TOPELTSISEPILK | Kaks nädalat klubipüramiidis: jagus nii võite, viike kui kaotusi

Seekordne Sisepilgu rubriik võtab kokku kahe viimase nädala mängud ja kohtumised klubisüsteemis. Võistlustules olid kõik meistrivõitlustel mängivad klubi võistkonnad kuni kõige nooremateni välja ning kahe nädala jooksul toodi ja jäeti koju nii võite kui tunnistati viike ja ka kaotusekibedust. FOTO: Maarika Hiiemäe

Naiskond

13. juunil pidas Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond oma kolmanda vooru mängu naiste meistriliigas, milleks sõideti külla mullusele kangele rivaalile Põlva Lootosele. Kärt Hüdsi viis põlvalannad juba 22. minutil juhtima, ent üheksa minutit hiljem vastas Gerli Israel omapoolse tabamusega. Viigiseisu jagus vaid kaheks minutiks, sest Hüdsi sai kirja oma teise värava. 50. minutil lõi Kristin Kukli 3:1 ja selle tulemusega mäng ka lõppes.

Naiskonna peatreener Sergei Vassiljev tõdes, et ehkki mäng oli läbivalt võrdsete lahing, jäid võõrustajad peale, sest Viljandi naistel kadus mänguplaanist kinnipidamine. “Paar saatuslikku eksimust ning tulemus oli selline, nagu tabloole jäi. Mängisime Lootosega nagu mullugi, oli võrdsete lahing, ent meie distsipliinist ja kokkulepitud mänguplaanist mitte kinni pidamine sai seekord määravaks.”

Nädal hiljem, 20. juunil sõideti aga Pärnu rannastaadionile, et sealse Vapruse naiskonnaga neljandas voorus mõõtu võtta. Väravad lasid selles kohtumises end pisut pikemalt oodata. Esimesele poolajale anti pärnulannasid tabanud vigastuste pärast kamaluga üleminuteid ning kuuendal neist oli täpne Kristel Lepik. Teist poolaega oli kulunud vaid üheksa minuti jagu, kui Anastasija-Grazyna Scherbachenia viis võõrustajad juba kahega ette.

Viimast sõna polnud Tuleviku naised aga öelnud, sest Anna-Liisa Joandi lõi 64. ja 65. minutil vastuväravad ning 2:2 viigiga mäng lõppeski.

Peatreener kiitis naiskonda lõpuni võitlemise eest. “Uskusime endasse lõpuni, Teele tegi väravas suurepärase mängu ning Anna-Liisa väravad olid täielik meistriklass.  Väga tugeva koosseisuga Pärnu vastu tehti korralik esitus ja nende staaridel Scherbachenial ning Kristina Bannikoval võeti mänguisu lõpuks ikkagi täiesti ära. Olen rahul, väga tubli tulemus.”

Naiskonnast on viimastes mängudes olnud puudu mullune suurim väravakütt Teisi Toomsalu. Miks?

“Teisil on väikesed terviseprobleemid ning järgime praegu spordiarsti soovitusi. Midagi hullu lahti ei ole ja peagi on Teisi rivis tagasi,” kinnitas Vassiljev.

Pärast kaht võõrsilmängu tuleb naiskond nüüd lõpuks ka kodumurule, kui laupäeval 27. juunil kell 18 minnakse kunstmurul vastamisi tänavu suurepärase hooaja alguse teinud ning Tallinn Kalevi naiskonnaga.

Tulevik U-21

14. juunil mängis Tuleviku duubelmeeskond võõrsil Pärnu Vapruse duubelrivistusega teise liiga lõuna-lääne piirkonna viienda vooru kohtumise ning selles tuli Tuleviku meestel Trevor Reimetsa 53. minuti tabamusest võõrustajate minimaalset paremust tunnistada.

21. juunil aga mängiti kodus Saue jalgpalliklubiga kuuenda vooru kohtumine. Suurelt jaolt Tuleviku dikteerimisel kulgenud mängus mindi Jude Barrow 20. ja Robin Marandi 28. minuti tabamustest 2:0 ette, seejärel oli Barrow teist korda täpne 51. minutil ning tundus, et mäng tüüritakse kindlalt võidusadamasse.

Siis aga teenis Jeremiah Dabrowski minuti jooksul kaks kollast kaarti, kui ta võttis esmalt karistusalal joonel esmalt veaga maha sauelaste rünnaku ning järgnenud karistuslöök tabas trahvikastis tema kätt. 58. minutil jäi Tulevik U-21 seega vähemusse ning Henrik Kummer vähendas vahet 1:3-le.

Lühikeseks perioodiks haaras Saue JK keskvälja üle kontrolli, ent peagi seadis Tulevik taas mängulise tasakaalu jalule ning Barrow jaoks polnud ka kübaratrikk kaugel. 90. minutil realiseeris Tanel Talumaa küll Saue hea kiirrünnaku ning tegi seisuks 2:3, ent enamaks neil aega ei jagunud ja kohtuniku lõpuvile tähistas Tuleviku duubelmeeskonna hooaja kolmandat võitu, millega kindlustati oma kuuendat tabelirida.

Järgmise kohtumise peab Tuleviku U-21 meeskond võõrsil, 28. juunil kell 18 minnakse vastamisi Harju jalgpalliklubiga, kes alagrupis kaotuseta, nelja võidu ja ühe viigiga ning ühe vähem peetud mängu juures kolmandal kohal.

Tulevik III

Neljanda liiiga lõunapiirkonnas mängiv Tulevik III pidas kahe nädalaga kaks kohtumist, üks neist järjekorras neljas liigavoor ning teine Väikese Karika 1/64-finaal.

Neljanda vooru kohtumises alistati 13. juunil koduväljakul Tallinna FC Teleios. Kohtumist igas aspektis ühemõtteliselt domineerinud Tulevik leidis end kummaliselt kulgenud esimesel poolajal juba kaheksandal minutil kaotusseisust, kui täpne oli Timo Tolmusk. Esimesel poolajal läbiva halastamatusega rünnanud Tulevik ei leidnud aga kuidagi teed vastase väravasuule. Alles poolaja viimasel minutil seadis Rait Oja viigiseisu jalule ning sealtmaalt Tulevik enam tagasi ei vaadanud.

Teisel poolajal tegi Robert Taar 51. minutil seisuks 2:1, kolm minuti hiljem lõi Janar Bergmann 4:1 ning lisas 58. minutil teise ja vormistas 74. minutil kübaratriki, viies Tuleviku juba 5:1 ette. 81. minutil sai jala valgeks Sander Kuusk (6:1), 87. minutil realiseeris Tanel Alliksaar penalti (7:1) ja mängu viimasel minutil vormistas lõppskoori 8:1 Raiko Mutle nurgalöögijärgses olukorras.

Väikese Karika 1/64-finaaliks tuli Tuleviku kolmanda satsi meestel sõita Tallinnase ning seal saadi Põhja-Tallinna JK Voltalt 0:2 lüüa, mistõttu on Tuleviku kolmanda satsi meeste karikateekond tänavuseks hooajaks ka lõppenud.

Järgmise kohtumise peab kolmas meeskond taas Tallinnas, kui esmaspäeva õhtul kell 19 minnakse Lasnamäel vastamisi sealse FC Ajaxiga, kes piirkonnatabelis kuue meeskonna seas kolmandal kohal. Tulevik III juhib alagrupp üheksa punktiga, samadel punktidel ent tuntavalt väiksema väravate vahega ning omavahelise mängu kaotusega Tulevikule on Jõgeva SK Nooruse ja SK Illi ühendmeeskond.

Harrastajad, Coolbet rahvaliiga

Tuleviku harrastajate meeskond pidas 14. juunil Coolbet rahvaliiga B-tasandil oma teise vooru kohtumise ning sai FC Mulgilt võõral väljakul 0:5 kaotuse.

Esimesel poolajal lasti endale lüüa neli väga kiiret väravat ning ehkki teiseks poolajaks end tuntavalt koguti ja osutati võõrustajatele märksa visamat vastupanu, ei suudetud oma väravatearvet mängus avada ning oma väravast korjati veel üks mulkide poolt sinna löödud pall.

Järgmise vooru kohtumise peavad kahe vooru järel võiduta püsivad harrastajad pühapäeval 28. juunil FC Elvaga nonde koduväljakul.

Noortesüsteem

Tulevik U-17

13. juunil mängis Tuleviku U-17 võistkond võõrsil U-17 eliitliiga teise liiga kohtumise Tartu FC Heliosega ning naasis sealt tänu Eldar Toimetaja väravale 1:1 viigiga.

Ka eelmise vooru kohtumine peeti Tartus, sealtki naasti viigiga, ent väravaid löömata: teravalt alanud ning pingeliselt kulgenud mängu tulemuseks jäi 0:0. Juba kolmandal minutil sai Tulevik penaltipunktil võimaluse kohtumist juhtima minna, ent Tenar Tepperi penalti tõrjus vastaste väravavaht Tannar Maasing.

Pooltunni möödudes kohtumisest jäi Santos vähemusse, kui kahe kollase kaardi teenimise tõttu pidi väljakult lahkuma Raul Tamm. Poolaja esimesel üleminutil teenis penalti Santos, mille aga Kaupo Kruusmäe omakorda tõrjus. Väravatearve jäi avamata mõlemal poolel ning 0:0 viigiga, mis neljast voorust teenitud ühe võidu kõrval Viljandi poistele juba kolmas, platseerutakse liigatabelis kümne meeskonna konkurentsis kuuendaks.

Järgmise vooru kohtumine ootab Indrek Ilvese ja Raiko Mutle hoolealuseid kodus, 28. juunil kell 11 kohtutakse kunstmuruväljakul Tartu Tammeka eakaalastega.

Tulevik U-15 (III liiga)

Kaotuseta jätkavad Kaimar Saagi poisid U-15 kolmandas liigas.

13. juunil alistati võõral väljakul Raplamaa jalgpalliklubi 3:0 (väravad Ott Orav, Jan Lukas Mätlik ning Karl Sebastian Puustusmaa (penaltist)).

20. juunil aga võeti väärtuslik võõrsilvõit Kohtla-Järve FC Stormi üle. Võõrustajad asusid kohtumist küll Artjom Maklagini 40. minuti väravast juhtima, ent Eric Leviti 64. ja Silver Ilteri 68. minuti tabamused tõid võidu ikkagi Viljandisse.

Liigatabeli ainuliidri positsiooni säilitanud Kaimari poisid mängivad järgmise kohtumise kodus, 27. juunil kell 15 võõrustatakse kunstmuruväljakul Pärnu jalgpalliklubi eakaaslasi.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi U-15 ühendmeeskond (IV liiga)

Kaimar Saagi ja Sergei Vassiljevi juhendatav noorte ühendvõistkond sai võidulisa 19. juunil, kui koduväljakul alistati 3:1 Kohila Püsivuse eakaaslased. Üheksa meeskonna seas hoitakse kolmest voorust teenitud kahe võidu ja ühe kaotusega tubli neljandat kohta.

Järgmine kohtumine peetakse samuti koduväljakul, 28. juunil sõidavad Suure-Jaani staadionile külla Nõmme Kalju FC eakaaslased.

Tulevik U-13

End pärast suureskoorilisi lüüasaamisi väga tublilt kogunud U-13 võistkond tegi südika esituse võõrsil Tartu Tammeka eakaaslaste vastu, kuid võit jäi seekord veel tulemata, Tartu poistele vannuti alla 1:2.

Järgmise kohtumise peavad U-13 poisid kodus, 28. juunil kell 17 kohtutakse Tabasalu jalgpalliklubiga.

Tulevik U-12

Raske kodumängu pidas U-12 võistkond, kes jäi koduväljakul 2:6 alla U-12 liiga neljandat alagrupis ülikindlat mängu näitavale FC Tartu Kalevile. Järgmise kohtumise peavad poisid samuti kodus, 28. juunil kell 14.30 võõrustatakse Võru FC Heliost.

Tulevik U-11

Janar Õunapi ja Tanel Langi U-11 poiste võistkond pidas 12. juunil kodumängu Viimsi MRJK punase võistkonnaga ning 21. juunil madistati Tallinnas FC Levadia musta võistkonna poiste vastu. 26. juunil kell 17.30 ootab ees kodukohtumine Tallinna FC Flora rohelise võistkonnaga.

Selle vanusetaseme noorteliigas meistrivõistluste tabelit ei koostata ja tulemuste üle arvestust ei peeta.