Trans võttis võrdselt alanud lahingust jõuga oma

Lõppema hakkava kõrgliigahooaja eelviimane kodumäng tõi paduvihmasele ja tormituulisele linnastaadionile kahe- ja poolesaja silmapaari ette Tuleviku ja Narva Transi lahingu. Võrdsete heitlusena kulgenud avapoolaja minimaalse tulemusega võitnud piirilinlased lükkasid teisel poolajal sisse kõrgema käigu, millele Tulevikul vastust polnud: Trans võttis linnastaadonilt 2:0 võidu. FOTO: Marit Stepanova.

Tulevik alustas mängu isukalt ning esimese veerandtunni vältel suruti Trans oma trahvikasti ümber tihedalt kokku. Ridamisi lõid lubavaid momente Kristjan Kask, Mark Edur ja Kaimar Saag, kuid narvalaste väravasuul seisnud Marko Meerits oli ülesannete kõrgusel.

Aegamisi pallivaldamine võrdsustus, kuid Trans ei suutnud endiselt ühtki pealelööki Tuleviku värava suunda saata, ehkki teeniti mitmeid nurgalööke. 34. minutil aga andis Aleksandr Zakarljuka paremalt äärelt ristsöödu värava ette, kus Eduard Golovljov end ootamatult avanenud tühimikust leidis ning sai palli üsna segamatult maad mööda väravaposti kõrvalt võrku saata. 1:0.

Transi minimaalsel eduseisul mindi poolajapausile. Teist kolmveerandtundi alustas Tulevik taas näljaselt ning haaras palli vallates ajuti tugeva territoriaalse ülekaalu. Nii Alex Roosalu asemel mängu sekkunud Indrek Ilves kui äärekaitses rassinud Janar Õunap said standardolukordade järel ohtlikult löögile, ent palli väravasse panna ei suudetud. Vladislav Zanfirov pääses kontrarünnakus Narva väravavahiga silmitsi, ent pealelöök vihises värava ristnurgast mööda. Samal ajal tõrjuti mitmeid Transi ohtlikke läbimurdeid oma trahvikastis.

Aegamisi loovutas Tulevik mängulise initsiatiivi Transile ning ehitas ise ridamisi vasturünnakuid. 81. minutil aga jäeti taas Golovljov trahvikasti joonele üksinda ning vasakult äärelt tulnud Markas Benetase söödu realiseeris too sarnaselt esimesel poolajal löödule maad mööda teele saadetud löögiga väravaks. 2:0.

Tuleviku olukord oli juba selgelt täbar, ent järelejäänud üheksa minuti jooksul üritati siiski päästa mis päästa oli. Indrek Ilves oli ründeliinis valmis kontrarünnakuile tormama, ent mitut puhku (ja paaril korral ka ebaõiglaselt) kammitses teda äärekohtuniku suluseisulipp. Lõpuminuteil võitles ta siiski järjekordse pika söödu endale, keeras end kaitsja pealt maha ning sai ka pealelöögi teha, ent Transi puurivaht oli taas tasemel. Lõpuvile tähistas Transile raskelt tulnud, ent kokkuvõttes siiski üsna turvalist 2:0 võitu.

Tulevikul jääb veel pidada kaks kohtumist: 3. novembril koduväljakul Maardu Linnameeskonnaga ning 9. novembril võõrsil Tallinna Kaleviga. Et kalevlased eile Tartu Tammekast, keda Tulevik möödunud nädalal võitis, jagu ei saanud (kaotati 1:2), jäi Tuleviku positsioon turniiritabelis hetkel muutumatuks. Teine lähikonkurent, kahe punktiga Tulevikust tagapool püsiv FC Kuressaare peab oma 34. vooru kohtumise täna, kui võõrustab kell 13 algavas kohtumises Nõmme Kaljut.

Tabeli viimane, Maardu Linnameeskond, kaotas eile koduväljakul 1:4 Tallinna FCI Levadiale, mistõttu minetas hoolimata matemaatiliste variantide säilimisest siiski sisulised lootused meistriliigasse püsima jäämiseks.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post oli pärast oma hoolealuste kaotusmängu Transi vastu mõtlik ning nentis, et kaotada on vastik, ent oma meestele ta suuremat ette heita ka ei saa.

“Narva on meie jaoks alati tugev vastane. See, et oleme neilt tänavu neli punkti röövinud (Tulevik alistas kevadvoorus Transi võõrsil 1:0 ning viigistas nendega varasuvel koduväljakul 1:1 – toim.), on olnud väga võimas ja sellele saldole tahtsime kindlasti lisa saada,” kõneles Post. “Esimese poolaja realiseerimata väravavõimalused aga maksid kätte. Transi mänguline klass on meie omast ikkagi tuntavalt kõrgem ja seda nad ka tõestasid, teisel poolajal nende pakutud mängutempoga jäime me otsustavatel hetkedel hätta.”

Et Transi vastu suudeti palli vallata ning piirilinlased ajuti tugeva surve alla panna, tegi peatreenerile heameelt. “Aga loevad väravad,” nentis ta siiski. “Trans lõi omad ära ja meie jätsime omad löömata. Võimalusi oli, võitlust oli, ja ega mul suures plaanis kellelegi midagi ette heita ei ole. Hooajalõpu kuhjunud väsimuse foonilt ning nii jubedates ilmaoludes karikavõitjale sellise lahinguga alistuda pole häbiasi.”

Hooaja viimaseks kodumänguks on Posti plaan lihtne. “Võit,” ütles ta lühidalt. “Paneme hooajale kodus ilusa punkti ja rõõmustame oma inimesi, mingit muud plaani siin olla ei saagi.”