Viljandi ja Tartu poolitasid punktid

Premium liiga jätkub ning aprilli ja mai tihe mängugraafik kogub tuure. Reedeõhtuses kohtumises Tartus Sepa jalgpallikeskuses läksid vastamisi Tartu Tammeka ja Viljandi Tulevik ning haaravas ja elektrilises jalgpallilahingus lepiti 1:1 viiki. FOTO: Liisi Troska / Eesti jalgpalliliit.

Kohtumist alustas teravamalt Tulevik, juba teisel minutil teeniti nurgalöök, mille Kristjan Kask karistusalast üle värava saatis. Seejärel ärkas ka Tammeka ning Tuleviku kiiper Martin Ritson pidi tõrjuma Patrick Genro Veelma pealelöögi. Üheksandal minutil kombineerisid hästi Kaimar Saag ja Nikita Komissarov, ent viimase pealelöök jäi nõrgaks.

Seejärel haaras Tammeka mängu juhtohjad ent Tuleviku kaitseblokk ei lubanud neid sisuliselt kordagi karistusalasse, mistõttu tartlased pommitasid pidevalt kauglöökidest, milleks viljandlased neile karistusala ees kohati lubamatult palju ruumi lubasid. Kauglöögid aga oli enamasti kas ebatäpsed või tegi väravajoonel head tööd Ritson. Keskvälja aga domineeris Tammeka pea täielikult.

27. minutil teenis Carson Dormond Tulevikule nurgalöögi, mida asus sooritama Martin Allik. Tema tsenderdus kasti oli äärmiselt kvaliteetne, leidis Atanda Ogungbe ning too rammis palli lühikeselt vahemaalt peaga Tammeka värava suunas. Karl Johan Pechter tõrjus Atanda esimese löögi, ent täpselt tema jalale. Teist korda Tuleviku keskkaitsja end paluda ei lasknud ning surus palli Tammeka väravasse. 1:0 Tulevikule.

Järelejäänud minuteid esimesest poolajast kontrollis Tammeka, kuna Tulevik langetas oma liinid ning rünnakuhoogu kärpis. Teisel poolajal vahetas Tammeka Dominic Laaneotsa asemel mängu mullu esiliigas väravavõrke purustanud ning kahe hooaja vahel Tartu võistkonna särgi selga tõmmanud Kevin Mätase. Otsus õigustas ennast, sest tartlaste rünnakuteravus paranes kohe. 52. minutil sööstis Mätas Tuleviku kaitseliini selja taha, sai seal omaks keskväljalt tulnud pika söödu, ent tema trahvialast tehtud lähilöögile viskus ette Atanda.

Mängu enim kõneainet tekitanud olukord rullus lahti 57. minutil, kui väljakukohtunik Martti Pukk nägi Heroli tegutsemises Tuleviku karistusala joonel viga, mida seal polnud. Herol blokeeris Veelma, võttis tollelt kannaga puhtalt palli eest, ent Tammeka mees viskus pikali ja Puki vile tähistas Tammekale antud karistuslööki otse trahviala joonelt. Standardolukorda lahendama asunud Mihkel Järviste löök oli filigraanne ja tehniliselt äärmiselt ilus: üle kaitsemüüri saadetud löök lendas piinliku täpsusega Tuleviku väravalati alla ning Marten Ritson jäi olukorras võimetuks. 1:1.

Järgnes Tammeka surve, mille alt Tulevik pääses episooditi, mil võeti üles teravaid kontrarünnakuid. Suurepärase vasturünnaku algatas keskväljal Tammeka söödu vahelt lõiganud Kristjan Kask, kes sööstis ise ka rünnakule, ent tema pealelöök veeres napilt tagumisest väravapostist mööda. 66. minutil sai Tammeka taas soodsast kohast karistuslöögi, kui Atanda oli trahviala kaare juures maha võtnud Tammeka mängija. Jälle asus karistuslööki sooritama Mihkel Järviste, kuid põrutas seekord palli Tuleviku värava latti. Jätkuolukorrast sai veel löögile Igor Dudarev, ent Marten Ritson püüdis selle löögi.

Mängu lõpufaasis kombineeris Tulevik mitu kiiret vasturünnakut ja sai lahendada ka mõned standardolukorrad. Paraku tekitas taas emotsioonipuhangu kohtuniku tegutsemine, kui 81. minutil hüppas tartlaste kindamees Pechter karistusalasse lennanud kõrget palli tõrjudes otsa seljaga tema poole olnud Tuleviku ründajale, kukkus seejärel ning jäi karistusalasse istuma. Pall jäi Tulevikule, ent väljakukohtunik Pukk otsustas mitu sekundit hiljem Tuleviku jätkurünnaku peatada ning andis Pechteri olukorrast Tammeka kasuks mõistmatuks jäänud põhjusel vea.

Kohtumise viimane terav moment sündis Tammeka värava all, kui Babatunde Ridwan põrutas 86. minutil peaga üle värava järjekordse Martin Alliku kvaliteetse nurgalöögi.

Energiline ning tempokas mäng lõppeski ausa 1:1 viigiga. Tammeka kontrollis keskvälja ning oli rünnakute ülesehitusel loomingulisem ja teravam, ent Tuleviku realiseerimine ja kaitseblokk töötas paremini kui tartlastel.

Turniiritabelisse oma hooaja neljanda punkti teeninud Viljandi Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset juba eeloleval teisipäeval, kui kodusel kunstmurul võõrustatakse valitsevat meistrit Tallinna FC Florat. Kohtumine algab kell 18.45, publik ei ole endiselt staadionil ega selle ümbruses lubatud. Otseülekannet kohtumisest näeb Soccerneti vahendusel.

Peatreeneri kommentaar

Jaanus Reitel tõdes mängujärgses intervjuus Soccerneti portaalile, et Tammeka oli sel korral mänguliselt parem. “Meil oli seda tulemust vaja,” nentis Reitel. “Tammeka mängis täna paremini. Plaan oli minna Guardiolaga peale, aga välja kukkus Mourinho,” lisas ta. “Aga püsisime, see on ka oluline. Parem sita mänguga punkt kui hea mänguga null.”

Reedel küll koosseisu kuulunud, ent pingile jäänud Gerdo Juhkami väljakule naasmise kuupäeva peatreeener välja ei käinud. “Täna oli ta lihtsalt kaasas, et olla meeskonna kaptenina meeskonnale emotsionaalne tugi,” selgitas Reitel.

Kohtumise väravad ja tipphetked

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin