Viljandi harrastajad võitsid Pärnut nii sõprusmängus kui rahvaliigas

Laupäeval 21. augustil sõitsid Viljandi Tuleviku nais- ja meesharrastajad ühise bussiga Paikusele, et jalgpalli mängida. Kui mehed läksid pidama oma Coolbet Rahvaliiga B-tasandi seitsmendat alagrupimatši, siis naisharrastajad võtsid vastu Pärnu Vapruse naisharrastajate küllakutse sõpruskohtumiseks, et maha pidada oma päris esimene tõeline mäng.

Tuleviku meistriliiga naiskonna mängija ning tüdrukute treeneri Dagmar Hekki käe all tunamullu sügisel kogunenud ning korra nädalas harjutav naisharrastajate võistkond koosneb Tuleviku jalgpallikooli laste emadest ning lihtsalt liikumist ja jalgpalli nautivatest Viljandi naistest väga laias vanusevahemikus. Seni olid naised lihtsalt oma lõbuks trenni teinud ning päris mängus ei oldud end veel proovile pandud. Tänavu suvel trenni ei tehtud ning enne Paikusele sõitmist oli kokku saadud kaks korda.

Ka esimest aastat koos käivale Pärnu Vapruse harrastusnaiskonnale, mis koosneb samuti peaasjalikult Vapruse noorpallurite emadest, oli tegemist nende päris-päris esimese mänguga, mida oodati suure elevusega.

Vapruse naiskonna treener Tarmo Tõnismann oli meeleoluka vutipäeva kordamineku nimel koos oma abilistega teinud ära tohutu töö: Paikuse staadion oli kaunilt lipuehteis, riietusruumid võistkondi ootamas, sile muruväljak ideaalses seisukorras, kõlas muusika ning teadustaja tegi oma tööd. Naiskondade kohtumise eel kinkisid Vapruse rahvaliiga satsi mehed kõigile väljakule jooksnud naistele valged roosid.

Võrdne lahing naiste vahel

Naiskondade madin oli lõbus ja kaasahaarav ning ääretult võrdne. Nalja tehti kõvasti nii platsil kui selle kõrval, ent samas aeti palli taga suure keskendumise ja kirega. Rünnakulained vaheldusid ühel ja teisel väljakupoolel ning kohtunikul oli kõvasti tegemist, et mänguhoos naistel jalgpallireegleid meeles hoida: ikka kippusid audivisked natuke viltu minema ja teinekord tulid mängu käed, mis palli haarama kippusid. Samas oli mõlemas naiskonnas mängijaid, kelle tehniliste soorituste kvaliteedi üle oleks uhke ka iga naiste meistriliiga võistkonna treener.

Kui Tuleviku naiskond oli korra palliga Vapruse väravaposti kolistanud, teenisid võõrustajad penalti Tuleviku naiste käemängu eest. Pall lendas aga penaltipunktilt üle värava ning võrdne ja haarav madin jätkus. Poolajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teisel poolajal sai näha samasugust lõbusat palliveeretamist, efektseid konkse, tõmbeid, väravavahtide pantrihüppeid ja õhulende. Liina Kommer viis veerand tundi enne mängu lõppu Tuleviku kiirest vasturünnakust löödud väravaga 1:0 juhtima ning rõõmupidu platsil ja selle ääres, kus harrastajate meeskonna liikmed omasid toetasid, võis alata.

Vaid minut pärast juhtväravat aga juhtus viljandlannadel taas pisike apsakas käemänguga trahvialas ning Vapruse naised said uuesti penaltipunktilt õnne proovida. Seekord lendas pall aga väravapostist mööda.

Kui pärnulannad olid järele jäänud mänguaja jooksul Tulevikule peale pandud kõva surve tulemusena samuti palliga posti kolistanud ja kohtuniku lõpuvile kõlas, võisid Viljandi vutinaised rõõmustada oma esimeses mängus löödud värava ja teenitud võidu üle, ent ühisel meelel olid kõik platsil ja selle kõrval viibijad selles, et lõbusa päeva suurim võit oli sportlik vorm ja loodud sõprussidemed.

Meeste armutu lahing tabelipunktide nimel

Pärast naiste matši oli meeste kord. Murule jooksid Viljandi Tuleviku ja Pärnu Vapruse rahvaliiga meeskonnad, et pidada maha EJL Coolbet rahvaliiga B-tasandi esimese alagrupi järjekordne mänguvoor. Alagruppi juhtivate Pärnu meeste jaoks oli tegemist nende viimase, kümnenda mänguga, Tulevik jooksis väljakule seitsmendat korda. Esimeses omavahelises kohtumises Viljandi Kesklinna kooli staadionil olid peale jäänud pärnakad, kes alistasid viljandlased 3:2.

Vaprus vajas sellest mängust kindlasti võitu, et kindlustada edasipääs alagrupist ja püüda kohta finaalsarjas. Seetõttu oli kodukohtumiseks üles rivistatud aukartustäratav hulk mängumehi. Tänavu suure vigastustelaine all kannatanud ning mitmete oluliste puudujatega Tuleviku harrastusmeeskond aga läks kohtumisele vastu vaid ühe varumehega.

Kohtumine algas ärevate hetkedega Vapruse värava all, ent Viljandi mehed ei suutnud palli heal positsioonilt väravasse panna. Kümnenda minuti paiku jättis Markel Utsal realiseerimata Vapruse meeste kaitsja vea eest teenitud penalti, mille võõrustajate väravavaht Antti Luigemaa kindlalt tõrjus.

Seejärel mäng võrdsustus, ent ajapikku surus pidevalt värskeid jalgu platsile vahetanud Pärnu oma mängu Viljandile peale. Tulevik seisis kaitses soliidselt, kuni ühel hetkel ikkagi murduti ning kaitseliini eksimuse tõttu lasti pall trahvialasse põrgata, kus Krister Tamm selle üle Tuleviku puuriluku Tarmo Kallaste pea võrku tõstis ning võõrustajad juhtima viis.

Poolajapausile mindi ikkagi viigiseisult, sest ilusa kombinatsiooni järel keskväljal tõmbas kaitsest rünnakule sööstnud Alan Kaasla Vapruse kaitsjate tähelepanu endale, mis andis Martin Rennitile võimaluse trahvikastis sinna lennanud täpne sööt omaks võtta ja see külma närvi üles näidates väravasse saata.

Teine poolaeg jätkus samas võtmes ja võrdsete heitlusena. Tuleviku mehed, kel vahetuspink ühemeheline, väsisid iga minutiga üha silmnähtavamalt, ent hambad ristis kaitses rassides hoiti asjad kontrolli all. Poolaja keskpaigas said pärnakad siiski oma tahtmise, kui nurgalöögi järel trahvialas markeerimata jäänud Mihkel Poom palli jõuga Tuleviku väravasse surus.

Taas saavutatud eduseis ei kestnud aga kaua, sest Tulevik tõstis liine, Markel Utsal sai trahvialas kõrge söödu omaks ning viigistas pöördelt tehtud täpse löögiga mänguseisu.

Pärnu surve oli pidev ka viigivärava järel, ent nõrgenes ajapikku ning Tuleviku üdini väsinud mehed, kelle jaoks viigipunkt olnuks igati mokkamööda, kasutas iga võimalikku hetke puhkamiseks ja mängutempo alla tõmbamiseks. Normaalaja eelviimasel minutil lõikas Markel Utsal keskväljal vahelt pärnakate söödu ning sööstis silmitsi Pärnu väravavahiga. Utsalile vastu tõtanud Luigemaa tuli küll hästi väravast välja, ent Utsali külmavereline löök oli täpne. Seisuks sai 3:2, kohe kõlas ka lõpuvile ning platsil vallandunud mehised möirged ja väljaku ääres kaasa elanud Viljandi naiste tohutu rõõmukisa andsid tunnistust sellest, mida see värav endast kõik väljakule jätnud Viljandi meestele ja poolehoidjatele tähendas.

Vapruse rahvaliigapundile tähendasid kaotatud punktid aga seda, et nüüd tuleb alagrupist edasipääsuks loota lähikonkurentide ebaedule.

Meeste mängu järel võeti suund Terviseparadiisi restorani, kus nais- ja meeskonnad mõnusalt sõbralikus õhkkonnas kingitusi vahetasid ja ühist õhtusööki nautisid.

Viljandi Tuleviku harrastajate võistkonnad tänavad soojalt Pärnu Vapruse vutikogukonna liikmeid südamega korraldatud vahva jalgpallipäeva eest. Järgmine kord kohtume juba Viljandis. Aitäh!

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
2871
Tallinna FC Flora
2764
Paide Linnameeskond
2857
Nõmme Kalju FC
2843
Tallinna JK Legion
2939
JK Narva Trans
2829
FC Kuressaare
2931
Viljandi JK Tulevik
2930
Tartu JK Tammeka
2925
Pärnu JK Vaprus
2915

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2357
FC Kuressaare II
2047
Raplamaa JK
2246
Pärnu JK Vaprus II
2242
Tallinna FC Flora U19
2342
FC Hiiumaa
2338
Viimsi JK II
2332
Saue JK
2329
Viljandi JK Tulevik U21
2328
Raasiku FC Joker
2328
Tallinna JK Piraaja
2324
Keila JK
2315
Rummu Dünamo
2314
FC Kose
2210

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2467
Saku Sporting
2463
JK Tallinna Kalev
2442
Pärnu JK Vaprus
2433
Põlva FC Lootos
2432
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2425
Tartu JK Tammeka
2420
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
241

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin