Tulevik tõttas appi koroonamuredega maadlevale Jakobsoni koolile

Sel nädalal näeb Viljandi Jakobsoni koolis ja selle ümber toimetamas paljusid Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi tegelasi. Koroonalaine on mitmed õpetajad maha murdnud, paljud isolatsiooni sundinud ning Tuleviku treenerid ja kogu juhtkond asus koolile appi, et aidata segi pööratud tunniplaani natukenegi korda luua.

Nii annavad näiteks klubi tegevjuht ja laste treener Rain Tölpus ning noortetöö juht ning noortetreener Aivar Lillevere Jakobsoni koolis sel nädalal kehalise kasvatuse tunde, klubi president Raiko Mutle lisaks veel ka inimeseõpetust. Turundus- ja meediajuht Marek Tiits aga asendab õpetajaid ettevõtlikkuse ja samuti inimeseõpetuse tundides.

Raiko Mutle sõnul sündis otsus koolile appi minna loetud tundidega. Mutle abikaasa töötab samas koolis algklasside õpetajana ning tema kaudu tuligi info, et kool on rivist langenud õpetajatega ning pea peale keeratud tunniplaaniga suures hädas.

“Arutasime klubis kiiresti läbi, kes ja kuidas aidata saaks,” kõneles Mutle. “Meile ei ole külalisõpetajaks käimine ju võõras, oleme varasematel aastatel seda tööd järjepidevalt teinud ja seda kõigis linna koolides. Saime väga ruttu paika, kes ja millised tunnid oma nädala töögraafikusse mahutada suudab ja tõttasime appi.”

Mutle tõdes, et omajagu tuli ka klubi plaane ümber mängida. “Mingeid klubi töid ja tegemisi tuli pisut nihutada, mõned kokkulepped ümber mängida, aga suures plaanis on see niivõrd olulise eesmärgi nimel tegutsedes paratamatu ja pisike mure,” lausus ta. “Kogukond oli hädas ja meie jaoks on klubi geneetilisse koodi sisse programmeeritud tahe ja valmisolek sellistel hetkedel kogukonna jaoks olemas olla.”

Klubijuht ei välistanud, et vajadusel ollakse valmis Jakobsoni kooli aitama ka pikemalt. “Kui vaja, siis leiame selle aja ja ressursi, muidugi. Kui tuleb abipalveid teistest koolidest, peame ka nendeks valmis olema. Inimesi meil on, oleme koroonatingimustega ju pidanud eriti jõuliselt sammu käima juba poolteist aastat. Kui vaja, siis aitame nii kaua, kui meid tarvis on.”

Klubi turunduse ja meedia ning kogukonnatöö eest hoolitsev Marek Tiits on praeguse asendusõpetaja töö kõrval Jakobsoni koolis tegelikult vabatahtlikult ametis juba pikemat aega. Nimelt võttis ta selle õppeaasta algusest kanda vabatahtliku ringiõpetaja rolli ning viib sel õppeaastal läbi kooli meediaringi tegevust.

“Tunnetasin, et huvi sellise ringi vastu on suur,” kõneles Tiits. “Oleme oma klubis igasuguse meediatööga tegelenud juba aastaid, ise õppides, eksides ja arenedes, ning suutnud endale luua teatava taseme. Samuti oleme soetanud piisava hulga tehnikat ja teadmisi, et toota heal tasemel otseülekandeid, taskuhäälinguid ja muud tänapäevast meediasisu puudutavat. Tegin Jakobsoni koolile ettepaneku, et võiksin sellise asjaga aidata ja see võeti rõõmuga vastu.”

Nüüdseks on meediaring jõudnud koos käia juba kaks korda ning kolmas kokkusaamine ootab ees uuel nädalal. Siis kavatseb Tiits lasta lapsed juba sisutootmise kallale. “Ma olin ausalt öeldes pahviks löödud sellest, kui asjalikud need kuuenda kuni üheksanda klassi noored on,” lausus ta. “Esimesel kogunemisel rääkisime terminoloogiast,  teisel tegime proovisalvestusi ja mulle sai selgeks, et need ärksad tegelased võib juba südamerahus lasta päris asju tegema. Nii planeerivadki nad nüüd järgmiseks kogunemiseks esimese videopodcasti salvestamist.”

Jõulude ajal plaanib Tiits koos meediaringi lastega välja tulla täiesti erilise suurprojektiga, ent saladuskatet ta sellelt kergitama veel nõus ei ole. “Las me teeme ja siis kireme,” nentis ta vaid muiates.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin