Supervaimuga naiskond naudib sõitu laineharjal

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond võttis möödunud nädalavahetusel Põlvas meistriliiga seitsmendas voorus sealse Lootose vastu oma hooaja teise võidu ning kerkis saadud punktide toel kõrgliiga tippseltskonda ehk neljandale kohale, Tallinna duo ja Pärnu jalgpalliklubi selja taha. Peatreener Sergei Vassiljevi kinnitusel on naiskonnas valitsev vaimsus suurepärane ning valmisolek suurteks tegudes tüdrukutes pulbitsemas. Foto: Maarika Hiiemäe

Päikeselisel laupäeval Tilsi staadionil otsustas Raneli Sonk kohtumise saatuse sisuliselt juba kümne minutiga. Neljandal mänguminutil põrutas ta palli põlvalannade värava ristnurka ning vaid viis minutit hiljem murdis ilusa individuaalse soorituse tulemusena nende kaitseliinist läbi ja skooris külmavereliselt teist korda. Kui Teisi Toomsalu 37. minutil oma hooaja kolmanda väravaga eduseisu juba 3:0 peale kasvatas, oli mäng tehtud.

“Häälestus oli hea,” nentis muhelev peatreener Vassiljev. “Olime kohe algusest peale mängus hästi sees, midagi juhuse hooleks ei jätnud ja Raneli võttis seekord vastutuse avavilest saati enda kanda ning kandis selle ilusasti välja.”

Teine poolaeg lõppes küll väravaid löömata ning põlvalannad suutsid pallivaldamise kaalukausse veidi enam oma kasuks kallutada, ent Tuleviku kaitseliin seisis kindlalt, hoolimata kahe põhikaitsja, Maria Solli ja Sandra Liiri vigastuste tõttu välja vahetamisest juba enne teist poolaega.

Peatreenerile teeb rõõmu, et mängijad on leidnud eneseusu ja -kindluse ning see peegeldub üha enam ka mängudistsipliinis. “3:0 eduseis tegi meid ilmselt pisut mugavaks, aga päris lohakusi me endale ikkagi ei lubanud,” selgitas Vassiljev teise poolaja iseärasusi. “Mängisime auga lõpuni ja tulemus peegeldab mängupilti üsna üheselt.”

Teenitud võidupunktid kergitasid esimesest ringist teenitud saagi juba kaheksale silmale ning enne kolmapäeval aset leidvat Pärnu JK ja Saku Sportingu vahelist kohtumist hoiab Tuleviku naiskond Sportingu eest neljandat tabelirida oma kindlas haardes.

Kui palju mängib naiskonna edukuse juures rolli tõsiasi, et paljude vastaste jaoks oleme uus nähtus liigas?

“Ma ei julge küll öelda, et keegi meid alahinnanud on, ent seda tunnetan selgelt, et meie naisi juba kardetakse, sest suudame kõigile vastu hakata. Tippsatsid, jah, on meile praegu veel kõvad pähklid pureda, ent kindlasti oleme praeguste tendentside jätkudes võimelised ka neile hambaid näitama,” avaldas Sergei Vassiljev veendumust.

“Me oleme oma teekonna ausalt läbi teinud, teisest liigast kuni meistriliigani ja võin täitsa rahulikult öelda, et meil on Eesti üks potentsiaalikamaid naiskondi tippude kõrval,” lisas ta. “Kui Põlva Lootos läbis enne tänavuse hooaja algust noorenduskuuri, siis meil ei ole enam võimalik nooremaks minna, siis mängiksime juba lastega,” puhkes naiskonna loots naerma.

Kas neljas tabelikoht, mis teise ringi lõppedes tähendaks hooaja teiseks pooleks kuulumist kõrgseltskonda ja garanteeritud püsimajäämist meistriliigasse, on peatreeneri ja naiskonna eesmärk? Vassiljev suuri sõnu ei tee.

“Eesmärk on mängida,” nentis ta. “Mängida, hästi mängida ja hooaja lõpus näeme, kus me oleme ja mis meie tase on. Minu käest on juba küsitud, et kui peaksimegi tabeli ülaotsa püsima jääma, kas läheme sinna siis vabatahtlikult suuri keretäisi saama. Ma ei mõista sellist mõtteviisi. Kui õnnestub kõrgesse mängu trügida, siis läheme mängima ja endast kõike andma. Kui tulevad keretäied, siis tulevad need mängides, mitte nii, et lähemegi igale mängule kere peale saama. Peaksime me selle koha saavutama, siis oleme seda teinud ausalt ja järelikult väärime seda, aga sinna on veel pikk tee minna. Kui peaksime aga hoopis langema, langeme võideldes,” lõpetas treener.

Naiskonna järgmine kohtumine avab meistriliiga teise mängude ringi. 8. juunil kell 19 minnakse Tartus vastamisi sealse Tammeka naiskonnaga, kes hetkel liigatabelis viie punktiga kuuendal kohal. Avaringis võitles meie naiskond oma meistriliiga debüütmängus tartlannadelt koduväljakul 0:2 kaotusseisust välja 2:2 viigi.

Pärast Tartus peetavat kohtumist läheb naiskond suvepausile ning naaseb mänguväljakule taas 22. juunil, kui Pärnus minnakse vastamisi sealse jalgpalliklubi võimsa naiskonnaga.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin