OTSE TIIMIBUSSIST | Taliturniirilt 0:2 kaotus Maardult. Järelkaja ja kommentaar

Taliturniiri nime kandva treeningkohtumiste sarja teine mäng viis laupäeva lõuna ajal EJL jalgpallihallis vastamisi Viljandi Tuleviku ja Maardu Linnameeskonna. Seekordsele mängule läks peatreener Sander Post vastu koguni nelja katsetel oleva mängijaga põhikoosseisus ja ühega pingil. Küllatki närviline ja hoiatuskaartide rohke mäng lõppes Maardu 2:0 võiduga, ent peatreener jäi mängust saadud infoga rahule, toonitades taas, et hooajaeelsetest kontrollkohtumistest vajab ta ennekõike just seda. FOTO: Liisi Troska / soccernet.ee

Kohtumise esimest poolaega alustas Tulevik rünnakule keskendununa ning oli palliga mängus domineerivaks pooleks, sundides Maardu väravavahti ka tõrjetööle. Maardu panustas nii avapoolajal kui mängus tervikuna vasturünnakutele ja osutus selles ka edukaks. 39. minutil andsid vastased järjekordse pika söödu kaitseliini selja taha ning trahvialas valmis olnud Vitali Gussev võttis palli omaks ja saatis selle kõrge kaarega Matheas Madiku valvatava värava tahanurka.

Ülejäänud poolaeg ning teise poolaja esimene veerandtund kulges Tuleviku edutu surve tähe all. Otsiti positsioonirünnakuid ning vallati keskvälja, ent palli väravajoonest üle suruda ei suudetud. 60. minuti paiku tehtud vahetused muutsid Viljandi meeste mängurütmi ning sealtmaalt loovutati mänguohje ka maardulastele.

75. minutil võttis katsetel olnud soomlane Ayoub Sadki trahvikastis vea hinnaga maha Maardu rünnaku ning teenitud penaltit asus lööma meeskonna kapten Ilja Zelentsov. Tema trahvilöögi aga tõrjus teisel poolajal Tuleviku väravasuul seisnud Karl-Romet Nõmm üle otsajoone.

82. minutil lasti Maardu meestel taas pikk sööt trahvikasti anda, kust see kaares üle karistusala tagumise väravaposti juurde suunati. Seal oli esimesena jaol Vadim Mihhailov, kes palli Nõmme selja taha virutas.

Järele jäänud minutid kuulusid pigem Tulevikule, ent rünnakul midagi korda saata ei suudetud ning Maardu 2:0 võiduga kontrollkohtumine lõppeski.

Peatreeneri kommentaar

Tuleviku loots Sander Post rivistas kohtumiseks üles põhikoosseisu, milles koguni viis testitavat: keskkaitsepaar koosseisus Essa Jallow (Gambia, Real de Banjul) ja Marco Budic (Austria, möödunud hooajal JK Tabasalus), noored keskväljamehed Jude Barrow (Kanada) ja Nikita Komissarov (möödunud hooajal FC Kuressaares). Tipuründes rassis Carson Buschman-Dormond (Kanada). Oma mängijaist naasid koosseisu vigastuse seljatanud Gustav-Hendrik Seeder ning treeningutega taasliitunud Illimar Loigo.

Suure hulga meeskonnale võõraste mängijate korraga kasutamine oli Posti sõnul teadlik valik, mistõttu oli ta arvestanud sellega, et meeskonna kokkumäng võib kannatada. Hoolimata lõppskoorist oligi Post rahulolev.

“Erinevalt eelmisest kohtumisest oli täna märksa inforohkem mäng,” kõneles peatreener. “Korraga viis meest koosseisus tekitab kokkumängus kahtlemata ebakõlasid, treeningutel on veel vaja tööd teha, et üksteisega harjutaks. Hetkel ei ole meil meeskonna komplekteerimine lõpetatud, mistõttu mul on vaja testitavaid mänguolukorras proovida ja neile võimalikult palju mänguaega anda. Aga ma sain sellest mängust info, mida vajasin.”

Sel nädalal lahkusid meeskonna juurest ukrainlane Samuel Mandei ja aser Eska Bakirzade, kellega tööd ei jätkata. Uute lisandujate, kanada noorte mängijate, gambialasest ja austerlasest keskkaitsjate ning FC Kuressaare keskväljamehe Nikita Komissarovi esitusi peatreener enne mängu järele vaatamist lahata ei soovinud, kinnitades vaid, et kõik nimetatud jätkavad meeskonnaga treenimist ning et suurt kriitikat ta ühegi mängija tänasele esitusele ei teegi. “Kõik mehed mängisid ja mitte keegi neist ei teinud seda halvasti,” lausus ta. “Jätkame tööd ja vähemalt nädala tahan ma neid veel treenida ning järgmise nädala treeningkohtumises neid proovida. Siis jõuab ka otsuste tegemise aeg.”

Pärast mängu lahkus meeskonna juurest soomlasest universaalne ääremängija Ayoub Sadki. Tema naasmise jättis Sander Post lahtiseks. “Sadkiga olen samuti suures plaanis rahul ning tema osas on õhus erinevad variandid. Eks näis, milline neist realiseerub,” nentis ta.

Nagu eelmisest, nii ka tänasest kohtumisest jäi eemale Tuleviku suurim väravakütt Kaimar Saag, kes vigastust ravib. Peatreeneri sõnul antakse maestrole selleks aega. “Kaimari oskusi ja taset teame me kõik,” lausus Post. “Ta naaseb siis, kui on vigastuse täielikult välja ravinud, mingite rumalate riskide võtmiseks nii väärtusliku mehega ma kontrollmängudes põhjust ei näe. Kui ta ütleb, et on valmis mängima ja füsio seda kinnitab, siis ta mängib. Treeningutel ta osaleb, aga teeb seda oma programmi järgi ja seda täpselt nii kaua, kui vaja.”

Järgmise kohtumise peab Viljandi Tulevik laupäeval 25. jaanuaril, kui EJL sisehallis minnakse kell 13.10 algavas mängus vastamisi FC Kuressaarega.

Tänane kohtumine Maardu vastu on täies pikkuses järelvaadatav klubi kodulehel.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin