Viljandi linnavalitsus korraldab pühapäeval koos Tuleviku vutiklubiga rahvapeo

Pühapäeva 11. juuli õhtul ootab Viljandi linnavalitsus koos kohaliku jalgpalliklubiga Tulevik kõiki linlasi lõbutsema värskelt avatud uuenduskuuri läbinud Vabaduse väljakule, kus pannakse püsti jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalipäevale pühendatud tasuta rahvapidu. Koostöös jalgpalliklubiga pakutakse kolme tunni vältel enne finaalmatši algust tegevust kogu perele ning päeva lõpetab kell 22 algava finaalmängu otseülekande vaatamine vabas õhus suurelt ekraanilt. Tekst ja foto: MAREK TIITS, Viljandi jalgpalliklubi Tulevik meediajuht

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on ta väga rahul sellega, et vaid paar nädalat pärast rekonstrueeritud Vabaduse platsi ametlikku avamist seal juba esimene suur rahvapidu aset leiab. “Eks lisaks lossimägedele vaate avamisele ning Vabadussõja mälestussamba taastamiseks vajaliku miljöö loomisele ole linnal olnud alati soov, et linna esindusväljakule tuleks elu,” lausus ta. “Uuenenud platsil on nii interneti- kui elektriühendused, nii et mõnusate rahva- ja kultuuriürituste korraldamiseks on kõik tarvilik olemas. Et Viljandi ja jalgpall käivad lahutamatult kokku, ei ole imestada, et just jalgpall esimesena platsi vallutab.”

Jalgpallipeo ja finaalmängu ühisvaatamise korraldamise idee tuli Timpsoni sõnul Tuleviku klubil ja linnavalitsusel üheaegselt. “Tuleviku klubi inimesed pöördusid linnaametnike poole, kui otsisid peo pidamiseks linnas parimat kohta. Et ka meie kultuurijuhtidel oli sarnane mõte peas, kutsusime pallimehed meie korraldustoimkonnaga ühinema ning soovitasime neile omalt poolt peopaigaks Vabaduse väljakut. Nüüdseks on Viljandi Tulevik pannud koos Sakala keskuse inimestega kokku sisuka, linnarahvale täiesti tasuta meelelahutusprogrammi ja kaasanud peo õnnestumiseks hulga kohalikke ettevõtjaid. Linn panustab omalt poolt ekraani rentimisega ja aitab kõikvõimalikes tehnilistes küsimustes. Usun, et sellest tuleb Viljandile omaselt mõnusa atmosfääriga õhtu, mis jääb linnarahvale kauaks meelde.”

Tuleviku klubi kogukonnajuht Kaspar Kast rääkis, et pühapäeval alustatakse juba kell 19 erinevate koguperetegevustega, mis kõik jalgpallikastmesse torgatud. “Jalgpallitennis, jalgpallipiljard, jalgpalligolf, jalgpalli-bowling, jalkanõksude õpituba” loetles ta. “Lisaks on avatud laste meisterdamisnurk, saab süüa ja juua osta ja ennustusvõistluses osaleda ning õhtujuht Mart Saar hoiab meeleolu üleval oma juttude ja muusikaga. Tulevik TV teeb platsilt otselülitusi ning vahendab emotsioone ja kaadreid. Kell 22 algavat finaalmängu ülekannet saab vaadata suurelt ekraanilt. Kel võimalik ja soovi, võib kaasa võtta oma klapptooli või teki. Platsi kivisillutis on praegu õhtuti väga soe. Muidugi paneme ka ise ekraani ette paika teatud hulga istumiskohti.”

Kõigi tegevustes osalevate laste vahel loositakse välja vahva sportlik komplekt tõukerattast, kiivrist ja jalgpallist, mille annetasid korraldajatele Centrumi kaubanduskeskus ja Rademari spordipood. “Eriti ootame aga osalema tüdrukuid,” kõneles Kast, “sest kõiki tegevusi aitavad läbi viia meie naiskonna liikmed ning tüdrukute vahel läheb loosi üks väga, väga suur auhind Tuleviku klubi poolt. Mis täpselt, sellest kuuleb juba lähipäevil meie kanalites,” jättis kogukonnajuht pisut põnevust üles.

Rahvapeo korraldajad paluvad tulla peole jalgsi või jalgrattaga, et vältida ümbruskonna tänavate kinni parkimist.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
1743
Tallinna FC Flora
1539
Paide Linnameeskond
1735
Nõmme Kalju FC
1726
Tallinna JK Legion
1724
JK Narva Trans
1720
Viljandi JK Tulevik
1714
Tartu JK Tammeka
1613
FC Kuressaare
1611
Pärnu JK Vaprus
1711

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
820
Raplamaa JK
818
FC Kuressaare II
716
FC Hiiumaa
815
Viljandi JK Tulevik U21
813
Viimsi JK II
712
Tallinna FC Flora U19
911
Raasiku FC Joker
811
Pärnu JK Vaprus II
7107
Keila JK
77
Saue JK
87
Tallinna JK Piraaja
87
FC Kose
74
Rummu Dünamo
80

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
1131
Saku Sporting
1127
JK Tallinna Kalev
1124
Pärnu JK Vaprus
1119
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
1112
Põlva FC Lootos
1110
Tartu JK Tammeka
117
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
110

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness