tallinna FC Flora U-19 väravas 13 teise liiga kohtumises ning sai U-21 meeskonna eest kirja kuus täismängu esiliigas. Erinevate vanuseklasside noortekoondiseid on Madik esindanud kokku viiel korral.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin