Tulevik murdis põnevuslahingus Kuressaare

Premium liiga on lõpuks ometi alanud ja Viljandi Tulevik saanud pidada maha aasta esimese ametliku võistlusmängu. Selleks tuli Viljandi meestel sõita laupäeva varahommikul Kuressaarde, kus sealsel kunstmuruväljakul võõrustajad pööraste süžeepööretega marulahingus 3:2 alistati. FOTO: Allan Mehik / FC Kuressaare.

Tulevik oli enne laupäevast kohtumist pääsenud teisest järjestikusest koroonaisolatsioonist ning oli nõnda saanud viimase 20 päeva jooksul ning enne Saaremaale sõitmist teha täpselt kaks ja pool pallitrenni.

Kohtumise algul valdas Tulevik palli ning oli initsiatiivikam, kui FC Kuressaare meeskond, kuid veerandtunni möödudes mängupilt võrdsustus veidi. Esimene värav sündis aga 39. minutil, kui saarlaste ründaja ja mängujuht end trahvikastis Martin Alliku pealt kehapettega maha konksutas ning palli oma löögijalale sättis. Ei eksinud varemgi efektseid väravaid löönud Laht selgi korral, põrutas palli Tuleviku värava tahanurka ning saarlased olid justkui pisut vastu mängu senist kulgu kohtumist juhtima pääsenud.

Tulevik ei jäänud kauaks võlgu. Kolm minutit hiljem kukutas Märten Pajunurm oma karistusalas sinna sööstnud Herol Riibergi. Teenitud 11-meetri karistuslööki ise lööma asunud Riiberg ei eksinud ning viigistas 42. minutil seisu. Poolajapausile 1:1 tasaseisult mindigi.

Teine kolmveerandtund algas üpris tormiliselt, kui juba kolm minutit pärast avavile kõlamist saarlaste poolkaitsja Silver Alex Kelder keskväljal Tanel Langile jalgadesse sõitis. Et väljakukohtunik Kristo Tohver oli Kelderile esimesel poolajal juba üht hoiatuskaarti näidanud, tähendas tema näo ees tõusnud teine kollane kaart seda, et Kelder teenis kokku punase kaardi, lahkus väljakult ja jättis oma meeskonna vähemusse.

Pikka aega ei olnud võimalik mängupildi järgi tuvastada, et saarlasi oleks platsil ühe võrra vähem. Tulevik oli ligi 15 minutit tõsiselt hädas saarlaste sööstudega äärtelt ning puterdas ise palju palliga, ridamisi tuli valesööte ja pallikaotusi. Seejärel aga koguti end, suruti saarlased oma väljakupoolele ja järgnes pikk periood, mil neid sealt välja ei lubatudki.

Ometi suutsid saarlased taas ette minna. Paremalt äärelt teenitud karistuslöögi saatis 80. minutil trahvikasti Sander Laht ning leidis oma sööduga hästi Mattias Männilaane, kes peaga palli võrku rammis, tehes seisuks 2:1 võõrustajatele.

Tulevik vastas taas kahe minutiga. Martin Alliku nurgalöögi suunas Atanda Ogungbe 82. minutil viiekastis kaitsjatest ümbritsetud Kristjan Kasele, kes sai palli omaks ning suunase selle pöördelt läbi meestesumma väravasse. 2:2.

Järgnesid jookse-viska minutid: mõlemad meeskonnad justkui tahtsid võitu, aga ei soovinud ka viigipunkti kaotamisega ülemäära riskida. Viimane sõna kohtumises jäi siiski Viljandi meestele. Mängu eelviimasel minutil sättis kogu kohtumise vältel head minekut ning tehnilisi sooritusi näidanud noor ääreründaja Carson Buschman-Dormond Tanel Langilt saadud söödu oma vasakule jalale, nägi, et Kuressaare väravavht on joonel väljas, ning saatis värava poole teele pehme kaarpalli, mis piinlikult täpselt, väikese latipõrkega ristnurka sopsas.

Järelejäänud mänguaja ning kohtunike antud lisaminutid tappis Tulevik taktikalise vahetusega ning esimest korda kahe viimase aasta jooksul jäi Tuleviku ja Kuressaare duellis peale võõrsilmeeskond.

Kohtumise väravad

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

Kohtumise protokoll

13. märtsil kell 16.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  2:3 (1:1)
39. Sander Laht, 80. Mattias Männilaan – 42. pen. Herol Riiberg, 82. Kristjan Kask, 89. Carson Buschman-Dormond

Väravasöödud: 39. Oliver Rass, 80. Sander Laht – 42. x, 82. Atanda Ogungbe, 89. Tanel Lang
Hoiatused: 23., 48. Silver Alex Kelder, 42. Märten Pajunurm, 90+2. Markus Allast – 25. Nikita Komissarov, 27. Carson Buschman-Dormond, 30. Arc-En-Ciel Mintongo, 30. Sander Post (spordidirektor), 61. Daniil Petrunin, 79. Atanda Ogungbe, 85. Tanel Lang
Eemaldamine: 48. Silver Alex Kelder (Kuressaare)
Mänguolud: +3, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, ei ole lubatud
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn

Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (74. Rauno Tutk), Markus Allast, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Sander Laht, Mattias Männilaan, Rasmus Saar.
Varus: Kristen Lapa, Rauno Tutk, Tanel Neubauer, Sten Penzev, Ralf-Sander Suvinõmm.

Tulevik: Marten Ritson, Herol Riiberg, Kristjan Kask, Nikita Komissarov (90+1. Ridwan Babatunde), Kaimar Saag (68. Kazeem Bolaji), Tanel Lang, Martin Allik, Daniil Petrunin, Arc-En-Ciel Mintongo, Carson Buschman-Dormond, Atanda Ogungbe.
Varus: Karl Erik Jürisson, Ridwan Babatunde, Alex Roosalu, Kazeem Bolaji, Gustav-Hendrik Seeder, Daniel Tuhkanen.