Taliturniiril napp kaotus Nõmme Kaljult

Taliturniiri teine voor viis EJL sisehallis vastamisi Tuleviku ja mulluse hooaja kõrgliiga neljanda meeskonna Nõmme Kalju. Avapoolaega ühemõtteliselt domineerinud Kalju sai kirja üpris kiire avavärava ja ehkki teisel poolajal mängupilt võrdsustus, piisas Igor Subbotini õnnelikust tabamusest Kaljule 1:0 võiduks. FOTO: Jana Pipar / EJL

Avaminutitest saati Tulevikule tugeva surve peale pannud nõmmekad ei lubanud Tulevikku oma karistusala lähistele sisuliselt hetkekski, kõik nende rünnakud löödi tagasi juba keskväljal ning Tulevikul tuli tegeleda peamiselt kibeda kaitsetööga. 11. minutil sai Igor Subbotin keskväljal söödu ootamatust kohast ehk Herol Riibergilt, kes lohaka ristsööduga eksis ning palli otse Subbotinile jalale saatis. Too leidis end äkitselt umbes 25 meetri kaugusel väravast vaba olevat ning vajutas peale. Löök ei olnud küll ülemäära terav, ent väravasuult pisut väljas olnud Marten Ritsonile tuli see üllatusena. Tasakaalu kaotanud Ritson üritas üle pea lendavat palli püüda, sai sellega peaaegu hakkama, ent kukkus siis palliga koos väravasse.

Ülejäänud avapoolaeg kulges samas rütmis: Kalju ründas, Tulevik tõrjus. Tasahaaval nihkusid ka Viljandi mehed mängu sisse ja pääsesid ka positsioonirünnakuil Kalju karistusalasse, ent tulu sellest suuremat siiski ei tõusnud. Marten Ritson sai kirja tõrje, kui suunas nõmmekate pealelöögi üle lati, ent väravavõimalusi sündis kesiselt mõlemal väljakupoolel.

Teisel poolajal tegi Tulevik korraga ära pea kõik oma vahetused, ka Kalju vahetas jõuliselt. Mängupilt võrdsustus ja nii pallivaldamine kui ohtlikud rünnakud jagunesid mõlemale meeskonnale võrdselt. Ohtlikke väravavõimalusi ei suutnud aga teisel poolajal kumbki meeskond luua oluliselt enam kui avapoolajal. Kaimar Saag suunas palli kahel korral väravaposti kõrvalt mööda ning Ritsoni asemel viimaseks 20 minutiks sekkunud Karl-Erik Jürisson püüdis paar Kalju pealelööki, Kaspar Paur põrutas vabalt positsioonilt palli korra ka Tuleviku värava latti. Kohtumise teine kolmveerandtund saadetigi mööda peamiselt keskväljal ja karistusalade lähistel ning äärejoontel puseldes.

Tõsi, kohati läks see pusklemine üpris teravaks. Kui esimesel poolajal sai Mikk Reintam kollase kaardi Herol Riibergile hüppeliigestesse rammimise eest, siis teisel poolajal jagelesid omavahel Gerdo Juhkam ja Deniss Tjapkin ning Vladislav Homutov. Seejärel kees mõne minuti sees mitu korda järjest üle väravaautor Subbotin, kes hakkis üpris inetult Tulevikus katsetel olevat Carson Buschman-Dormondit. Punasest kaardist nõmmekas siiski pääses ja kohtumise lõppseisu, Kalju 1:0 võidu määraski tema esimesel poolajal sündinud õnnelik tabamus.

Peatreeneri kommentaar

Jaanus Reitel tõdes, et ründemäng oli Tulevikul täna kahvatum, kui möödunud voorus Pärnu Vapruse vastu. “Olime ise loiumad, vastane samuti tugevam kui eelmises kohtumises. Me ei ole rünnakute harjutamisele treeningute praeguses faasis sisuliselt jõudnudki, nii et kahe mängu vastaste tasemevahet arvestades oli täna meie esituses nähtu üsna ootuspärane.”

Peatreeneri sõnul oli teisel poolajal oluliselt muutunud mängupildi taga nii Tuleviku kui Kalju vangerdused vahetuspingil. “Meid tegid meie vahetused ehk veidi tugevamaks, neid võib-olla õige pisut nõrgemaks. Meil läks läbivalt aega, et Kalju tempoga kohaneda, nad olid ründes üsna agressiivsed ja tulid meile peale kõrgete liinidega,” kõneles ta. “Kaitses tegime tegelikult viisaka mängu, mulle isegi pisut üllatavalt kindla, sest tegelikult ju Kaljul ohtlikke väravavõimalusi rohkem põhimõtteliselt ei tekkinudki, ehkki poolmomente lõid nad tõesti rohkem. Meile löödud väravat ega seda, kuidas see sündis, ma üle ei tähtsusta. Selleks treeningmängud ongi, et säärased vead ära teha,” viitas ta kummalisel moel Ritsoni selja taha sattunud pallile. “Värava nad said, võidu ka, aga tugev viik olnuks ka täiesti aus tulemus, mängupilt seda lubas. Töö läheb edasi.”

Kohtumise protokoll

30. jaanuaril kell 14.00 EJL-i jalgpallihallis

Nõmme Kalju FC – Viljandi JK Tulevik 1:0 (1:0)
11. Igor Subbotin

Hoiatused: 22. Mikk Reintam, 56. Jevgeni Demidov – 32. Ganiou Atanda Ogungbe, 43. Daniil Petrunin
Peakohtunik: Robert Lauri
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Rein Väin

Kalju: Marko Meerits, Andri Markovitš, Vladimir Avilov, Mikk Reintam, Kristjan Rattasepp, Artur Jeršov, Deniss Tjapkin, Igor Subbotin, Stanislav Tsõmbaljuk, Kaarel Usta, Aleksandr Volkov.
Vahetusest: Sergei Lepmets, Vladislav Veremejev, Aleksandr Kulinitš, Artjom Dmitrijev, Jevgeni Demidov, Vladislav Homutov, Kaspar Paur, Karl Stefan Lill, Emir Dikajev.

Tulevik: Marten Ritson, Martin Allik, Ganiou Atanda Ogungbe, Daniil Petrunin, Gustav-Hendrik Seeder, Arcenciel Mintongo, Nikita Komissarov, Herol Riiberg, Carson Buschman-Dormond, Anton Krutogolov, Kristjan Kask.
Vahetusest: Karl-Erik Jürisson, Gerdo Juhkam, Daniel Tuhkanen, Tanel Lang, Kaimar Saag, Kazeem Bolaji.

 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin