U-19 noormeestel jäi meistriliiga pilet püüdmata

Laupäeval 4. jaanuaril peeti Tallinnas EJL sisehallis oluline kohtumine Viljandi Tuleviku ja Nõmme Kalju U-19 vanuseklassi noortevõistkondade vahel. Kaalul oli pääs tänavu esimest hooaega alustavasse Eesti U-19 meistriliigasse. Kollasärkidel tuli 3:1 skooriga lõppenud mängus tunnistada Kalju noormeeste paremust ning pääs meistriliigasse jäi püüdmatuks. FOTO: Eve Mets.

Tulevik jäi kaotusseisu juba teisel minutil, kui palli suunas oma väravasse Karl Siimson. Poolajapausiks suurendas Kristjan Rattasepp Kalju edu kaheväravaliseks, teise poolaja alguses lõi Karl Stefan Lill nõmmekad juba kolmega ette. Jarmo Randmäe karistuslöögist löödud värav vähendas 79. minutil vahe küll taas kahele, ent enamaks Tulevikul jõudu ei jagunud. Nõmme Kalju noored kindlustasid 3:1 võiduga pääsu U-19 meistriliigasse, kus neid ootavad juba ees Tartu Tammeka, Tallinna FC Flora, Nõmme United, Tallinna Legion, Tallinna Kalev, JK Tabasalu ja Tallinna FCI Levadia.

Meistriliiga alustab 21. jaanuaril, poolfinaalid ootavad ees aprillis ning maikuus peetakse finaalmäng, mille võitja saab õiguse osaleda UEFA Youth League’s, eestipäraselt noorte Meistrite liigas.

Noortetöö juht: see kaotus ei ole katastroof

Mängu kohapeal jälginud Tuleviku klubi noortetöö juht Aivar Lillevere tõdes, et kohtumine kulges Kalju kerge mängulise ülekaalu tähe all, ent parema realiseerimise korral võinuks Tulevik sellest ka enamat loota. “Õnne jäi puudu,” tõdes Lillevere. “Meil oli variante ja lõime võimalusi, juba 0:1 kaotusseisust võinuksime viigistada, ent ei suutnud palli väravasse toimetada. Mängu oli küllaga ehkki lõppskoor, tuleb tunnistada, on üsna aus.”

Tuleviku U-19 noormehi ootab nüüd tavapärane hooajaeelne ettevalmistus debüüdiks meesteliigas: tänavu pallivad noored kollasärgid täiskasvanute meistrivõistluste teises liigas. Aivar Lillevere sõnul ongi kõige rohkem kahju sellest, et U-19 meistriliiga näol saanuks noormehed väga tugeva ja hästi organiseeritud hooaja ettevalmistusperioodi koos mängudega omaealiste ja väga tugevate vastaste vastu.

“Meil oleks olnud tagatud kohtumised Tallinna Flora, Nõmme Unitedi ja teiste sääraste tippmeeskondade vastu, kaetud sõidukulud ja nõnda edasi,” kõneles ta. “Nüüd peame ettevalmistusperioodi vastased ja kontrollmängud endale ise leidma. Aga mis seal ikka. Eks osalt võiski laupäevase kohtumise tulemus selle taha jääda, et selle toimumisaeg oli niivõrd aasta alguses, kohe pärast jõulupuhkust. Rünnakuteravuse viimane tipp oli meil nürivõitu, sellega saame nüüd rahulikult tegelema hakata.”

Lillevere kinnitusel proovitakse tuleval aastal pääsu meistriliigasse kindlasti uuesti. “Meil oli laupäeval mänginud meeskonnas vaid üks lubatud vanema aastakäigu ehk 2001. aastal sündinud mängija. Kaljul oli neid koosseisus märksa rohkem. See tähendab, et kui meile jalgpalliliidu poolt võimalus antakse, saame 2021. aastal täpselt sama võistkonnaga pääsu U-19 meistriliigasse uuesti püüda. Siis aga on poistel selja taga esimene hooaeg meesteliigas ning kogemust märksa rohkem,” rääkis noortetöö juht. “See kaotus ei ole kuidagipidi läbikukkumine või katastroof ning poistel on teises liigas hästi esinemise kõrval selge lisasiht silme ees, mille poole tulevaks aastaks püüelda.”

Tuleviku U-19 võistkond alustab oma esimest meesteliiga hooaega Kevin Paavo ja Mati Jürissoni juhtimisel.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin