Tulevik edenes karikasarjas 1/16-finaali

Kolmapäeval pidas Tuleviku esindusmeeskond Maarjamäel Evald Tipneri karika 1/32-finaali. Kolmanda liiga võistkonna Maarjamäe FC Igiliikuri vastu võeti kindel 7:1 võit.

Peatreener Sander Posti sõnul oli mäng algusest lõpuni kollasärkide kontrolli all. Vastase värav sündis nurgalöögiolukorrast, kui pall põrkas umbes 16 meetrilt vastase peast õhku ning maandus kaarega värava ristnurgas. “Ilus värav, midagi pole öelda,” muheles Post, kuid lisas siis tõsinedes, et tegemist oli lubamatu olukorraga. “Väike hooletus ja tähelepanematus kastis ja nullimäng läks,” ütles ta. “See ei ole kuidagi okei. Vastased olid tublid ja tegid, mis suutsid ja oskasid, võitlesid hingestatult, aga olukorras, kus pallivaldamine on 90 protsenti meie kasuks, ei ole lubatav, et vastane teeb skoori.”

Kogu mäng kulgeski Tuleviku täieliku kontrolli all. Esimesel poolajal tegi kahel korral skoori David Onyeanula, kelle jaoks olid tabamused esimesed ametlikud väravad Tuleviku särgis. Kolmas värav läks vastaste väravavahi omaväravana kirja ning poolaja lõpetas Igiliikuri auvärav.

Teisel poolajal mängiti pingevabalt ning säästvalt, kuid väljakuperemeestele sõnaõigust ei antud ning Indrek Ilvese, Illimar Loigo ja Tanel Langi tabamustest võeti 7:1 võit. Tuleviku järgmise karikaringi vastane selgub juba täna kell 11.00 algaval loosimisel.