Tuleviku mäng ebaõnnestus totaalselt, saarlased said revanši

Premium Liiga 32. vooru mäng FC Kuressaare vastu tuleb kahtlemata paigutada hooaja ühe ebaõnnestunuma tiitli kandjate hulka. Kiirelt mängu juhtima läinud Tulevik andis edu käest, leidis end vastaste üheksaminutilise eduka surveperioodi järel hoopis 1:3 kaotusseisust ning alistus kokkuvõttes kodumeeskonnale 1:4.

Mäng Kuressaare linnastaadionil algas Tulevikule paljutõotavalt, kui Martin Allik, Kaimar Saag ja Tanel Lang ehitasid suurepärase kombinatsiooni, mille tagajärjel Illimar Loigo pääses väravavahiala joonelt löögile ning ei eksinud: Tulevik haaras 1:0 eduseisu.

Varajane juhtvärav aga uinutas Tuleviku ja äratas Kuressaare. 20. minutil määras väljakukohtunik Roomer Tarajev saarlaste kasuks penalti, mille autoriks pidas ta Tanel Langi, kes ka kollase hoiatuskaardi teenis. Tuleviku väravatagune kaamera näitas paraku reaalsuse teise olevat ning penalti liigitub fantoomiks. Kohtuniku otsus aga oli tehtud ning Märten Pajunurm 11-meetri punktilt ei eksinud ning viigistas seisu.

Siitmaalt oli Tulevik otsekui halvatud. Viga vea järel kaitseliinis viis järgnenud üheksa minutiga selleni, et 29. minutil leiti end juba 1:3 kaotusseisust, sest Otto-Robert Lipp skooris minut pärast penaltit ning ka 29. minutil. Šokis viljandlased tunnistasid veel ka saarlaste neljandat väravat, kui ka Pajunurm esimese poolaja esimesel üleminutil oma teise tabamuse kirja sai. Poolajale mindi Kuressaare 4:1 eduseisus.

Teisel poolajal üritas Tulevik päästa, mis päästa annab ning sellest, et saarlased raskustes olid, andis tunnistust tõsiasi, et juba 64. minutiks leiti end väljakul üheksakesi. Esmalt eemaldati 55. minutil teise kollase ja kokku punase kaardiga Sander Seeman, üheksa minutit hiljem sai oma teise kollase kaardi ka Nikita Komissarov.

Tulevik ei suutnud hoolimata Kuressaare võitlustest iseendaga aga ka üheksamehelise ning sügavale kompaktsesse kaitseliini vajunud vastase vastu midagi. Hoopis saarlased ise murdsid mitut puhku välja ohtlikele kontrarünnakutele.

Teisel poolajal rohkem väravaid ei löödudki ning FC Kuressaare seis liigatabelis muutus ajutiselt pisut kergemaks, samas, kui Tulevik jättis lörriläinud mänguga kasutamata suurepärase võimaluse sisuliselt kindlustada meistriliigasse püsimajäämine selleks üleminekumänge pidamata.

Nüüd koondisepausile siirduva Premium Liiga raames tuleb Tulevik murule taas alles 20. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi Tartu Tammekaga. Kuus päeva hiljem aga võõrustatakse kodusel linnastaadionil Narva Transi.

Peatreeneri kommentaar

Tuleviku peatreener Sander Post oma nördimust tulemuse pärast ei varjanud, ent tunnistas samas, et kaotus oli teenitud.

“Juhtvärava järel jäime lubamatult passiivseks ja lasime Kuressaarel meie helisema pandud äratuskella kuulda võtta,” rääkis peatreener. “Ilusasti alustatud mängu ohjad andsime Kuressaarele liialt lihtsalt kätte ja tagasi neid enam ei saanudki. Tegime ridamisi valeotsuseid ja järjest tekkis ebakõlahetki kaitseliinis. Ka rohkelt tulnud individuaalsed eksimused maksid kätte ja kokku võtta me end enam ei suutnudki.”

Erinevalt häälekalt kohtunikku kritiseerinud Kuressaare mängijaist ja fännidest Sander Post kohtumist vilistanud Roomer Tarajevit arvustada ei soovinud. “Täna lubati mängida jõuliselt, ja kui nii lubatakse, tuleb seda ka teha. Kuressaare tegi meie elu ebamugavaks, meie aga samaga vastata ei osanud. Draamat ja eemaldamisi oli palju, aga selliste meeskondade omavahelised mängud peavadki tulised olema.”

Samas ei heiduta peatreenerit ka tabeliseisu jõulise parandamise võimaluse käest libisemine. “Meil on mängida neli mängu,” nentis Post. “Neli mängu, kust igaühes on võimalik võtta punkte. Ütlen seda, sest oleme seda kõigi järelejäänud mängude vastaste vastu tänavu suutnud (Tuleviku viimased vastased sel hooajal on Tartu Tammeka (võõrsil), Narva Trans (kodus), Maardu Linnameeskond (kodus) ning Tallinna Kalev (võõrsil) – toim.). Hooaeg kestab, puhkame veidi, analüüsime selle tänase mängu põhjalikult läbi ja oleme lõpuspurdiks valmis.”

Kohtumise protokoll

5. oktoobril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  4:1 (4:1)
20. pen., 45+1. Märten Pajunurm, 21., 29. Otto-Robert Lipp – 5. Illimar Loigo

Väravasöödud: 20. Elari Valmas, 21., 29. Sander Laht, 45+1. Nikita Komissarov – 5. Tanel Lang
Hoiatused: 38., 55. Sander Seeman, 42. Ranon Kriisa, 44., 64. Nikita Komissarov, 64. Elari Valmas – 17. Gerdo Juhkam, 18. Tanel Lang, 70. Indrek Ilves
Eemaldamised: 55. Sander Seeman, 64. Nikita Komissarov
Mänguolud: +7, päikesepaisteline, muruväljak väga heas seisukorras