Tiitlirong sõitis Viljandis jälle rööbastelt maha

Premium liiga 27. vooru kohtumine tõi Viljandi linnastaadionile teist mängu järjest tiitlinõudleja. Kui ülemöödunud nädalal lahkus järve äärest noruspäi Tallinna FC Flora, siis sel laupäeval teine tiitlilahingus tähtsal positsioonil püsiv Tallinna klubi FCI Levadia. Tulevik segas jälle tiitlimängus kaarte ning vesi kuldmedali jagajate ühises tiigis muutus taas sogasemaks. FOTO: Marit Stepanova.

Viljandi linnastaadioni selle hooaja viimane kohtumine algas oodatud moel: Levadia pani Tulevikule peale marulise surve ega lubanud kollasärke isegi oma trahvikasti lähistele. Juba 12. minutil tõstis Zakaria Beglarišvili pehme kaarsöödu Tuleviku karistusalas hästi paiknenud Frank Liivaku pea peale ning too ei eksinud, suunates palli väravaposti kõrvale, Kaupo Kruusmäele püüdmatult võrku. 0:1.

Sealtmaalt veel kümnekonna minuti jagu surus Levadia ning Tulevik rassis hambad ristis kaitses. Seejärel aga kohanes ka kodumeeskond ning sai minut minuti haaval üha paremini mängu sisse. Pooltunni paiku lõid teravusi Kaimar Saag ja Nikita Komissarov, ent viimasel ei õnnestunud Saagi teravale tsenderdusele jalga vahele saada.

Neli minutit hiljem oli taas Saag sündmuste keskmes, kui ründas Kazeem Bolaji vasakult äärelt antud tsenderdust, tõmmates sellega Levadia kaitsjate tähelepanu endale. Pall lendas üle Saagi pea tagumise väravaposti juurde, kuhu oli täiesti üksi unustatud Herol Riiberg. Vaid üht puudet vajanud Riiberg vajutas palli Levadia väravavõrku. 1:1.

Levadia mäng muutus veelgi tempokamaks, ent samavõrra ka närvilisemaks ning Tuleviku mehed tundsid end kaitses üpriski mugavalt. Poolajapausile mindi 1:1 tasaseisul.

Teise poolaja alguses kruvis Levadia tempot veelgi kõrgemale ning viljandlaste värava all loodi ridamisi ohtlikke ja poolohtlikke olukordi. Pisut enne tunni täitumist tehtud tallinlaste vahetuste järel, kui platsile tuli esmalt tipuründaja Robert Kirss ning seejärel ääreründaja Ernest Agyiri, muutus Levadia üleolek kohati kõikehõlmavaks. Kümnekonna minuti jooksul ehitati ridamisi sääraseid rünnakuid, et Tulevik langes tihedasse kaitseblokki ning tegeles ainult endast kõike andva tõrjetööga. Üliolulist rolli selles, et Levadia metsik surve värava(te)ks ei realiseerunud, mängisid Tuleviku väravavaht Kaupo Kruusmäe, kes tegi kaks olulist tõrjet, ning närvilise Levadia rabistamine rünnakute lõpetamisel.

70. minuti paiku tõusis järjekordse marusurve üle elanud Tulevik taas üle pika aja rünnakule ning vaid kolm minutit hiljem paiskas ei keegi muu, kui kogu mängu vältel Levadia kaitsjaid terroriseerinud Kaimar Saag rohesärgid ahastusse. See aga kestis vaid loetud sekundid, sest Saagi poolt väravasse toimetatud palli järel kerkis üle keskmise kaheldaval põhjusel äärekohtuniku suluseisulipp ning juba juubeldada saanud linnastaadioni tribüünid kahisesid tigedalt.

Kuus minutit hiljem äärekohtunik aga Levadiat enam ei päästnud. Tanel Langi paremalt äärelt trahvikasti saadetud tsenderdusele sööstnud Saag jooksis end koos Nikita Komissaroviga Levadia kaitsjate haardest hõlpsasti välja ning surus kukkumise pealt palli Karl Andre Vallneri selja taha. 2:1.

Šokeeritud Levadia suutis end koguda alles lõpuminutiteks, ent suluseisuväravaga said maha nemadki, kui Bogdan Vaštšuki realiseeritud rünnak tõstetud lipuga tühistati. Päris viimasel mänguminutil aga realiseeris hoopis Tulevik järjekordse vasutrünnaku. Herol Riiberg saatis palli trahvikasti, kus Nikita Komissarov selle jalga sai ning kolme kaitsja vahelt Levadia väravasse saatis. 3:1.

Lisaminutitel klaaris Tanel Lang esmalt Levadia pealelöögi väravajoone lähistelt, ent teisel üleminutil ei suutnud Tulevik oma karistusalas keerutama pääsenud Mark Oliver Roosnuppu pidama saada ning tehniliselt kauni sooritusega surus Roosnupp palli läbi kollasärkidest kaitsjate summa väravasse. 3:2 värava sai Levadia kätte, ent enamaks neil aega ei jagunud. Tulevik võttis teenitud võidu ning kogu kohtumise vältel hääleka fänniarmee ergutusel mänginud Levadia asus koduteele noruspäi.

Viljandi Tulevik kindlustas selle võiduga oma positsiooni liigatabeli kaheksandal real. 23. oktoobril võõrustatakse linnastaadioni kunstmuruväljakul Tipneri karika kaheksandikfinaali Nõmme Kalju meeskonda. Premium liiga kalender järelejäänud kolmeks kõrgliigakohtumiseks peaks selguma pühapäevase FC Kuressaare – Tallinna Legioni matši järel. Narva Trans kaotas laupäeval Tartu Tammekale võõrsil 1:2, mis tähendab, et kui saarlased pühapäeval Legionit võidavad, haaravad just nemad tabeli kuuenda rea ning saadavad narvalased “väikese ringi” mängudele tabeli alumise otsa meeskondadega, kelle hulka kuulub tänavu ka Viljandi Tulevik.

Kohtumise tipphetked

Kohtumise protokoll

16. oktoobril kell 16.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Tallinna FCI Levadia 3:2 (1:1)
37. Herol Riiberg, 79. Kaimar Saag, 90. Nikita Komissarov – 12. Frank Liivak, 90+2. Mark Oliver Roosnupp

Väravasöödud: 37. Kaimar Saag, 79. Tanel Lang, 90. Herol Riiberg – 12. Zakaria Beglarišvili, 90+2. Bogdan Vaštšuk
Hoiatused: 45+1. Arcenciel Mintongo Mpal, 68. Gerdo Juhkam – 63. Bogdan Vaštšuk
Mänguolud: +8, pilves tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras