Viljandi linnavalitsus korraldab pühapäeval koos Tuleviku vutiklubiga rahvapeo

Pühapäeva 11. juuli õhtul ootab Viljandi linnavalitsus koos kohaliku jalgpalliklubiga Tulevik kõiki linlasi lõbutsema värskelt avatud uuenduskuuri läbinud Vabaduse väljakule, kus pannakse püsti jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalipäevale pühendatud tasuta rahvapidu. Koostöös jalgpalliklubiga pakutakse kolme tunni vältel enne finaalmatši algust tegevust kogu perele ning päeva lõpetab kell 22 algava finaalmängu otseülekande vaatamine vabas õhus suurelt ekraanilt. Tekst ja foto: MAREK TIITS, Viljandi jalgpalliklubi Tulevik meediajuht

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on ta väga rahul sellega, et vaid paar nädalat pärast rekonstrueeritud Vabaduse platsi ametlikku avamist seal juba esimene suur rahvapidu aset leiab. “Eks lisaks lossimägedele vaate avamisele ning Vabadussõja mälestussamba taastamiseks vajaliku miljöö loomisele ole linnal olnud alati soov, et linna esindusväljakule tuleks elu,” lausus ta. “Uuenenud platsil on nii interneti- kui elektriühendused, nii et mõnusate rahva- ja kultuuriürituste korraldamiseks on kõik tarvilik olemas. Et Viljandi ja jalgpall käivad lahutamatult kokku, ei ole imestada, et just jalgpall esimesena platsi vallutab.”

Jalgpallipeo ja finaalmängu ühisvaatamise korraldamise idee tuli Timpsoni sõnul Tuleviku klubil ja linnavalitsusel üheaegselt. “Tuleviku klubi inimesed pöördusid linnaametnike poole, kui otsisid peo pidamiseks linnas parimat kohta. Et ka meie kultuurijuhtidel oli sarnane mõte peas, kutsusime pallimehed meie korraldustoimkonnaga ühinema ning soovitasime neile omalt poolt peopaigaks Vabaduse väljakut. Nüüdseks on Viljandi Tulevik pannud koos Sakala keskuse inimestega kokku sisuka, linnarahvale täiesti tasuta meelelahutusprogrammi ja kaasanud peo õnnestumiseks hulga kohalikke ettevõtjaid. Linn panustab omalt poolt ekraani rentimisega ja aitab kõikvõimalikes tehnilistes küsimustes. Usun, et sellest tuleb Viljandile omaselt mõnusa atmosfääriga õhtu, mis jääb linnarahvale kauaks meelde.”

Tuleviku klubi kogukonnajuht Kaspar Kast rääkis, et pühapäeval alustatakse juba kell 19 erinevate koguperetegevustega, mis kõik jalgpallikastmesse torgatud. “Jalgpallitennis, jalgpallipiljard, jalgpalligolf, jalgpalli-bowling, jalkanõksude õpituba” loetles ta. “Lisaks on avatud laste meisterdamisnurk, saab süüa ja juua osta ja ennustusvõistluses osaleda ning õhtujuht Mart Saar hoiab meeleolu üleval oma juttude ja muusikaga. Tulevik TV teeb platsilt otselülitusi ning vahendab emotsioone ja kaadreid. Kell 22 algavat finaalmängu ülekannet saab vaadata suurelt ekraanilt. Kel võimalik ja soovi, võib kaasa võtta oma klapptooli või teki. Platsi kivisillutis on praegu õhtuti väga soe. Muidugi paneme ka ise ekraani ette paika teatud hulga istumiskohti.”

Kõigi tegevustes osalevate laste vahel loositakse välja vahva sportlik komplekt tõukerattast, kiivrist ja jalgpallist, mille annetasid korraldajatele Centrumi kaubanduskeskus ja Rademari spordipood. “Eriti ootame aga osalema tüdrukuid,” kõneles Kast, “sest kõiki tegevusi aitavad läbi viia meie naiskonna liikmed ning tüdrukute vahel läheb loosi üks väga, väga suur auhind Tuleviku klubi poolt. Mis täpselt, sellest kuuleb juba lähipäevil meie kanalites,” jättis kogukonnajuht pisut põnevust üles.

Rahvapeo korraldajad paluvad tulla peole jalgsi või jalgrattaga, et vältida ümbruskonna tänavate kinni parkimist.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin