TAGASIVAADE | Viljandi nautis staadionil perepäeva ja jalgpalli

Pühapäeval 25. augustil kogunesid ligi poolteist tuhat viljandlast linnastaadionile, et saada osa Tuleviku jalgpalliklubi, LX Motorsi ja Kaitseliidu Sakala maleva korraldatud perepäevast. Kogu pärastlõuna väldanud lõbusast ettevõtmisest jäi osalejatele mõnus mälestus kaunist suvepäevast. Ka jalgpalli mängiti – peeti koguni kaks matši. 

Kell 14 avatud staadioniväravatest hakkas peagi sisse valguma sadu inimesi. Osa saadi Kaitseliidu Sakala maleva ning naiskodukaitsjate tehnika ja varustuse näitusest ning erinevatest mängudest. Maanteeameti ja Viljandi politseijaoskonna alal käidi üle ohutu koolitee reeglid ning kõik soovijad, keda oli kümneid, said kontrollida oma jalgratta tehnilist seisukorda. LX Motors oli väljas uusimate Honda sõiduautodega.

Motoklubi Concord MC mehed tõid välja ligi paarkümmend kiiskavat ning võimast tsiklit, mida linlased said oma käega katsuda ja lähedalt uurida. Viljandi huvikooli alal sai mängida osavusmänge, osaleda trummimängu ja lavavõitluse õpitoas ning laevamudelistide kätetöö näituse raames ka ise basseinis mudeleid ujutada.

Viljandi avatud noortetuba VANT ja Mulgimadin hoolitsesid noorte ja laste meelelahutuse eest, pakkudes võimalust mängudealal lõõgastuda ning hiigelsuurel batuudil hullata. Toidupoolise eest hoolitses Jaama söögisaal, kelle puhvetites pakuti laia valikut kõigile meelepärast kõhutäidet alates pannkookidest ning lõpetades suhkruvatiga.

Kell 15 peeti staadonimurul maha tõsine legendide lahing, kui vastamisi läksid 1999. aastal Viljandi Tuleviku esimest ja seni viimast korda meistrivõistluste hõbemedalile viinud meeskond ning JK Liverpool Pubi sats, millest kasvas välja Viljandi jalgpalli esindusklubi taasiseseisvumiseni viinud kollektiiv. Haaravas vutilahingus haarasid legendid kiiresti 3:0 eduseisu ning ehkki pubimeeskond osutas väärikat vastupanu ja lõi ühe värava tagasi, jäi kindel 3:1 võit siiski legendidele.

Õhtuses Premium-liiga kohtumises, mis perepäeva lõpetas, läksid vastamisi Viljandi Tulevik ja Tallinna Kalev. Et kaalul oli palju ning iga punkt käimasoleva hooaja praeguses faasis elu ja surma hinnaga, ei võtnud kumbki pool erilisi riske. Kalevlased läksid kohtumist esimese poolaja keskel juhtima, kui Wale Musa Alli suunas peaga väravasse paremalt äärelt tulnud tsenderduse. Mõned minutid hiljem viigistas Janar Õunap mänguseisu, kui nurgalöögijärgses olukorras palli Kalevi väravasse toimetas. Kohtumise edasine kulg oli küll tempokas ning Tulevik suutis tallinlased ajuti kõva surve alla panna, ent mõlema meeskonna esimene eesmärk hoida kaitse korras sai siiski mängu lõpptulemusele otsustavaks. Lõpuvile kõlades seisis tablool 1:1, mis mõlema meeskonna jaoks absoluutse miinimumprogrammi täitmist tähistas.

Tuleviku jalgpalliklubi soovib südamest ja siiralt tänada kõiki partnereid, vabatahtlikke ja kaasteelisi, kes aitasid perepäeva täielikult kordaminekule kaasa. Klubi hooaja suurim ettevõtmine on selja taga ning meeldivaid mälestusi kaunist suvepäevast jätkub kõigile veel kauaks. Kohtume taas linnastaadionil juba sel pühapäeval kell 13.00, kui Tulevik võõrustab FC Kuressaaret!

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin