Taliturniiri avamängust viik Pärnu Vaprusega

Laupäeva pärastlõunal peeti Tallinnas EJL sisehallis maha Viljandi Tuleviku ja Pärnu Vapruse eesoleva hooaja ettevalmistusperioodi esimene kontrollmäng. Mõlemale meeskonnale traditsioonilise taliturniiri avalöögiks olnud kohtumine lõppes 1:1 viigiga. FOTO: Brit Maria Tael / soccernet.ee

Tulevik sõitis Tallinnasse 15 mängijaga, kelle hulgas kolm katsetele tulnud välismaalast: mõned päevad Viljandis meeskonnaga harjutanud aser Elsevar Bakirzade, ukrainlane Samuel Mandei ning vahetult enne mängu meeskonnaga liitunud soomlane Ayoub Sadki; samuti noor Viimsi JK väravavaht Matheas Madik, kelle liitumine Tulevikuga on kokku lepitud, ent ootab viimaste vajalike paberite korda ajamist.

Esimene poolaeg kulges võrdse võitluse tähe all, ent juba üsna varakult, kohtumise 17, minutil kasutas Pärnu ära Tuleviku kogu mängu ainsa tõsisema prohmaka, kui väravast kaugele välja tõtanud Karl-Romet Nõmm end olukorrast välja mängis ning Kristen Saarts palli paarikümnelt meetrilt tühja väravasse sai saata. Korra pidi Nõmm pingutama ka paraadtõrjeks ning paar rünnakut lihtsamate tõrjetega tagasi lööma, ent suurt tööd Tuleviku puurivahil esimesel poolajal enam ei olnudki.

Teisel poolajal sekkusid Viljandi poolt mängu Pavel Marin, Herbert Velleste, Gerdo Juhkam ning väravasuule asus Matheas Madik. Vaprus vahetas välja peaaegu kogu koosseisu, värskete meeste hulgas jooksis platsile suurem osa nende tavapärasest põhikoosseisust. Kohtumise iseloom muutus täielikult, Pärnu vajus sügavale kaitsesse ning jäi sinna kogu poolajaks. Tulevik ründas järjekindlalt, ent kõik pealelöögid põrkusid tagasi tihedast Vapruse kaitsemüürist; ka Vapruse väravavaht pidi omasid paraadtõrjega päästma.

84. minutil sai Tulevik siiski oma tahtmise, kui keskväljalt võidetud palliga poolkiirele rünnakule lülituti ning Rainer Peips palli karistusala joonelt võimsa pommlöögiga Vapruse värava ristnurka saatis. Järelejäänud minutite jooksul loodi veel mõned võimalused, ent realiseerida neid ei suudetud ja kohtumine lõppeski 1:1 viigiga.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post jäi oma hoolealuste ning katsetel olevate meeste esitust kommenteerides tagasihoidlikuks, öeldes, et täit soovitud infot ta sellest kontrollmängust kätte ei saanud.

“Lõpptulemus kui selline pole praegu väga tähtis. Olime kohati lohakad, eksisime palliga mängus ja seda kohtades, kus seda juhtuda ei tohiks. Sellises hooaja ettevalmistuse faasis on see normaalne,” kõneles Post. “Praegu on treeningmahud suured, mängu ilu ja perfektseid sooritusi on praegu meestelt raske tahta.”

Välismängijaist rääkides nentis Post, et ei saanud selle mänguga ühestki neist põhjapanevat pilti ette. “Mingi tase on neil kõigil olemas. Kas see on meile jaoks piisav, kas nad lisavad meeskonnale tugevust või on meie olemasolevatest mängijatest paremad, seda on praegu raske öelda. Aeg näitab,” andis peatreener mõista, et tahab mehi veel treeningutel ja mänguolukorras näha.

Tänaselt mängult puudunud Kaimar Saag ja Gustav-Hendrik Seeder ravivad peatreeneri sõnul väikest vigastust ning nende tõttu kontrollmängus riske võtta ei soovitud.

Saabuval nädalal ootab peatreener katsetele veel mitut uut mängijat.