Tulevik kaotas maruhoos Levadiale

Premium liiga kolmas mängupäev Viljandisse häid emotsioone ei jätnud. Hooaja üks peamisi favoriite, Tallinna FCI Levadia surus Tuleviku pühapäevases kohtumises Viljandi kunstmurustaadionil ühemõtteliselt pikali ning lahkus 4:0 võiduga. FOTO: Marit Stepanova.

Kohtumine algas külma dušiga, kui Ridwan Babatunde tegi karistusalas juba kolmandal minutil täiesti tarbetu vea ning Levadiale sellega rumalalt lihtsa penalti kinkis. Karistuslööki lööma asunud Zakaria Beglarišvili pommile sai Marten Ritson küll käe vahele, ent tõrjuda seda ei suutnud.

Tulevik võttis pärast kaotusseisu jäämist üles küll paar teravamat rünnakut, kuid kontroll mängu üle libises kiiresti üha kindlamalt Levadia kätte ning jäi sinna sisuliselt kohtumise lõpuni.

Kohtumise pooltunni paiku kõlas penaltit tähistav vile taas. Seekord oli patustajaks Tanel Lang, kes rünnakul trahvialasse spurtinud Frank Liivaku kerge puutega kukutas. Taas Beglarišvili, taas löök keskele ja Levadia asus 31. minutil juhtima 2:0.

Kolmandat penaltit ei tulnud samuti kaua oodata. 64. minutil arvas Roomer Tarajev penaltivääriliseks Levadia kaitsja Volodymyr Baienko ja Atanda vahelise sülelustantsu Levadia nurgalöögi eel. Viisakalt öeldes kummalisel põhjusel määratud penalti lõpetas sisuliselt igasuguse mängu, Beglarišvili sai kirja oma kolmanda.

Kohtumisele pani punkti Levadia esimene mängust lüüa suudetud värav 73. minutil, millega sai hakkama Starhinja Krstevski. 0:4 ja Tulevik jäi selles kohtumises ainsagi väravaraamidesse suundunud pealelöögita.

Järgmise Premium liiga kohtumise peab Tulevik võõrsil: 11. aprillil sõidetakse Narva, kus sealse Transiga kell 13 Fama staadionil vastamisi minnakse.

Peatreeneri kommentaar

Jaanus Reitel ei olnud kaotuse järel sedavõrd masenduses, kui seis lubanuks ehk eeldada. ERR-ile antud mängulõpuintervjuus tunnistas ta, et Levadia oli tugev. “Oli teada, et Levadia tuleb kohe alguses meid kõvasti suruma. [4. minuti] penalti lõi meil jalad alt ära. Kolm penaltit ühes mängus on ikka suhteliselt palju. Ma nende kõigi osas seisukohta võtta ei oska enne, kui saan need üle vaadata,” kõneles ta. “Meil on väga noor võistkond. Kaitsemäng oli meil täna küll organiseeritud, aga individuaalsed vead tulid sisse. Kõik tahavad areneda, sellega probleemi pole.”

Mais läheb Tulevik Levadiaga taas kokku, sedakorda Tipneri karika poolfinaalis. Viljandi loots lubas Levadiale tolles mängus hoopis kõvemat vastupanu: “Tänane mäng oli tolleks lahinguks heaks sissejuhatuseks. Me väga tahame karikat võita!”

Kohtumise tipphetked

Kohtumise protokoll

4. aprillil kell 15.00 Viljandi kunstmurustaadionil

Viljandi JK Tulevik- Tallinna FCI Levadia  0:4 (0:2)
4. pen., 31. pen., 64. pen. Zakaria Beglarišvili, 73. Strahinja Krstevski

Väravasöödud: 4. Strahinja Krstevski, 31., 73. Frank Liivak, 64. Volodõmõr Bajenko
Hoiatused: 31. Tanel Lang, 63. Ganiu Atanda Ogungbe, 77. Arcenciel Mintongo, 81. Jaanus Reitel (peatreener) – 16. Zakaria Beglarišvili, 25. Milijan Ilic, 25. Ilja Antonov
Mänguolud: +6, pilves tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajad: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Thor Vaas, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Tulevik: Marten Ritson, Martin Allik, Ridwan Babatunde, Ganiu Atanda Ogungbe, Tanel Lang, Arcenciel Mintongo, Nikita Komissarov, Herol Riiberg (74. Kazeem Bolaji), Kaimar Saag (88. Daniel Tuhkanen), Carson Buschman-Dormond, Kristjan Kask (67. Daniil Petrunin).
Varus: Karl Erik Jürisson, Kazeem Bolaji, Gustav-Hendrik Seeder, Raimond Mets, Daniil Petrunin, Daniel Tuhkanen.

Levadia: Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson, Volodõmõr Bajenko, Maksim Podholjuzin, Milijan Ilic, Ilja Antonov (70. Brent Lepistu), Frank Liivak, Zakaria Beglarišvili (70. Mark Oliver Roosnupp), Ihor Žurahhovski, Ernest Agyiri, Strahinja Krstevski (76. Hannes Anier).
Varus: Artur Kotenko, Mark Oliver Roosnupp, Brent Lepistu, Robert Kirss, Hannes Anier, Trevor Elhi, Karl Rudolf Õigus.