U-17 noormehed võitsid oma liiga B-tasandi | (Intervjuu peatreeneriga!)

Suve lõpus napilt U-17 eliitiliiga teise liiga A-tasandile pääsust ilma jäänud – sinna kerkinud Tartu Tammekale jäädi võrdsete punktide juures alla vaid omavaheliste mängude võrdluses – Viljandi Tuleviku noormehed võtsid B-tasandi viimases voorus kindla 4:0 võidu Keila jalgpalliklubi üle ning kindlustasid sellega hooaja lõpetuseks tasandi võidu. FOTO: Reelika Veske.

8. oktoobril koduväljakul peetud kohtumist asus Tulevik juhtima 24. minutil Eldar Toimetaja väravast. Vaid viis minutit hiljem duubeldas eduseisu Marius Vister. 81. minutil oli penaltipunktil täpne Ingo Ott ning kohtumise lõppseisu vormistas Daniel Visnapi tabamus kaks minutit enne lõpuvilet.

B-tasandi võit kindlustati hooaja teises pooles peetud üheksast mängust teenitud seitsme võiduga. Viimase mängu eel oli teada, et Keila alistamise korral tagatakse ka üldvõit. Lähim jälitaja, U-15 koondis jäi kahe punkti kaugusele. Kolmandaks tuli Saku Sportingu U-17 meeskond.

Võistkonna peatreener Indrek Ilves tõdes, et ehkki A-tasandilt ülimalt napilt välja jäämine oli talle ja poistele pettumuseks, sest hooaja eel sihiti esmatasandil esimest kuni viiendat kohta, ei lastud pead siiski hetkekski norgu.

“Ütlesin poistele kohe, et B-tasandil on meil ainult üks ja ainult üks eesmärk: võit. Mina olen võitjatüüp ja nüüd peate ka teie näitama, et seda olete,” kõneles Ilves. “Kui vaadata tagantjärele seda, kuidas hooaja esimeses pooles hiljem A-tasandile tõusnud võistkondadega mängisime – kõik kohtumised olid väga tasavägised – on selge, et me oleksime ka A-tasandil hakkama saanud ja võidelnud kõrgete kohtade eest. Aga läks nii ja mul on hea meel, et võistkond näitas sisu ning tegi oma ära.”

Hooaja esimese poole raskustest rääkides tõi peatreener suurima murekohana välja väravavahi positsiooni. “Meil ei olnud paljudes mängudes kasutada naturaalset väravavahti ja pidime väravas kasutama väljakumängijaid. Neis mängudes, kus meil oli väravavaht kasutada ning eriti hooaja teises pooles, mil ka trennides päris puurilukku kasutada saime, muutus asi kohe paremaks. Kui Kaimari U-15 poistel hooaeg lõppes, tõime treeningutele nende väravavahi Daniel Breretoni, kes on väga tubli poiss, tõsine töömees ja suhtumiselt täielik proff, ning see muutis treeningud ja poiste motivatsiooni momentaalselt kordades paremaks,” nentis Ilves ja lisas, et hooaja teises pooles võistkonnaga liitunud kolm Tõrva jalgpalliklubi poissi lisasid samuti meeskonnale sügavust ja hädavajalikku sisemist konkurentsi.

Alles möödunud hooajal ise Premium Liiga mängija karjääri efektse kübaratrikiga lõpetanud Ilves tunnistas ausalt, et see hooaeg U-17 noormeeste võistkonna eesotsas pakkus talle kui treenerile äärmiselt raske väljakutse.

“Olin varem ju treeninud päris lapsi, aga nüüd tegelesin esimest aastat noormeestega. Treenerina tuli mul ennast tänavu ikka päris tugevasti kehtestada ja see oli minu jaoks uus kogemus,” kõneles ta. “Kokkuvõttes saime ikkagi hästi hakkama ja ühele lainele. Tahan kindlasti sama meeskonna tuumikuga edasi töötada, sest näen, et sellest satsist tuleb tõsiseid mängumehi.”

B-tasandi üheksast mängust kaotasid ilvesepoisid vaid kaks: Tallinna FC Florale 0:2 ning Eesti U-15 koondisele 0:3. Neist kaotustest esimese puhul tõi Ilves esile meeskonna kaubamärgiks kujunenud ülimat hingestatust. “Flora sai tolles kohtumises kaks lööki raami ja neist kaks väravat, ent kutid surusid lõpuni,” rääkis peatreener. “Kohtunik ütles ühel hetkel, et mängida on kaks minutit, aga poisid uskusid ka siis endiselt, et nad on võimelised seda mängu võitma ja ründasid maruliselt edasi. Sellised hetked ja see mäng jääb meelde. Olen oma poiste üle hooajale tagasi vaadates tohutult, tohutult uhke.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin