Tulevik viigistas võõrsil Kaljuga, kolm meest järgmisest mängust eemal

Premum Liiga 23. vooru kohtumises Nõmme Kaljuga jäid väravad löömata mõlemal pool väljakut. Hiiu staadionil peetud mängus jäi Kalju varakult vähemusse, Tulevik dirigeeris enamikku mängu käigust, ent lõpuks rahulduti viigipunktiga. FOTO: Marit Stepanova.

Kohtumine algas tuliselt, kui juba kolmandal minutil proovis Odilavio pealelööki, mis aga napilt postist mööda läks. Veidi hiljem külvasid teisel pool väljakut ohtu Pavel Marin ja Herol. Viimane oli aktsioonis – kahjuks kannataja poolena – ka 17. minutil, kui Igor Subbotin talle keskväljal tald ees jalgadesse sõitis. Kohtunik Juri Frischeri taskust tõusis Subbotinile kollane kaart, ent pärast minutilist pausi ja joonekohtunikuga arupidamist näidati talle hoopis otse punast kaarti ja saadeti ta väljakult minema. Telekordused kinnitavad, et tegu oli õige otsusega.

Kahjuks ei suutnudki Herol mängu jätkata ning vahetati juba 25. minutil Jude Barrow vastu. Üpris kindlasti jääb rusikasuuruseks paistetanud hüppeliigesega Herolil mängimata pühapäevane kohtumine Tallinnas valitseva meistri FC Flora vastu.

Pärast enamusse jäämist võttis Tulevik mänguohjad enda kätte, ent head  väravavõimalused olid Kalju kogu liiga parima kaitseliini vastu esialgu visad sündima. Kristjan Kask teenis 29. minutil kollase kaardi, mille tulemusena temalgi Flora vastu mängimata jääb: kaart oli talle hooajal neljas. Poolvõimalus langes Jude Barrow’le ja Martin Allik sai karistuslöögist proovida, ent tabas müüri. Poolajale mindi 0:0 seisul.

Teist poolaega alustas Nõmme Kalju jõuliselt ründavate vahetustega, kui Kaspar Pauri ja Odilaviot asendasid Aleksandr Volkov ja Sander Puri. Viljandlased aga jätkasid sealt, kus pooleli jäid ning haarasid peagi mängu üle kontrolli taas endale. Mängu raskuspunkt paiknes selgelt Kalju väljakupoolel, kus Pavel Marini ja Marko Meeritsa duellides jäi peale suurepärase mängu teinud Meerits, ka Kaimar Saagi head võimalused skoori tegemiseks luhtusid.

Tulevik külvas ohtu mõlemalt äärelt ja ka keskelt, teenis mitmeid nurga- ja karistuslööke, millest kõige ohtlikumaks kujunes taas Martin Alliku jalast trahvikasti lennanud üliterav sööt, mille Kalju mehed suure segaduse järel klaarisid. 54. minutil võttis aga kogu mängu vältel talle omaselt rünnakuid vedanud Sander Kapper maha Aleksandr Kulinitši, sai samuti kollase kaardiga hoiatatud ning sarnaselt Kristjan Kasele oli ka temale see hooaja neljas. Pühapäevaseks mänguks taas üks mees rivist väljas, ent positiivse poole pealt annab see Kapperil võimaluse rahulikult oma ninaluumurdu ravida, mille tõttu ta viimased kaks kohtumist kaitsemaskis mängima on pidanud.

Mida lõpu poole, seda ohtlikumaks läksid Tuleviku rünnakud, ent Meerits seisis Kalju väravas kui kalju, võttes muuhulgas ära ka Pavel Marini üksühele olukorras teele pandud lähilöögi. Karl-Romet Nõmmel oli üpriski rahulik tööpäev, ent tuli temalgi mõned minutid enne lõpuvilet oskusi näidata ja Amir Natho lähilöök suurepärase reaktsioonitõrjega üle põiklati saata.

Kohtumisele anti üks lisaminut, ent sellegi jooksul jäid väravad löömata ja Tulevik asus Hiiult koduteele väärika, ent veidi kummalisel moel ka õige pisut kibeda mekiga viigipunktiga.

Turniiritabelis püsib nüüdseks 29 punkti teeninud ja sellega oma 2018. aastal püstitatud täishooaja punktirekordit korranud Tulevik viiendal kohal, Tartu Tammeka jääb maha viie punktiga.

Mängujärgsetes intervjuudes Soccernet.ee ülekandetiimile tunnustas Tuleviku peatreener Sander Post vastaseid, tõdedes, et ka vähemuses Kalju vastu on raske mängida ja väravaid lüüa, ent nentis lõpuks siiski, et Kaljult nende koduväljakul viigipunkt kätte saada on rahuldav tulemus. Vastaste loots Marko Kristal aga keskendus (mitte eriti üllataval moel) üksnes kohtunike siunamisele.

Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset eeloleval pühapäeval kell 13 A. Le Coq Arenal, kui vastamisi minnakse neljapäeval võõrsil oma ajaloo tähtsaimat euromängu pidava, Zagrebi Dinamoga rinnutsi mineva FC Floraga. Sander Postil aga seisab ees hiiglaslik peamurdmine, kuidas lappida Heroli vigastuse ning Sander Kapperi ja Kristjan Kase mängukeeldude tagajärjel taas ribadeks rebitud Tuleviku koosseis.

Kohtumise järelvaatamine

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode