Tuleviku peatreener liidab esindusmeeskonnaga klubi harrastajate võistkonna

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna peatreener Jaanus Reitel on otsustanud alates maikuust lülitada esindusmeeskonna treeningutele Tuleviku harrastajate rahvaliigameeskonna. Otsuse taga seisab tõsiasi, et alanud Premium liiga hooaja eel tuntavalt muutunud ning seetõttu kogu tänavuse kõrgliiga ühe noorema koosseisuga mängiv Tulevik vajab hädasti elukogemust ja kaalukust, mida harrastajate võistkonnas leidub ohtrasti. FOTO: Marit Stepanova / montaaž.

Reiteli sõnul oli esindusmeeskonna keskmise vanuse drastiline langus teadlik suund, mis pre-seasoni eel meeskonda komplekteerides valiti. “Otsisime olemasolevatele kogenud Tuleviku omameestele, nagu näiteks Kaimar Saag, Tanel Lang või Martin Allik, juurde nooruslikku värskust, teatavat lihvitavust, mille noored mängumehed endaga kaasa tooks. Sellega saime kenasti hakkama ning nagu mängupilt kolmes seni peetud võistlusmängus on näidanud, oli otsus õige,” kõneles peatreener. “Noored välismaa poisid, rääkimata Daniil Petruninist või Daniel Tuhkanenist, on meeskonda suurepäraselt sulandunud.”

Ometi on viimastel nädalatel ilmnenud mõningad häirivad asjaolud, mille parandamise kallal on Jaanus Reitel koos klubi spordiosakonnaga pikalt pead murdnud. “Me ei osanud ette näha seda, et kõik uued kutid oskavad suurepäraselt kiiresti joosta, on jalgpallitehniliselt ja füüsiliselt väga võimsad, aga targalt seismisega tekib neil tihti suuri probleeme,” kõneles esindusmeeskonna loots. “Pidasime klubis pikki koosolekuid, mis venisid sageli hommikutundidesse, et probleemile lahendust leida, kuni lõpuks mul plahvatas: kust mujalt otsida elukogemust, kui klubi rahvaliigasatsist! Vaatasin veel samal ööl üle mõned videod Tuleviku harrastajate meeskonna mängudest ja pilt sai kohe selgeks: oleme lahenduse leidnud.”

Reitel tunnistas, et videotest nähtu jättis talle sügava mulje. “See, kuidas harrastajate meeskond tegutseb, on kohati lihtsalt imeline. Tunamullusest hooajast avaldas mulle näiteks enim muljet 1:15 skooriga lõppenud kaotusmäng Värskale, kus meie mehed lülitusid juba 0:2 seisult väga efektselt ja efektiivselt energiasäästurežiimile ning olid mõtetega selgelt kordusmängu juures. Ja see toimis suurepäraselt, sest kodus kaotati samale vastasele vaid 0:10. Sellised tulemused tulevad ainult puhta elukogemuse pealt!”

Peatreener tõstis esile harrastajate mullusuvist võõrsilmängu FC Elva rahvaliigasatsi vastu, kus harrastajad lasid Elval tüüne rahuga 5:1 ette minna ning seejärel efektselt 5:5 viigini tüürisid. “Ja muidugi mängulõppude mängimine, mille osas harrastajad on ikkagi absoluutsed meistrid. Minna 3:0 juhtima, domineerida mängu kuni 88. minutini, ning siis lasta vastane kahe minutiga peaaegu viigini, ent mängud lõpuks punaste kaartide ja eemaldamiste hinnaga ikkagi võita… Klass, see on puhas klass,” ei varjanud Reitel oma vaimustust.

Nii liituvadki Tuleviku harrastajad maikuus Tuleviku esindusmeekonna treeningutega. “Esialgu harjutame harrastajate abil trennides targalt seismist ehk olukordi, kus palliga vastane lastakse endast kolme meetri kauguselt takistamatult mööda ning seejärel seisma jäädes ja oma võistkonnakaaslaste peale karjudes olukord elegantselt ära lahendatakse,” selgitas peatreener lähema aja plaane. Veel tõi ta välja, et õpitakse lahendama riskantseid ristsööte oma karistusalas. Enne Levadia vastu peetavat karikapoolfinaali on plaanis viia läbi harrastajate mängude põhjal koostatud videokoolituste sari, mille esimese osa pealkiri on “T*ra, poolikud peavad tagasi ka jõudma!” ning teine osa kannab pealkirja “Mida sa siksid seal kasti ees, löö peale, raisk!”

Peatreener Reitel ei välistanud, et suvises üleminekuaknas võib harrastate satsist nii mõnigi mees esindusmeeskonnaga püsivalt liituda.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin