Veerandtund lahutas naiskonda hõbedase Kalevi ampsamisest

Laupäeval alustas Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi Ühendnaiskond meistriliiga mängudega. Esimese vooru kohtumises võõrustasime Viljandi kunstmuruväljakul mullust hõbedanaiskonda Tallinna Kalevit. Kuigi anti endast kõik,et peatreener Serka sünnipäeval väljakult võiduga lahkuda, sõitsid seekord külalised pealinna tagasi kolme punktiga. TEKST: Kaspar Kast. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Kohtumine algas tempokalt ja Kalevi naiskond teenis juba esimestel minutitel mitu nurgalööki, kuid Tulevikku murda nad ei suutnud. Tuleviku kaitse ja väravavaht olid kindlalt omal kohal ja nullis kõik vastaste võimalused. Kuigi esimest poolaega domineerisid suuresti külalised, tekitas usinalt võimalusi ka koduvõistkond. Mida minut edasi, seda mugavamalt tundsid Viljandi pallurid end väljakul ja muutusid ohtlikumaks ka vastaste väljakupoolel.

Pärast poolajapausi alustas mängu isukamalt Tulevik, hoidis kõrge pressinguga vastased pideva pinge all ning tekitas järjepanu häid võimalusi. Mitmel korral jõuti vastase kastis ohtlikult löögile, kuid napilt jäi väravast puudu. Favoriit Kalevi mängus oli tunda juba närvilisust, kuid  76. minutil suutsid nad kauaotsitud värava kätte saada. Paremalt poolt tulnud kõrge pall leidis teises ääres üles  Evelyn Šilina, kes palli raamide vahele toimetas. See muutis mängu iseloomu, Tulevik väsis ning vastased lõid kiirelt veel kaks väravat.  84. minutil oli täpne Žanna Smirnova ja neli minutit hiljem Ljubov Maksimova. Võõrsilnaiskonna kolmeväravalise võiduga kohtumine lõppeski.

Peatreeneri kommentaar

“Vinge esimene mäng. Oleksime võinud ühe värava siiski kätte saada, see jääb kripeldama. Niikaua kui joonisest kinni hoidsime, oli hästi. Olime kannatlikud ja meil tekkisid omad võimalused. Aga süües kasvab isu ja mida rohkem tekkis võimalusi, seda ründavamaks läks mäng ja tagant joonis natuke lagunes,” võttis laupäevane sünnipäevalaps Sergei Vassiljev mängu kokku.

“Standardolukordadest lasime endale ära lüüa. Kaks identset väravat, kus üks mängija jäi markeerimata. Aga usun, et tüdrukud ei valmistanud kellelegi pettumust. Täna vedas alt üldfüüsiline vorm. Väsisime ära ja liinide vahed jäid suureks. Peame videod üle vaatama ja näeme milles peame juurde panema. Kalev oligi favoriit ja midagi me neile kergelt ei andnud. Nüüd on vaja mängu lihvida, küll me selle korda saame,” sõnas naiskonna loots.

“Esimene värav natuke murdis vaimselt,” lisas ta. “Alati on kergem mängida, kui taga on null. Pärast esimest väravat lõi väsimus rohkem välja. Üldiselt olid tüdrukud tublid. Mulle ei meeldi mängida jalgpalli, kus terve mängu ainult kaitseme, tahame rünnata ka favoriitide vastu ja täna tüdrukud seda ka tegid, ” lõpetas Vassiljev positiivse noodiga.

Kergemat mängu ei ole naiskonnal oodata ka teises voorus, sest 17. aprillil tuleb Viljandisse valitsev meister Tallinna FC Flora.

Väravad ja tipphetked

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kohtumise protokoll

27. märtsil kell 14.00 Viljandi kunstmuruväljakul

JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – JK Tallinna Kalev  0:3 (0:0)
76. Evelyn Šilina, 84. Žanna Smirnova, 88. Ljubov Maksimova

Hoiatused: 53. Maive Jürmann – 50. Maria Orav
Peakohtunik: Luisa Klaar
Abikohtunikud: Andrus Õun, Helen Käosaar

Tulevik: Angela Sööt, Sandra Liir, Mia Maks (88. Reti Talts), Anett Joandi, Teisi Toomsalu, Anna-Liisa Joandi, Maria Soll, Maive Jürmann, Katriin Kabanov (32. Dagmar Hekki), Mari-Liis Rikkinen, Katarina Põldur.
Varus: Kristi Mägi, Jessica Tammist, Dagmar Hekki, Raheli Jürgenson, Reti Talts, Kateriin Kuusk, Mariliis Paris.

Kalev: Jonna Soomets, Maria Orav, Birjo Rasmussen (46. Kaili Pertel; 59. Loore Lehtmets), Eret Elen Viidakas (46. Ketlin Saar), Marie Heleen Lisette Kikkas, Emma Treiberg, Ljubov Maksimova, Mirell Soasepp, Evelyn Šilina, Anett Kadastu, Johanna Marie Link (73. Žanna Smirnova).
Varus: Carolin Helendi, Kaili Pertel, Ketlin Saar, Žanna Smirnova, Loore Lehtmets, Õnne Anton.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin