Unustamisväärselt halb esitus Narvas päädis suure kaotusega

Premium liiga kuuenda vooru kohtumises Narvas keetis Tulevik endale kenasti alanud mängus lõpuks valmis sellise lõunasupi, millest ei saadud kuni lõpuvileni jagu. Lõppskooriks 2:6 ning hooaja üks koledamaid mänge tuli tõsise õppetunnina koju kaasa tuua. FOTO: Marit Stepanova.

Kohtumine algas Tuleviku poolt erksalt. Juba kuuendal minutil külvas ohtu Carson Buschman-Dormond, kuid tema madalale tsenderdusele ei saanud värava ees jalga vahele ei Kristjan Kask ega Kaimar Saag. 12. minutil proovis Dormond ise ning tegi seda üliefektselt. Saanud Kaimar Saagilt söödu, keeras ta end mitme Transi mehe pealt maha ning tulistas trahviala joonelt pommlöögi värava esinurka. Richard Aland Narva väravasuul oli võimetu. 1:0.

Vaid kaks minutit hiljem jäeti aga Transi rünnakul oma karistusalas Tuleviku kaitsjate poolt totaalselt valveta Eduard Golovljov, kes sai rahulikult kõrge tsenderduse omaks võtta, pöörata, leida õige lööginurga ning palli Marten Ritsoni selja taha võrku saata. 1:1.

23. minutil oli taas aktsioonis Golovljov, kes taas Tuleviku karistusalas müstiliselt segamatult tegutseda sai. Seekord suunas ta kõrge tsenderduse Tuleviku väravasse peaga tagumise väravaposti kõrvalt. 2:1.

27. minutil toimus ootamatu, ent täieline krahh. Arcenciel Mintongo teenis esmalt kollase kaardi, üritades omade valesöödu järel rünnakule tormavat Transi takistada. Vaid mõnikümmend sekundit hiljem jäi Mintongo hätta palli töötlemisega, kaotas selle Transile ning Denis Poljakovi takistada üritades rebis tolle selja tagant pikali. Kohtunik ei kõhelnud: teine kollane, kokku punane kaart, Mintongo duši alla ja Tulevik jätkas vähemuses.

Avapoolaja lõpuni suudeti vastu pidada, ent teisel poolajal kulus Transil vaid kolm minutit, et lüüa kolmas, värava autoriks oli Aleksandr Zakarljuka, kes tegi 48. minutil seisuks 3:1 pärast seda, kui Tuleviku keskkaitsja Atanda oli lihtsalt palli alt läbi hüpanud ning end sellega olukorrast välja mänginud. Veel korra hiilis Tulevik mängu tagasi, kui 54. minutil virutas Ridwan Babatunde Transi väravasse 40 meetri kauguselt teele saadetud pommlöögi.

3:2, ent see jäigi Tuleviku viimaseks sähvatuseks selles mängus. 64. minutil sai Golovljov kirja oma kolmanda, tehes seisuks 4:2, kui astus äärejoone juures lubamatult lihtsalt mööda Atandast ning saatis palli Ritsoni selja taha terava nurga alt. 82. minutil skooris uuesti Zakarljuka, kes oli täpne postipõrke abil väravasse lennanud kauglöögist. Mängu lõppseisu vormistas sama mees 88. minutil, kui taas polnud ülesannete kõrgusel Atanda, kes ei suutnud takistada Gleb Pevtsovi tsenderdust, mille Zakarljuka värava eest sisse koksas. Lõppseis 6:2 ning Tulevik oli mudasse löödud.

Järgmises kohtumises minnakse reedel 16. aprillil kell 19 võõrsil vastamisi Tartu Tammekaga. Selles mängus tuleb hakkama saada ilma punase kaardi saanud Arcenciel Mintongota.

Peatreeneri kommentaar

Jalgpall.ee portaalile antud mängujärgses kommentaaris oli maruvihane Reitel nii Mintongo kui oma kaitsjate töö suhtes mõistetavalt kriitiline. “Täiesti totakas olukord. Oleme sellest rääkinud ja näidanud,” ohkas Reitel. “Ütlesin vaheajal noortele mängijatele, et peame oma vigadest õppima, ei saa kogu aeg samu vigu korrata. Ei tea …”

“Alustasime tegelikult ju hästi,” tõdes ta siis.  “Meil oli vaja palli veel rohkem hoida, mitte minna kiiresse, sealt tuli 1:1 värav. Aga me ei tunnetanud ära, milline rütm on – mis hetkel minna, mis hetkel mitte minna,” nentis Reitel.

Treeneri sõnul ei suudetud kokkulepitust kinni pidada. “Harjutasime kogu nädala seda, millega täna alustasime, aga mingi vibra oli tüüpidel sees. Oli võimalik läbi tagaliini liigutada ja leida rahulikult kohti, aga palli liigutamine jäi aeglaseks ja tänu sellele sai Narva käigud kinni panna. Kuskil kiilus see teadlik palli liigutamine järelikult ikkagi kinni,” arutles Reitel.

Hiljem Viljandi poole sõitvas tiimibussis nentis peatreener aga, et mäng tuleb pulkadeks analüüsida. “See oli täpselt see mäng, mille järel on vaja tugevamana tagasi tulla. Kas suudame? Põhjalik ja pikk analüüs ootab ees. Peame suutma ja suudame. Kadunud ei ole midagi,” viitas ta vähestele peetud mängudele.

Kohtumise protokoll

11. aprillil kell 13.00 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans – Viljandi JK Tulevik 6:2 (2:1)
14., 23., 64. Eduard Golovljov, 48., 82., 88. Aleksandr Zakarljuka – 12. Carson Buschman-Dormond, 54. Ridwan Babatunde

Väravasöödud: 14., 23. Aleksandr Zakarljuka, 48., 64. Mihhail Belov, 82., 88. Gleb Pevtsov – 12. Kaimar Saag, 54. x
Hoiatused: 41. Kristi Marku, 77. Deniss Poljakov – 26., 27. Arcenciel Mintongo
Eemaldamine: 27. Arcenciel Mintongo
Mänguolud: +9, päikesepaisteline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Sander Saga, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Revo Sirel

Trans: Richard Aland, Artjom Škinjov, Roman Nesterovski, Kristi Marku, Tabrezi Davlatmir, Irie (60. Arseni Kovaltšuk), Deniss Poljakov, Vitali Kalenkovitš (43. Nikita Mihhailov), Aleksandr Zakarljuka, Mihhail Belov, Eduard Golovljov (79. Gleb Pevtsov).
Varus: Maksim Pavlov, Gleb Pevtsov, Daaniel Maanas, Raivo Saar, Nikita Mihhailov, Arseni Kovaltšuk, Sergei Kondrattsev.

Tulevik: Marten Ritson, Martin Allik, Daniil Petrunin, Ganiu Atanda Ogungbe, Tanel Lang, Arcenciel Mintongo, Nikita Komissarov (46. Ridwan Babatunde), Herol Riiberg, Carson Buschman-Dormond, Kaimar Saag (72. Kazeem Bolaji), Kristjan Kask.
Varus: Karl Erik Jürisson, Kaupo Kruusmäe, Ridwan Babatunde, Gustav-Hendrik Seeder, Daniel Tuhkanen, Kazeem Bolaji.