Tuline avavaatus Tartus jättis Tuleviku tühjade kätega

Premium Liiga 2020. aasta avavile Tuleviku jaoks kõlas Tartus Sepa jalgpallikeskuses, kus esimeses voorus mindi vastamisi Tartu Tammekaga. Kristjan Kase tabamusest läks Tulevik küll 1:0 ette, ent võõrustajate teise poolaja ründeteravusega jäädi hätta ning lõpuks tuli vastu võtta 1:2 kaotus.

Tammeka alustas mängu oodatult kõrge keskväljasurvega, kuid Tulevik seisis kaitses kindlalt ning lõi rünnakud tagasi. Veerandtunni möödudes libisesid mänguohjad Tuleviku kätte ning 30. minutil sai Kristjan Kask jala vahele Martin Alliku vasakult äärelt antud karistuslöögile ja pall lendas Tammeka väravasse. Poolajapausile mindigi Tuleviku minimaalses eduseisus.

Teist kolmveerandtundi alustas Tartu samuti kui esimest, lisas seejärel veelgi tempot ning haaras keskvälja pikkadeks perioodideks oma valdusse. Tulevik jäi üha sagedamini hätta tartlaste läbijooksude takistamisega ning keskväljal võidetud õhuduellidest hoolimata ei suudetud jääda palli peremeheks jätkuolukordades.

50. minutil teenis Tammeka nurgalöögi ning hästi antud pallile avanes meestesumma tagant Daniel Maanas, kelle pealöök oli täpne. Tammeka seadis jalule 1:1 viigi, ent ei jätnud survet, vaid keeras kruvisid ründeliinis üha koomale. Tasu tehtud töö eest tuli tartlastele 72. minutil, kui pall põrkas õnnelikult ette Tartu ründajale Tristan Koskorile, kes avanenud võimaluse külmavereliselt ära kasutas.

Tammeka lõi üha uusi võimalusi, ent Karl-Romet Nõmm tõrjus mitu tartlaste rünnakut, nende hulgas ka kolm minutit pärast Tammeka juhtväravat tekkinud üksühele olukorra, kui rikkus efektselt Koskori võimaluse pall tühja väravasse saata. Teises väljaku otsas sai Tulevik proovida mitmeid järjestikuseid standardolukordi, ent ohtu külvata nendega ei suudetud.

Mängu viimased kümme minutit kuulusid taas Tulevikule, kes meeleheitlikult ründas ning viigiväravat jahtis, surudes kogu Tartu meeskonna tihedalt kokku oma karistusala lähistele. Tartlased paiknesid aga targalt kogu meeskonnaga kaitsesse ega lubanud Tulevikul kokkuvõttes kogu teise poolaja jooksul sooritada ühtki väravaraamidesse suundunud pealelööki. Lõpuvile tõi tartlastele teenitud 2:1 võidu ning Tulevik pidi alanud jalgpallihooaega alustama kaotusega.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post tõdes, et Lõuna-Eesti derbi kujunes oodatult tuliseks.

“Tammeka mängis hästi ja rõhus efektiivselt oma tugevustele,” lausus ta. “Neil on pikalt ja hästi kokkumänginud sats, meie üsna tuntavalt muutunud meeskonna jaoks oli see aga esimene punktide peale mäng ja ma ei saa veel kuidagi öelda, et meie kokkumäng oleks saavutanud oma parimat taset, eriti keskväljal. Vajame selleks veel pisut aega ja teeme trennides kõvasti tööd. Me ei mänginud halvasti, seda mitte, aga Tartu oli täna tugevam, nii lihtne see ongi. Muidugi oleks tahtnud mitukümmet kohaletulnud kodulinna sõpra rõõmustada, aga läks nii. Töötame edasi.”