Taliturniiri neljandas mängus tugev lahing, ent kaotus Levadiale

Premium liiga hooaega ette valmistav taliturniir on jõudmas lõpusirgele ning treeningkohtumiste sarja neljandas matšis läks Viljandi Tulevik vastamisi end jõuliselt täiendanud tiitlinõudleja Tallinna FCI Levadiaga. Tempokas ning ründavas, mõlemapoolsete skooritegemise võimalustega mängus läks Levadia avapoolajal juhtima, Tulevik viigistas teise poolaja avaminuteil, ent langes teisel poolajal pealinna klubile siiski lõppskooriga 1:3. FOTO: Liisi Troska / Soccernet.ee

Kohtumine algas ootuspäraselt Levadia survega, ent Tulevik püsis kenasti mängus ja hoidis kaitses asjad korras. Esimene viljandlaste eksimus kaitseliinis tuli 18. minutil ning Levadia karistus värava näol oli kärme tulema. Äärel tegi valearvestuse Martin Allik, lasi Ernest Agyiri endast mööda ning too pääses värava ette tsenderdama. Seal oli jaol Zakaria Beglarishvili, kes kaitsjate vahelt palli väravasse lükkas.

Avapoolaja lõpuni aga Tuleviku värava all rohkem olulisi sündmusi ei toimunud. Marten Ritson oli paaril korral ülesannete kõrgusel ning tõrjus ja püüdis tallinlaste pealelöögid kindlalt.

Teise poolaja avaminutitel murdis end Levadia kaitseliinist läbi Kristjan Kask, kes purjetas palliga trahvikastis otsajoone lähistele, kust sai kukkumise pealt anda söödu karistusala rünnanud Carson Dormondile. Too pani palli võrku ning ehkki mehed rohelises kohtunike suunas maruliselt protestisid, viidates, et pall oli enne Kase söötu otsajoone ületanud, nägid kohtunikud asja teisiti ning värav jäi jõusse. 1:1.

Järgnenud pooltunni jooksul oli taas üritavamaks pooleks kohati üpris närviliseks muutunud Levadia ning juhtohjad suudetigi lõpuks enda kätte tagasi haarata. 68. minutil harutati Tulevik kaitseliin lahti ning värava ees Levadia ründajat Robert Kirssi takistada üritanud Daniil Petrunini õnnetust puutest lendas pall Tuleviku väravasse. Neli minutit hiljem suurendas Levadia eduseisu juba kaheväravaliseks, kui Robert Kirss sai Ihor Zhurakhovskyi söödu järel palli lähilöögist segamatult võrku saata pärast Tuleviku ebaõnnestunud palliklaarimise katset karistusalas. 1:3.

76. minutil külvas Tulevik minuti jooksul kahel korral ohtu Levadia värava ees. Esmalt sundis Herol Riiberg Levadia kollkiipri reaktsioonitõrjele, kui karistusala nurgast teenitud karistuslöögist otse peale lõi. Järgnenud nurgalöögi järel pääses aga Tomi Fagbongbe peaga löögile, ent saatis palli üle Levadia värava põiklati.

Kümmekond minutit enne lõppu sai oma teise kollase hoiatuskaardi ning pidi seega kokkuvõttes teenitud punase kaardiga väljakult lahkuma Atanda Ogungbe, mistõttu tuli Tulevikul teist mängu järjest lõpetada kohtumine arvulises vähemuses. Järgnenud Levadia marusurves Tuleviku väravale näitas hiilgavat mängu teisel poolajal Marten Ritsoni välja vahetanud noor väravavaht Karl Erik Jürisson, kes tegi ridamisi tippklassist tõrjeid.

Hoolimata vähemusse jäämisest ei jätnud ka Tulevik siiski rünnakuid üles võtmata. Kui enamik neist löödi keskväljal tagasi, siis kohtumise eelviimasel minutil pääsesid rünnakule Tomi Fagbongbe ja Carson Dormond, ent Levadia väravavahi Artur Kotenkoga silmitsi pääsenud Dormond kiirustas pisut pealelöögiga ning Kotenko päästis Levadia eduseisu vähenemisest jalatõrjega.

Kohtumine on täispikkuses järelvaadatav Tulevik TV-s.

Tulevik on nüüdseks teeninud neljast taliturniiri kohtumisest kaks võitu ja kaks kaotust. Eeloleval laupäeval kell 14 minnakse Tallinnas EJL sisehallis vastamisi Läänemaa jalgpalliklubiga, kuivõrd samaks päevaks planeeritud A-turniiritaseme kohtumine Paide Linnameeskonnaga jäeti seoses Järvamaa esindusmeeskonnas pahandust külvanud koroonakoldega  ära. Ettevalmistusperioodi peaks lõpetama treeningmäng vabariigi aastapäeval, ent selle kohta saame täpsemat infot anda siis, kui kohtumine on kokku lepitud.

Peatreeneri kommentaar

Soccernet.ee portaalile antud kommentaaris tõdes Tuleviku peatreener Jaanus Reitel, et olusid ja vastast arvestades tuleb oma meeste näidatud mänguga rahule jääda.

“Tegime paar päeva päris tugevalt ise füüsilist trenni. Oleks natuke rohkem võimu olnud, oleksime neid ülevaltpoolt pressida suutnud, aga kuna meil oli raske treeningnädal selja taga, pidime natuke allpool passima. Saime väga hea mängu, Levadia on heas hoos ja füüsiliselt väga agressiivne võistkond. Korralik lahing! Muidugi oleks palliga mäng võinud veidi parem olla, aga nad pressisid päris kiirelt, kõrgelt ja agressiivselt,” analüüsis Reitel.

Viljandi jäätunud kunstmuruväljaku pakutavate kasinate treeningtingimuste tõttu kolm päeva Tallinnas Männiku sisehallis treeninud Tulevik sai seal tehtud kõik, mis plaanis oli. “Tegime suurte koormustega, seetõttu võis täna väsimust sees olla. Müts maha poiste ees. Tallinna võistkonnad ongi juba selle tõttu paremas hoos, et nad saavad igapäevaselt selliste kiirustega treenida,” märkis Reitel.