Tulevik murdis Kuressaare ühemõtteliselt pikali

Premium-liiga 27. vooru raames kohtusid linnastaadionil Viljandi Tulevik ja FC Kuressaare. Hooaja parimat ründemängu näidanud Tulevik ei jätnud äsja treenerit vahetanud saarlastele sisuliselt mingit sõnaõigust ning võttis enam kui kolmesajapealise publiku ees hooaja suurima võidu, lüües vastastele kolm vastuseta jäänud väravat.

Varasemalt Kuressaare klubiga tihti kõvasti hädas olnud Tulevik oli tänases mängus avavilest saati sees ning ründas isukalt ja näljaselt. Kaimar Saag avas skoori juba viiendal mänguminutil, kui lükkas väravasse Illimar Loigo rünnaku jätkupalli. Loigo tulistas ise väravale, kuid saarlaste kaitsja sai jala vahele. Pall põrkas ette Saagile, kes ei eksinud ja viis Tuleviku 1:0 juhtima.

Tulevik oli domineerivamaks pooleks kogu esimese kolmveerandtunni vältel. Rünnak rünnaku järel jõudis Kuressaare trahvikasti, ent palli väravasse toimetada ei suudetud. Suurepärased võimalused selleks avanesid järjest nii Saagil kui Kristjan Kasel, Illimar Loigol ja Tanel Langil. Teisel pool väljakut postide vahel seisnud Ingmar Krister Paplavskisel palju tööd ei olnud, kuid saarlased suutsid ajuti siiski standardolukordadest ka Tuleviku karistusalas ohtu külvata. Kuressaare parim võimalus esimesel poolajal (ja nagu hiljem selgus, ka kogu mängus) langes Sander Lahele, kes vabalt positsioonilt viielt meetrilt üle värava lõi.

Teisel poolajal oli Kuressaare rünnakul veidi teravam, kuid Tulevik seisis kaitses kindlalt ning kombineeris kannatlikult positsioonirünnakuid. Saarlased olid kogu esimese poolaja mänginud niinimetatud poolviiese kaitseliiniga, kus neljamehelise liini ees patrullis Elari Valmas, kes vähimagi ohu korral viiendaks kaitsjaks langes. Teiseks kolmveerandtunniks tõmbasid ülemeremehed oma kaitseliini aga selgelt neljaseks ning saatsid jõulise Valmase Tuleviku keskväljamängu lõhkuma ning rünnakuid toitma.

Skoori tegi aga neist lüketest hoolimata taas Tulevik. 55. minutil lükkas Kaimar Saag kerge puutega värava ette nurka Martin Alliku poolt 25 meetrilt trahvialasse saadetud karistuslöögi ja tegi seisuks 2:0.

Tuleviku kaheväravalises eduseisus hakkas Kuressaare üha enam riskeerima ning paarikümneks minutiks kaldus mängu raskuspunkt selgelt viljandlaste väljapoolele. Tuleviku kaitseliinis aga suuri prohmakaid ei tehtud ning saarlaste rünnakuüritused sumbusid kas kaitsemüüris või tehnilise praagi tagajärjel. Korra tekitas ärevust Tuleviku puurilukk, kes keskväljalt teele pandud kaarlööki püüdes taganes, kuid palli lend venis oodatus pikemaks. Paplavskis küll püüdis palli, ent kaotas endiselt taganedes inertsi mõjul tasakaalu ja oli koos palliga väravasse kukkumas, kui talle tõttas appi Janar Õunap, kes puurivahi kimbatusest välja aitas.

Mängu viimane veerandtund kuulus täielikult väljakuperemeestele. Saarlasi valdas üha kasvav närvilisus ning kui Rainer Peips 73. minutil Vladislav Zanfirovi asemel paremale ründeäärele vahetati, kadus ka Kuressaare rünnakute rütm, sest Peipsi valvamiseks kulus saarlastel liialt palju keskväljameeste energiat.

Just Peips osutuski saarlastele kirstunaelaks, sest sai Illimar Loigolt teisel üleminutil palli keskväljalt jalga, triblas sellega mitukümmend meetrit trahvikastini, kattis seal palli kehaga, pööras end siis väravavahi pealt maha ja kõmmutas palli värava tagumisse nurka. 3:0, mäng oli tehtud ja kohe kõlas ka lõpuvile.

Väärtusliku võiduga suurendas Tulevik vahet lähimate jälitajate ees ning püsib nüüd seitsmendal tabelireal 21 punktiga. Tallinna Kalev ja FC Kuressaare jäävad Tulevikust maha nelja, Maardu linnameeskond viie punktiga.

Kõrgliiga siirdub pärast tänas koondistepausile. Tulevikust on U-21 vanuseklassi koondisekutse saanud värvavahid Karl-Romet Nõmm ja Ingmar Krister Paplavskis, kaitsjad Mark Edur ja Alex Roosalu ning poolkaitsja Kristjan Kask. U-21 koondis kohtub 5. septembril Kadriorus Bulgaariaga ning 10. septembril võõrsil Poola eakaaslastega.

Tulevik peab aga enne koondisepausi lõppu ära Evald Tipneri karika 1/16-finaalkohtumise FC Tallinna Wolvesi vastu. See leiab aset 4. septembril kell 19.00 järveäärsel kunstmuruväljakul. Sissepääs sellele mängule on kõigile tasuta

Peatreeneri kommentaar

Sander Post ütles soccernet.ee’le, et Kuressaare mängujoonist osati ette aimata.

“Meil oli kuus-seitse väga head võimalust, millest õnnestus lüüa kõigest kaks väravat. Lõpus kolmas värav tuli juba lisaajal. Aga me teadsime, kuidas Kuressaare mängib, ja olime selleks valmis,” kõneles peatreener. “”Kolm ringi on mängitud ja tabeliseis pärast kolmandat ringi on paigas. Hetkel on ta selline ja üks ring on veel minna.”