SISEPILK | Võite, viike, väärikaid võitlusi. Kuidas läheb naistel, noortel, harrastajatel?

Ajal, mil esindusmeeskonna töö Premium Liigas peatus koroonaviiruseohu tõttu nädalaks täielikult ning naastes ootas mehi ees koondisepaus, mängiti jalgpalli teistes liigades usinasti edasi. Naiskond näitas sisu meistriliiga esikolmiku vastu, duubelmeeskond seilab viigilainel, harrastajad lõpetasid hooaja nelja võiduga neljast mängust ja noorteklassides teeb ilma Kaimar Saagi U-15 meeskond, kes võitleb liigavõidu eest. Võtame möödunud kahe nädala tegemised Sisepilgu rubriigis kokku.

Naiste meistriliiga

Sergei Vassiljevi hoolealuste neljamänguline kaotusteta seeria katkes 29. augustil kolmeks järjestikuseks kohtumiseks: järjest mindi vastamisi naiste meistriliiga esikolmikuga ja neis mängudes tuli vastu võtta kaotused. Kõigis kolmes matšis aga tegid naised tugevad ning tunnustust väärt esitused.

29. augustil Tallinnas peetud mäng meistriliiga kolmanda, Tallinna Kalevi naiskonnaga algas Tuleviku naistele lubavalt, kui Teisi Toomsalu juba kaheksandal minutil omad juhtima viis. Poolajapausile aga mindi 2:2 tasaseisult, sest 10. minutil skooris Kalevi poolelt Evelyn Šilina ning 16. minutil viis Marie Heleen Lisette Kikkas kalevlannad juba ühega ette. Minut enne poolajavilet realiseeris Anna-Liisa Joandi penalti, seades sedasi viigi uuesti jalule.

Kohtumise teises pooles pani Kalev aga oma paremuse maksma, kui 58. minutil oli täpne Kadri-Ann Valgeväli. Lõppseisu 4:2 vormistas 75. minutil Kikkase teine tabamus.

Naiskonna ülesanded aga muutusid üha raskemaks. 1. septembril mindi külla Saku Sportingule, turniiritabeli teisele. Ülitugev Sporting hoiti kuival enam kui tunni jagu mängust. Alles 63. minutil suutis Ulrika Tülp skoori avada. Sellele järgnesid kohe kiired tabamused Merily Toomilt (67. minutil) ning Kairi Himanenilt (71. minutil). Teisi Toomsalu ei jätnud naiskonda selleski mängus väravata, kui skooris kaks minutit enne lõppu, tehes seisuks 1:3. Kolmandal üleminutil aga pakkis mängu kokku Saku pallur Paula Maria Mengel, kelle tabamus vormistas lõppskoori 4:1 Saku kasuks.

Möödunud nädalavahetusel lõpetati raske seeria koduväljakul ei kellegi muu kui tiitlikaitsja FC Flora vastu. Esimese poolaja väravatest võttis 6:1 võidu Flora, ent naiskond pakkus koduväljakul hooaja ühe ilusama esituse tugevate võistkondade vastu peetud mängudes. Selle kohtumise kokkuvõtet saab lugeda siit.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnal on põhiturniiril pidada veel viimane, 14. vooru kohtumine võõrsil Nõmme Kaljuga, mis leiab aset 12. septembril Hiiul. Seejärel poolitatakse liigatabel ning Tulevikul seisab ees kaheringiline teine põhiturniir, kus vastasteks Tartu Tammeka, Põlva Lootos ning Nõmme Kalju. Tuleviku eesmärk on kindel: kindlustada oma teisel meistriliiga hooajal mullusega võrreldes ühe võrra parem positsioon ehk viies koht.

Flora vastu peetud kohtumist saab järele vaadata siit:

Tulevik U-21 | II liiga lõuna-läänepiirkond

Kevin Paavo ja Mati Jürissoni hoolealused duubelmeeskonnast viigistasid kaks viimast kohtumist järjest. Pettumustvalmistava allajäämise järel FC Kosele mindi 30. augustil võõrsil vastamisi Raplamaa jalgpalliklubiga. Jude Barrow ja Rainer Peips viisid Tuleviku 2:0 ette, kuid vastase hilistest väravatest seati jalule 2:2 viik, mis jäigi mängu lõpptulemuseks.

Möödunud pühapäeval võeti kodusel kunstmurul vastu tugev FC Kuressaare duubelmeeskond. Tuleviku noormeeste koosseis oli üpris hõre, esindusmeeskonnast selleks mänguks abi ei saadud, ent saarlased olid samas oma ridu tugevdanud mitmete Premium Liiga meestega, kes põhikoosseisust koguni poole moodustasid.

Esimesel poolajal tugeva Kuressaare surve all olnud Tulevik kannatas rünnakulained tänu Kaupo Kruusmäe, Raimond Metsa ja Karl Siimsoni heale kaitsetööle välja ning sai teisel poolajal oma mängu kenasti käima ja mängis saarlastega nagu võrdne võrdsega. Võimalustevaene poolaeg aga kummalegi poole väravaid ei toonud ning 0:0 viigi liigatabeli neljanda koha meeskonna vastu võib kindlasti lugeda rahuldustpakkuvate tulemuste kilda.

Järgmise kohtumise peab Tulevik U-21 13. septembril võõrsil tabeli punase laterna, 16 kohtumisest vaid ühe võidu ja 15 kaotust teeninud Pärnu Poseidoni vastu, keda esimeses ringis koduväljakul 5:1 võideti.

Tulevik III | IV liiga lõunapiirkond

Tuleviku kolmas meeskond täitis möödunud Sisepilgu rubriigis välja toodud eesmärgi: neljanda liiga lõunapiirkonna viimases voorus alistati Tallinna FC Teleios võõrsil Arlet Hundi 54. minuti väravast 1:0 ning tagati sellega põhiturniiri lõppedes pääs neljanda liiga A-tasandi lõppturniirile, kus hakatakse heitlema liiga üldvõidu nimel.

Tuleviku vastasteks lõppturniiril on Lasnamäe FC Ajaxi teine meeskond, Tallinna FC Olympic Olybet, Viimsi Lõvid, Maarjamäe FC IGI, FC Aruküla, Rummu Dünamo teine meeskond ning Tallinna SC ReUnited.

Lõppturniiri esimese kohtumise peab Tulevik võõrsil, 19. septembril kell 13 minnakse vastamisi FC Arukülaga. Kodus saab meie kolmandat meeskonda näha 26. septembril kell 12, kui võõrustatakse FC Olympic Olybeti.

Tuleviku harrastajad | Coolbet rahvaliiga B-tasand

Harrastajate meeskonna rahvaliiga hooaeg sai pisut ootamatu lõpu.

30. augustil alistati koduväljakul 3:2 FC Elva 6. Sektori meeskond. Ülar Koni viis harrastajad juba 14. minutil juhtima. Hugo Laanisto lisas 53. minutil teise ning Koni 74. minutil oma teise ja meeskonna kolmanda. Elva mehed aga ajasid 0:3 kaotusseisu jäänuna mängu ikkagi veel põnevaks, sest 85. minutil oli harrastajate kaitseliini eksimuse järel täpne Elon Kangur ning mängu kolmandal üleminutil teeniti ka penalti, mille realiseeris Veiko Vaiksoo. Kohe pärast palli võrku lendamist kõlas aga kohtuniku lõpuvile, mis tähistas tõsiasja, et koduväljakul jäid harrastajad sel hooajal löömatuks: pidada jäänuks veel küll üks mäng, et Rõngu United, kellele harrastajad hooaja avamängus 2:10 kaotasid, andis loobumisvõidu.

Hooajal kokku teenitud neli võitu, üks viik ja kolm kaotust paigutasid harrastajate meeskonna alagrupi lõpptabelis teiseks, kust tõusta ega langeda ei ole enam võimalik. Ühtlasi tähendas see harrastajate kolmanda rahvaliiga hooaja ametlikku lõppu.

Meeskonna suurimaks väravakütiks lõppenud hoojal kerkis Villu Läne viie tabamusega. Talle järgnesid Ülar Koni nelja ja Martin Rennit kolme väravaga.

Enne saalihooajale siirdumist on harrastajatel plaanis pidada mitu välihooajale lõpliku joone alla tõmbavat sõpruskohtumist nii kodus kui võõrsil.

Tulevik U-17 | Eliitliiga II liiga

Indrek Ilvese ja Raiko Mutle U-17 meeskonna noormeestel jäi napilt teenimata oma liiga kõrgseltskonda püsima jäämine. Enne viimase põhiturniiri vooru kohtumist oli ülesanne selge: koduväljakul tuleb alistada või hoida viigil ülitugev Narva Trans ning loota Tartu Tammeka punktikaotusele ehk viigile või kaotusele Sillamäe Kalevi ja Jõhvi Phoenixi ühendmeeskonna vastu sama vooru kohtumises.

Oma tehti ära: 29. augustil viigistati Transi noortega 1:1. Oleg Gonsevitši väravast läksid narvalased küll juhtima, ent Galvin Järsi tabamus poolaja esimesel üleminutil seadis jalule mängu lõpuni tablool püsinud viigi. Paraku alistas Tartu oma vastase 8:1 ning teenis seega põhiturniiri tabelis viienda koha, jättes tubli hooaja teinud Tuleviku noormehed hooaja teiseks pooleks võitlema tabeli alumise poole meeskondadega.

Nii võetaksegi 12. septembril kell 12 koduväljakul vastu Sillamäe Kalevi ja Jõhvi Phoenixi ühendvõistkond.

Tulevik U-15 | III liiga

Heas hoos Kaimar Saagi hoolealused alistasid viimati peetud voorus 6:0 Kohtla-Järve FC Stormi eakaaslased ning püsivad liigatabelis teenitud 25 punktiga esikohal, sealjuures on Kaimari noormeestel peetud üks mäng vähem kui teisel ja kolmandal tabelireal paiknevatel meeskondadel, kellel on koos vastavalt 24 ja 23 punkti.

Stormi vastu peetud mängus jooksis taas platsile suve algul rängalt jalga vigastanud Günther Laanisto. Tere tulemast tagasi, Günts!

Järgmine kohtumine peetakse võõrsil: 13. septembril sõidetakse kohtumisele Pärnu jalgpalliklubiga, kes liigatabelis üheksa punktiga kuuendal kohal. Hooaja tähtsaimaks mänguks kujuneb aga kahtlemata matš tabeli teisega ehk Läänemaa jalgpalliklubi noortega, mis peetakse võõrsil 27. septembril.

Tulevik / Suure-Jaani United ÜM U-15 | IV liiga

Sergei Vassiljevi juhendatav ühendmeeskond püsib kaotuseta juba neli mängu järjest: 6. septembril viigistati võõrsil Tallinna FC Flora eakaaslastega 2:2 ning sedasi hoitakse endiselt visalt kinni liigatabeli teisest kohast, üheksa mänguga on teenitud 19 punkti.

Järgmine matš viib noormehed samuti võõrsile, 19. septembril mängitakse Kohila Püsivusega, kes liigatabelis kuuendal kohal ning ühe enampeetud mängu juures teeninud 13 punkti.