VIIMASED LIITUJAD | Viljandi esindusmeeskond on komplekteeritud, noored saavad võimaluse

Neljapäeval sulgunud Eesti jalgpallimeistrivõistluste üleminekuakna raames sai algava hooaja eelse komplekteerimisprotsessi lõpetuseks ametlikuks kolme välismaalase liitumine Viljandi Tulevikuga: meeskonda lisandusid siin pikalt katsetel olnud Poola äärekaitsja, Senegali keskpoolkaitsja ning Benini ründaja.

24-aastane Poola äärekaitsja Jeremiah Dabrowski on oma karjääri vältel mänginud nii Serbia, Põhja-Iiirimaa kui Leedu meistriliigas, samuti Moldovas ja Saksamaal. Poola noortekoondistes on Dabrowski platsile pääsenud neljal korral. Viimati esindas ta Soome klubi Vaasan Palloseura duubelmeeskonda.

18-aastane Senegali poolkaitsja Galaye Gueye liitub Tulevikuga Senegali klubist Diamano de Fatick ning sama vana Benini ääreründaja Jonas Tossou oma kodumaa jalgpalliakadeemiast Alodou Sport.

Kaitsevägi nõuab oma

Viljandi Tuleviku omakasvandikust universaalne ääremängija Illimar Loigo registreeriti algavaks hooajaks Tuleviku duubelmeeskonna nimekirja: noort mängumeest ootab ees kaitseväeteenistus.

“Illi otsustas aja maha võtta, just sellisel tasemel mängimisest ja treeningmahtudest, mille raamides esindusmeeskond tegutseb,” rääkis klubi juht Raiko Mutle.

“Me oleme nendel teemadel temaga tegelikult rääkinud juba mõnda aega. Ilmselgelt on mul kahju, aga inimlikult ma mõistan Illit ja austan tema otsust. Kindlasti ei jäta ta jalgpalliga hüvasti, tal on lihtsalt vaja võtta see aeg ja panustada hetkel rohkem teistele tegevustele. Soovime talle edu ja et jalgpall jääks ikkagi oluliseks osaks tema edasisel teekonnal.”

Oma noored saavad võimaluse

Esindusmeeskonna lõppenud komplekteerimisprotsessiga jäi klubi juht igati rahule.

“Säilitasime oma tuumiku, tõime omi mehi tagasi koju, lisaks uusi ja tuttavaid tugevaid täiendusi siit ja piiri tagant,” rääkis Mutle. “Sander Kapperi ja Pavel Marini liitumine raputas heas mõttes põhjalikult nii Eesti jalgpalliüldsust kui meie olemasolevat satsi ja iga liituja on toonud meeskonda juurde vajalikku kvaliteeti nii, nagu see peabki olema.”

Mutle kinnitas, et esindusmeeskonna esmapilgul üsna õhuke koosseis (nimekirjas on koos väravavahtidega 20 meest) võeti treenerkonnaga arupidamise järel teadlikult tänavuseks suunaks.

“Esiteks ei ole 20 meest sugugi vähe,” nentis Mutle. “Teiseks kaalusime hooaja eel kõiki nüansse, nii jalgpalliliidu solidaarsusmehhanismiga kaasnevat finantseeringut kui vahendeid, millega panustavad sponsorid. Lühidalt: meie võimalusi konkurentsivõimelise esindusmeeskonna kokku panemiseks,” kõneles Mutle.

Nimetatuist mitte vähem tähtsa asjaoluna vaeti põhjalikult, kuidas säiliks järelkasvu ehk U-21 meeskonna võimalused ja võimekus kõrgliigaks küpseda.

“Üsna kiirelt jõudsime ühisele arusaamale, et õige tasakaal peitub tugevas ent mitte väga pikas esindusmeeskonna profinimekirjas, mille juurde on meie noormängijaid lihtne tuua,” selgitas klubi juht.

“Mõistagi ei ole kellelegi mänguaeg garanteeritud, ent järk-järgult noori treeningprotsessi kaasates – see töö on niikuinii pidevalt käinud – ja neid sammhaaval ka kõrgliiga õhku nuusutama võttes loome loogilise vundamendi selleks, et Tuleviku noormängijad esindusse murdmise võimaluse saaksid. Kuidas keegi selle ära kasutab, sõltub juba neist endist. Materjali, millega töötada, Kevin Paavo ja Mati Jürissoni juhendatavas U-21 meeskonnas igal juhul on,” lõpetas Mutle.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin