Viljandi Sügiskarikas rändas linnast valda, must hobune haaras hõbeda

Pühapäeval 3. oktoobril Viljandi kunstmuruväljakul peetud järjekordne rahvajalgpalliturniir Viljandi Sügiskarikas 2021 tervitas osalejaid mõnusalt värske ja päikeselise sügisilmaga. Turniiril osales seitse tänavu EJL Coolbet Rahvaliiga B-tasandil mänginud harrastusmeeskonda, kelle kõigi sihiks oli kuldne karikas.

Turniiri reglement nägi taas ette, et kõigis meeskondades võis tänavu rahvaliigas väljakul käinud meeste kõrval olla ka üks liigataseme piiranguta mängija. Enamik satse seda võimalust ka kasutas. Traditsioonilise külalisosalejana astus sel aastal üles Vastemõisa jalgpallimeeskond.

Sarnaselt möödunud aasta turniirile tuli selgi korral esimest väravat kaua oodata. Alagrupiturniiri esimese tabamuse sai oma nimele Pärnu Vapruse kollane meeskond, kes alistas teises voorus Viljandi valla jalgpallimeeskonna minimaalse, 1:0 tulemusega.

Penalteid tuli tänavusel turniiril hakata lööma õige vara: juba alagrupiturniiri järel tekkis surnud ring A-alagrupis, kus penalteid tuli lüüa nii Viljandi Tuleviku harrastajate ja Pärnu Vapruse mustal meeskonnal (et selgitada välja alagrupi võitja) ning Vatla jalgpalliklubil ja Anija meestel (et panna paika 5.-6. ja 7.-8. koha mängule siirdujad). Esimese penaltiseeria võitis kodumeeskond ehk Tuleviku harrastajad, teise aga Vatla mehed.

7.-8. koha mängus alistas Vapruse kollane punt 2:0 Anija; 5.-6. koha matšis aga oli Vatla 1:0 üle Hanila Tulevikust.

Esimeses poolfinaalis võitis Vastemõisa 1:0 Pärnu Vapruse musti, teises aga tuli taas penalteid lüüa, sest normaalaeg Tuleviku harrastajate ja Viljandi vallameeskonna vahel lõppes 0:0 tagajärjega. Teises järjestikuses penaltiseerias aga õnn korraldajameeskonda enam ei soosinud ning finaali purjetasid valla jalgpallimehed.

Pronksmedali saatuse määranud mängus ei jagunud mullustel turniiri tšempionitel Tuleviku harrastajatel püssirohtu Vapruse musta meeskonna vastu ning kiiresti kaotusseisu jäänuna enam soost välja rabeleda ei suudetudki: pärnakad võtsid tänavuse turniiri pronksmedalid tulemusega 1:0. Viljandi Tuleviku harrastajad aga pidid oma mulluse võidukarika vahetama tänavuse neljanda koha vastu.

Finaalmängus läksid niisiis vastamisi tänavuse turniiri suurüllataja, alles poolteist kuud tagasi Tanel Olevi eestvõttel kokku tulnud ning üleüldse oma teisel turniiril mänginud, tänavuse turniiri külalissats Vastemõisa jalgpallimeeskond ja Viljandi valla mehed. Normaalaeg lõppes taas 0:0 tulemusega ning kuue lööjani veninud penaltiseeriast väljus võidukalt vallameeskond, kes alles mullusel turniiril debüteeris ning sai nüüd tõsta pea kohale priske kuldkarika.

Turniiri parimaks väljakumängijaks valiti kohtunike Rain Tölpuse ja Marten Laanisto ühise otsusena Vastemõisa jalgpallimeeskonna mängija Lauri Luts; parima väravavahi tiitliga aga pärjati võiduka vallameeskonna puurilukk Kermo Haavik. Eriauhinna sai Vatla jalgpalliklubi, kes oli teist aastat järjest ainus võistkond, kelle ridades jooksis platsile naismängija: traditsioonilise vahuveini pälvis tänavu Siret Põldäär.

Turniiri korraldajad, Viljandi Tuleviku harrastajate meeskond ja mittetulundusühing Viljandi Vutisõbrad tänavad kõiki meeskondi ja kaasaelajaid, kes lõid turniirile taas omase ja kordumatu sõbraliku atmosfääri. Samuti kummardame maani turniiri toetajate ees: aitäh, Trafox Eesti osaühing, Võrtsukala osaühing ja Viljandi linn! Samuti täname mängijate toitlustamise tarbeks spetsiaalselt oma rannakohviku üheks päevaks taasavanud Nõmme Kaubanduse osaühingut.

Kohtume juba 19. detsembril Viljandis, Männimäe sisehallis, et mängida välja 2021. aasta Viljandi Talvekarikas!

Turniir lõppjärjestus

I – Viljandi valla jalgpallimeeskond

II – Vastemõisa jalgpallimeeskond

III – Pärnu Vapruse must meeskond

IV – Viljandi Tuleviku harrastajad

V – JK Vatla

VI – Hanila Tulevik

VII – Pärnu Vapruse kollane meeskond

VIII – Anija JK

Kõigi mängude tulemused

Tuleviku harrastajad 0:0 Vaprus must

Vastemõisa 0:0 Hanila

Vatla 0:0 Anija

Vallameeskond 0:1 Vaprus kollane

Vaprus must 1:0 Vatla

Hanila 0:1 Vallameeskond

Tuleviku harrastajad 1:0 Anija

Vastemõisa 1:0 Vaprus kollane

Vaprus must 1:0 Anija

Hanila 1:0 Vaprus kollane

Tuleviku harrastajad 1:0 Vatla

Vastemõisa 2:2 Vallameeskond

7.-8. koha mäng – Anija 0:2 Vaprus kollane

5.-6. koha mäng Vatla 1:0 Hanila

3.-4. koha mäng: Tuleviku harrastajad 0:1 Vaprus must

Finaal: Vastemõisa 0:0 (pen 5:6) Vallameeskond

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin