Tuleviku peatreener liidab esindusmeeskonnaga klubi harrastajate võistkonna

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna peatreener Jaanus Reitel on otsustanud alates maikuust lülitada esindusmeeskonna treeningutele Tuleviku harrastajate rahvaliigameeskonna. Otsuse taga seisab tõsiasi, et alanud Premium liiga hooaja eel tuntavalt muutunud ning seetõttu kogu tänavuse kõrgliiga ühe noorema koosseisuga mängiv Tulevik vajab hädasti elukogemust ja kaalukust, mida harrastajate võistkonnas leidub ohtrasti. FOTO: Marit Stepanova / montaaž.

Reiteli sõnul oli esindusmeeskonna keskmise vanuse drastiline langus teadlik suund, mis pre-seasoni eel meeskonda komplekteerides valiti. “Otsisime olemasolevatele kogenud Tuleviku omameestele, nagu näiteks Kaimar Saag, Tanel Lang või Martin Allik, juurde nooruslikku värskust, teatavat lihvitavust, mille noored mängumehed endaga kaasa tooks. Sellega saime kenasti hakkama ning nagu mängupilt kolmes seni peetud võistlusmängus on näidanud, oli otsus õige,” kõneles peatreener. “Noored välismaa poisid, rääkimata Daniil Petruninist või Daniel Tuhkanenist, on meeskonda suurepäraselt sulandunud.”

Ometi on viimastel nädalatel ilmnenud mõningad häirivad asjaolud, mille parandamise kallal on Jaanus Reitel koos klubi spordiosakonnaga pikalt pead murdnud. “Me ei osanud ette näha seda, et kõik uued kutid oskavad suurepäraselt kiiresti joosta, on jalgpallitehniliselt ja füüsiliselt väga võimsad, aga targalt seismisega tekib neil tihti suuri probleeme,” kõneles esindusmeeskonna loots. “Pidasime klubis pikki koosolekuid, mis venisid sageli hommikutundidesse, et probleemile lahendust leida, kuni lõpuks mul plahvatas: kust mujalt otsida elukogemust, kui klubi rahvaliigasatsist! Vaatasin veel samal ööl üle mõned videod Tuleviku harrastajate meeskonna mängudest ja pilt sai kohe selgeks: oleme lahenduse leidnud.”

Reitel tunnistas, et videotest nähtu jättis talle sügava mulje. “See, kuidas harrastajate meeskond tegutseb, on kohati lihtsalt imeline. Tunamullusest hooajast avaldas mulle näiteks enim muljet 1:15 skooriga lõppenud kaotusmäng Värskale, kus meie mehed lülitusid juba 0:2 seisult väga efektselt ja efektiivselt energiasäästurežiimile ning olid mõtetega selgelt kordusmängu juures. Ja see toimis suurepäraselt, sest kodus kaotati samale vastasele vaid 0:10. Sellised tulemused tulevad ainult puhta elukogemuse pealt!”

Peatreener tõstis esile harrastajate mullusuvist võõrsilmängu FC Elva rahvaliigasatsi vastu, kus harrastajad lasid Elval tüüne rahuga 5:1 ette minna ning seejärel efektselt 5:5 viigini tüürisid. “Ja muidugi mängulõppude mängimine, mille osas harrastajad on ikkagi absoluutsed meistrid. Minna 3:0 juhtima, domineerida mängu kuni 88. minutini, ning siis lasta vastane kahe minutiga peaaegu viigini, ent mängud lõpuks punaste kaartide ja eemaldamiste hinnaga ikkagi võita… Klass, see on puhas klass,” ei varjanud Reitel oma vaimustust.

Nii liituvadki Tuleviku harrastajad maikuus Tuleviku esindusmeekonna treeningutega. “Esialgu harjutame harrastajate abil trennides targalt seismist ehk olukordi, kus palliga vastane lastakse endast kolme meetri kauguselt takistamatult mööda ning seejärel seisma jäädes ja oma võistkonnakaaslaste peale karjudes olukord elegantselt ära lahendatakse,” selgitas peatreener lähema aja plaane. Veel tõi ta välja, et õpitakse lahendama riskantseid ristsööte oma karistusalas. Enne Levadia vastu peetavat karikapoolfinaali on plaanis viia läbi harrastajate mängude põhjal koostatud videokoolituste sari, mille esimese osa pealkiri on “T*ra, poolikud peavad tagasi ka jõudma!” ning teine osa kannab pealkirja “Mida sa siksid seal kasti ees, löö peale, raisk!”

Peatreener Reitel ei välistanud, et suvises üleminekuaknas võib harrastate satsist nii mõnigi mees esindusmeeskonnaga püsivalt liituda.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
1025
Paide Linnameeskond
1023
Tallinna FC Flora
717
Nõmme Kalju FC
1015
JK Narva Trans
1014
Tallinna JK Legion
1011
Tartu JK Tammeka
87
FC Kuressaare
107
Viljandi JK Tulevik
95
Pärnu JK Vaprus
64

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2676
Harju JK Laagri
2659
Raasiku FC Joker
2657
Saue JK
2655
FC Kuressaare II
2651
Viimsi JK II
2641
Raplamaa JK
2637
Tallinna JK Piraaja
2633
Tallinna FC Flora U19
2631
Viljandi JK Tulevik U21
2627
Pärnu JK Vaprus II
2626
Põhja-Sakala
2620
FC Kose
269
Pärnu JK Poseidon
266

Naised

VõistkondMP
Saku Sporting
512
Tallinna FC Flora
510
JK Tallinna Kalev
59
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
56
Pärnu JK Vaprus
56
Põlva FC Lootos
51
Tartu JK Tammeka
53
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
50

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness