Ülimat meeskonnavaimu näidanud Tulevikul jäi meister taas napilt hammustamata

Premium Liiga 17. vooru mängus Hiiu kunstmurustaadionil kohtus Eesti valitsev jalgpallimeister Nõmme Kalju teist korda käimasoleval hooajal Viljandi Tuleviku meeskonnaga. Möödunud omavahelise kohtumise järel sai Kalju kevadisest Viljandist põgenema napi 3:2 võiduga. Ka täna koduväljakul peetud matšis pääsesid Hiiu roosad Viljandi kollaste käest puretud kintsudega, ent nagu kevadel, nii ka nüüd: võidupunktid taskus. Kalju võitis tänase kohtumise üheksa minutit enne lõpuvilet löödud väravast 2:1.

Enne mängu Taaveti ja Koljati võitluse kilda kuuluvaks peetud kohtumine algas Kalju-poolse enesekehtestamise üritustega. Tulevik, kes oli Hiiule reisinud harukordselt räsitud ridadega (puudusid koguni neli kindlat põhikoosseisumängijat), seisis aga rahulikult ning ootas võimalusi vasturünnakuteks.

Esimene selline langes Tulevikule paarikümne minuti möödudes avavilest, kui teeniti nurgalöök. Luhtunud korneri järel teeniti kohe aga teine, mille Illimar Loigo ja Alex Roosalu lühidalt lahti mängisid. Roosalu keeras end trahvikasti servas Kalju kaitsjast mööda ning läkitas palli väravaesisesse meestesumma, kus see Kaimar Saagist täpselt Kaur Tomsoni peanupule kukkus. Tomson surus palli peaga üle väravajoone Kalju võrku ning Viljandi asus kohtumist vähese Hiiule kogunenud publiku šokiks ja meelehärmiks 1:0 juhtima.

Kaljul võttis šokkväravast toibumine ootamatult kaua. Kui Karl-Romet Nõmm oli väravasuul teinud imelise tõrje, tuues lati alt ära Igor Subbotini pealöögist võrku lendava palli, võttis Tulevik ette järjest mitu vasturünnakut, millest lubavaim langes Lauri Elurile, kes paremalt äärelt end kasti triblas ning terava nurga alt ka peale lööma pääses. Valitseva meistri väravasuul seisnud Pavel Londak tuli aga pallile õigeaegselt vastu ning tõrjus Eluri löögi mõningaste raskustega.

Kalju, kes valdas küll ohtralt palli, ent ei suutnud seda kuidagi Tuleviku väravasse toimetada, sai esimese poolaja lõpuminuteil aga oodatud värava siiski kätte ning seda suuresti tänu kollasärkide rünnakuinnule. Kalju suurim väravakütt Liliu unustati kaitseliini selja taha hiilima ning järjekordse Tuleviku kiirrünnaku luhtumise järel sai Igor Subbotin tema suunas ülipika ning ülitäpseks osutunud söödu saata. Liliu võttis palli jalga, jooksis Tuleviku kaitsjad üle ning saatis teele madala pealelöögi tagumise väravaposti suunas. Nõmm, kel jäi vähe puudu, et lööki takistada, pidi palli väravavõrgust välja noppima. 1:1.

Teisele poolajale tulles vahetas Tuleviku peatreener Sander Post mängust välja Karl Rudolf Oru, ning pani tema asemel platsile Martin Alliku. Kogenud, ent tänavu vähe mängupraktikat saanud äärekaitsja tegi teist mängu järjest suurepärase esituse, keerates Kalju mehe Kaspar Pauri ees oma väljakuääre ühemõtteliselt lukku ning surus mängu üha jõulisemalt keskväljale.

Umbes pooltunniks jäi Tulevik Kalju võimsa surve alla, ent viigiseis püsis. Aegamööda harjus Tulevik aga Kalju tempoga uuesti, kohanes ka vahetustega, mida Hiiu roosad järjest tegid ning leidis lõpuks taas mitut puhku rünnakusoone. Illimar Loigo pealelöögid aga vihisesid ühel korral väravast üle ning teisel korral pidi Pavel Londak taas sekkuma, et Loigo suurepärase soolo järel sooritatud pealelöök alumisest värava nurgast ära tuua.

81. minutil pääses Aleksandr Volkov läbisöödu järel palliga Tuleviku kaitseliini selja taha ning tulistas Kaur Tomsonit ennetades üliterava nurga alt väravale. Pall lendas Karl-Romet Nõmme käe alt läbi ning Kalju oli saanud kätte selle, mille järele oli selles voorus tuldud. 2:1.

Tulevik ei vandunud aga alla ning järelejäänud minutite jooksul leiti veel variante, ehkki Kalju mängis need minutid ära targalt ja konservatiivselt. Nii tekkis veel Kaur Tomsonil suurepärane võimalus mäng uuesti viigiseisule viia, ent Kalju kaitsjad suutsid tema tekitatud ohuolukorra trahvikastis raskustega likvideerida.

Mängu viimastel sekunditel teenis meeleheitlikult rünnanud Tulevik järjest veel kaks nurgalööki, millest teise sooritamise ajaks jooksis Kalju trahvikasti ka Karl-Romet Nõmm. Martin Alliku jalast karistusalasse lennanud nurgalöögi järel said Tuleviku mehed päris viimasel mängusekundil veel ka löögile, ent pall lendas kollasärkide ahastuseks väravast mõnikümmend sentimeetrit mööda.

Ülioluliste puudujate kiuste äärmiselt hingestatud esituse teinud ning meeskonnavaimust pakatav Tulevik jääb käimasolevas voorus seega püsima seitsmendale tabelireale, kuna Kalju säilitas raskelt saadud võiduga turniiritabeli kolmanda koha.

Tuleviku järgmised kaks mänguvooru toimuvad kodusel linnastaadionil ning olulisemaks need mängud enam minna ei saa: 30. juunil võõrustatakse Tallinna Kalevit ning 7. juulil Tartu Tammekat.

Kohtumise protokoll

Nõmme Kalju FC – Viljandi JK Tulevik 2:1 (1:1)
41. Liliu, 81. Aleksandr Volkov – 24. Kaur Tomson

Väravasöötjad: 41., 81. Igor Subbotin – 24. Kaimar Saag
Hoiatused: 52. Igor Subbotin, 90+1. Mikk Reintam, 90+2. Peeter Klein – 88. Lauri Elur
Mänguolud: +18, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 135
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Riivo Stolts
Neljas kohtunik: Tanel Üprus

Kalju: Pavel Londak, Andri Markovitš, Mikk Reintam, Maximiliano Ugge, Aleksandr Kulinitš, Igor Subbotin, Reginald, Sander Puri (58. Aleksandr Volkov), Kaspar Paur (77. Alex Matthias Tamm), Robert Kirss (80. Peeter Klein), Liliu
Varus:  Vitali Teleš, Deniss Tjapkin, Nikolai Mašitšev, Aleksandr Ivanjušin, Peeter Klein, Aleksandr Volkov, Alex Mathias Tamm

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Kaur Tomson, Siim Saar, Illimar Loigo, Rasmus Alles, Karl Rudolf Org (46. Martin Allik), Kristjan Kask, Kaimar Saag, Lauri Elur
Varus: Andreas Kallaste, Arlet Hunt, Martin Allik

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin