Tulevik derbimängus Tammekale sõnaõigust ei jätnud

Premium liiga 22. vooru kohtumine Viljandis kandis taas Lõuna-Eesti derbimatši auväärset tiitlit. Nii nagu kuu aja eest linnastaadionil aset leidnud derbis, lahkus ka seekord võitjana Viljandi, võidunumbrid sel korral veelgi suuremad: tartlased suruti põlvili skooriga 4:1. FOTO: Liisi Troska / EJL.

Tulevik alustas kohtumist teravalt ja näljaselt ning tartlastel oli esimese kümne minuti jooksul tükk tegu, et oma väljakupoolelt minema pääseda. Kuuendal minutil lõikas Tanel Lang keskväljal vahelt Tammeka söödu ning mängis Jevgeni Demidovi läbisööduga löögile. Tolle löök aga põrkus väravapostist väljakule tagasi.

15. minutil apelleerisid külalised Tuleviku puuriluku Ingmar Krister Paplavskise käemängule väljaspool trahviala, kui ta üks ühele olukorras Tristan Koskoriga libastus ning kukkudes palli käega puutus. Kohtunik Karl Koppeli vile aga vaikis ja mäng läks edasi.

Kolm minutit hiljem võeti Tammeka karistusala joonel maha Herol Riiberg, kes asus teenitud karistuslööki ise lööma ning vinditas selle üle sinisärkide müüri, Mait Toomile püüdmatult värava ristnurka. 1:0.

Kulus vaid kuus minutit, kui Abubakir Muydinov vasakult äärelt terava ristsöödu värava ette saatis. Tammeka kaitseliinist uhkes üksinduses läbi kihutanud Kaimar Saagil jäi seejärel vaid pallipuute tegemise vaev ning paarilt meetrilt võrku saadetud pall tegi Tuleviku eduseisu juba kaheväravaliseks.

Tammeka lagunes seepeale sootuks. Kaks minutit hiljem mängis Herol lahti kiire audi, pall lendas üle Tammeka kaitseliini pea, taas oli aktsioonis Muydinov, kelle söödu Saag trahvialas omaks sai ning pöördelt sooritatud täpse löögiga viis vanameister Tuleviku 26. minutiks juba 3:0 juhtima.

Kolmeväravalise eduseisu saavutamise järel rahustas Tulevik mängu, ent kontrollis seda endiselt kindlalt. Sarnane mäng jätkus ka teisel poolajal, mil märgatavalt rahunenud ning ründeteravust tagasi tõmmanud Tulevik Tammekat endiselt mängu ei lasknud. 48. minutil oli tartlastel hoopis vaja Mait Toomi reaktsioonitõrjet, et tuua väravajoonelt Muydinovi löödud pall.

Pallivaldamise Tammekale loovutanud Tulevik kõigutas rahulikult keskväljal ent ei lubanud Tammekal kordagi päriselt ohtlikuks saada. 72. minutil lõi Andre Paju terava palli tagumisest väavapostist mööda ning 80. minutil tekkis Tuleviku karistusalas hetkeline totaalsegadus, mida Tammeka aga ära kasutada ei suutnud. 83. minutil eemaldati Herolile tehtud vea eest teise kollase kaardi teeninud Mihkel Järviste ning kui Andre Paju vigastuse tõttu jätkata ei suutnud, jäi kõik vahetused ära teinud Tammeka väljakule üheksakesi.

90. minutil sekkus Jevgeni Demidovi asemel oma Premium liiga debüüdiks mängu Tuleviku järjekordne omakasvandik, keskkaitsja Raimind Mets.

Auvärava said lõpuni võidelnud tartlased siiski kätte, kui esimesel üleminutil Sander Kapper oma soolo lõpetuseks palli Paplavskise selja taha saatis. Tulevik võitis kohtumise 4:1, kahe viimase Lõuna-Eesti derbi võitude koondskoor on Tuleviku kasuks 9:4. Teenitud võiduga kerkis 23 punkti kogunud Tulevik tabeli kuuendale reale, Narva Transi ette.

Ees ootab rahvuskoondise mängudest tingitud liigapaus, järgmiseks vooruks jookseb Tulevik pallimurule alles 11. septembril, kui Narvas minnakse vastamisi sealse Transiga, misjärel 14. septembril mängitakse võõrsil Tallinna Legioniga. Järgmine kodumäng ootab ees 18. septembril, kui kell 13 algavas kohtumises võetakse linnastaadionil vastu valitsev meister, äsja Euroopa Konverentsiliiga alagrupiturniirile murdnud Tallinna FC Flora.

Kohtumise protokoll

27. augustil kell 18.30 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Tartu JK Tammeka 4:1 (3:0)
19. Herol Riiberg, 24., 26. Kaimar Saag, 74. Abubakir Muidinov – 90+1. Sander Kapper

Väravasöödud: 19. x, 24., 26. Abubakir Muidinov, 74. Herol Riiberg – 90+1. Kevin Mätas
Hoiatused: 81. Daniil Petrunin – 12. Patrick Genro Veelma, 44., 83. Mihkel Järviste, 59. Andre Paju
Eemaldamine: 83. Mihkel Järviste
Mänguolud: +16, pilves, vahelduvalt uduvihmane ilm, muruväljak heas seisukorras