Viljandi jalkafänni algatatud korjandus sai südamliku lõppnoodi

Kui Tuleviku jalgpalliklubi pikaaegne toetaja, Viljandi üks tõsimeelsemaid jalkafänne ja siinse noortespordi kirglik eestkõneleja Rain Hüva postitas aprillis oma sünnipäeval Facebooki-sõpradele suunatud üleskutse teha kingituste asemel Tuleviku jalkaklubile sihtotstarbeline annetus, ei aimanud keegi, millise mürtsuga see ettevõtmine lõppeb. Neljapäeval tõmbas Hüva oma projektile joone alla: kõik Viljandi lasteaiad said Hüva algatatud korjandusega kogutud raha eest hangitud jalgpalliväravad ja uhiuued mängupallid.

“Sõbrad, te kõik teate, et armastan meie kodulinna Viljandit ning sama kirglikult armastan jalgpalli. Eriti armastan ma aga Viljandi jalgpalli ning innustan igal võimalusel lapsi, kes tegelevad ükskõik millise spordiga.” 

Nii alustas linnavolikogu liige, Tuleviku klubi lapsevanem ja 44-aastaselt rahvaliigas harrastusjalgpalli mängida müdistav Rain Hüva oma aprillikuist postitust, milles teatas, et annetab oma möödunud aastal Viljandi linnavolikogus töötamise eest saadud 423 eurot Viljandi lasteaedadele pallide ja väravate ostmiseks ning kutsus üles oma sõpru samuti annetusi tegema.

Täpselt 60 annetajat võtsid Hüva üleskutset kuulda. Nende hulgas oli nii eraisikuid kui ettevõtteid, endiseid ja praeguseid jalgpallureid, linnavolinikke ja lihtsaid linnakodanikke. Üheskoos koguti kokku 2270 eurot, mille eest hangiti 12 väikest universaalset pallimänguväravat ja 30 uhiuut palli.

Neljapäeva 4. juuli hommikul viis Rain Hüva kingitused lasteaedadesse laiali. Seltsiks rõõmsal teekonnal mööda Viljandit olid talle Tuleviku klubi esindusmeeskonna mängijad Karl-Romet Nõmm, Kristjan Kask ja Illimar Loigo, kes ankurdasid väravad lasteaedade muruplatsidel ohutult maasse, ning andsid üle mängupallid, mis üheskoos lastega kohe ka “soojaks” mängiti.

“Ma olen täiesti veendunud, et sellised kodanikualgatused on kõige õigem tee tõelise kogukonnavaimu kasvatamiseks,” kõneles Rain Hüva Krõllipesa lasteaias, kui väravad olid üle antud ja lapsed juba Tuleviku meestega muruplatsil mürasid.

“On valiku koht, kas jääda passiivselt ootama, kuniks omavalitsuse investeeringud jõuavad kogukonna kõigisse nurkadesse, või käärida käised üles ja asuda ise tegutsema. Inimestele tegelikult meeldib oma elukeskkonna eest hoolitseda, selleks tuleb neile anda vaid väike impulss,” rääkis ta. “Seda tõestab ka see spontaanselt sündinud kampaania. Sealjuures on oluline silmas pidada, et mida aktiivsem on kogukond, seda aktiivsem peab olema ka omavalitsus, nii-et tegemist on igati kahepoolselt ergutava koostööga. Viljandi inimestes on tahe kogukonna jaoks head teha väga sügavalt juurdunud, vaja on vaid üht “hullu”, kes rattad käima tõmbab.”

Hüva lisas, et tema ja Tuleviku vutiklubi koostöös ilusa lõpu saanud ettevõtmine võiks olla tõukejõuks ka Viljandi teistele spordiklubidele sarnaste heategevusprojektide korraldamiseks.

“Piltlikult öeldes pole vahet, kas tegu on jalgpalliväravatega või jalgratastega,” rääkis Hüva. “Ka nende väravatega saavad mudilased mängida ühtviisi nii jalgpalli, käsipalli kui näiteks saalihokit. Oluline on, et meie lapsed liiguksid ja selle eest peame hea seisma meie ise, mis tähendab seda, et iga jõupingutus, mis on suunatud laste liikumisharjumuste kasvatamisele, on tänuväärne ettevõtmine, ükskõik, milline spordiala või -klubi selle pingutuse kanda võtab. Sealjuures ei olegi alati esmaoluline varustus või asjad. Väga tähtis on ka lihtsalt koolides ja lasteadeades külas käia, koos lastega liikuda ja sportida või nendega lihtsalt elust ja olulistest väärtustest rääkida. Tuleviku jalkaklubi on seda aastaid teinud ning ma ei varjagi, et olen linnakodaniku ja lapsevanemana selle üle väga uhke ja tänulik.”

Tuleviku jalgpalliklubi tänab südamest Rain Hüva tema algatuse eest, samuti kuulub klubi siiras tänu kõigile annetajatele. Kummarduse teeb klubi ka väravate hankijale, osaühingule Sportfever, kes aitas ettevõtmise õnnestumisele kaasa märkimisväärsete allahindlustega.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin