VÄLKINTERVJUU | Sander Kapper

Käimasoleva hooaja ettevalmistusperioodi eel Viljandi Tulevikuga taas liitunud, siit 2016. aastal Tartu Tammekasse läinud ja seal end kõrgliiga tippnimede hulka mänginud Sander Kapper vastas Tuleviku meediatiimi välkintervjuu küsimustele. 

Kodus tagasi, Sander. Muljed?

Tunne on väga hea, õpin jälle vanu tuttavaid tundma. Võrreldes 2015. aastaga on paljud näod ja tingimused Viljandis ikka märgatavalt muutunud ja seda väga positiivses suunas. Lisan ka, et ilm ja kunstmuruväljak on tänavu meiega väga sõbralikud olnud!

Post ei anna teile armu, koormused on jõhkrad. Kuidas vastu pead?

Koormused on tõesti väga kõrged, aga see ongi see õige preseason: laome ju endile vundamenti, et olla tuleval hooajal tugevad, vastupidavad ja loomulikult vigastustevabad. See on raske töö, aga kõike seda väärt, kui suudame hooajal mängudes isegi 90+ minutitel täiega panna. Treeningud on head, Sander Post tahab, et mängijad oleks kogu aeg palliga kontaktis ja loob selleks trennides võimalused, mis mulle isiklikult väga meeldib. Ka testitavaid on praegu üsna palju, mis omakorda loob treeningutel huvitava vibe’i.

 

Meeskonna komplekteerimine on veel käimas, aga juba lõpusirgel. Millised satsis vibratsioonid on? Sa ise oled trennides alati üks häälekamaid kaaslaste innustajaid.

Eks detsember ja jaanuar olegi sellised kuud, kus võistkonnast käibki hästi palju uut verd läbi ja n.ö. sidet võib-olla kõigiga kohe ei tekigi. Üksteisemõistmine ja arusaam tuleb ainult ajaga ja koos treenides. Igal testimisele tulnud mehel on oma jalgpallikoolitus ja omad harjumused ja kui see kõik kokku segada, siis ongi mõnikord veidi keeruline.
Suures pildis ütlen, et võib vägagi rahule jääda. Eks me “surume” trennides üksteist vahel üsna jõuliselt, vahel positiivselt, vahel vähem positiivselt; aga see kõik on selle nimel, et oleksime hooajal edukad. Tunnen ise, et enamik mängijaid usaldavad mind, kui nendega treeningutel räägin ja suhtlen. See annab mulle omakorda veel rohkem indu ja motivatsiooni meeskonda aidata. Eks ma ise ka küsin neilt nõu, kuidas võiks seda või teist ja mis neile parem tundub. Lisaks olen poistele öelnud et minu peale võib ka kurjemat häält teha, kui vaja. Siis areneme ju kõik ja erinevates elementides.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin