SISEPILK | U-17 jätkab võidumarssi, duubel kaotas Pärnule, harrastajate hooaeg lõppes

Viimasest Sisepilgu rubriigist möödunud kahe nädala jooksul on kõik liigad suvepausi järel täistuurid peale võtnud. Kuidas Viljandi Tuleviku võistkondadel selle aja jooksul läinud on?

Tulevik II

Duubelmeeskond tunnistas kahes möödunud teise liiga lõuna-läänepiirkonna alagrupivoorus kaotust: korra suurelt, korra napilt.

16. augustil sõideti maakonnaderbiks külla Põhja-Sakala meeskonnale ning naasti sealt kuiva 0:5 kaotusega. Kohtumise avavärava lõi alles kuu aja eest Tuleviku ridades Vändra Vaprusesse siirdunud Rasmus Alles teise poolaja avaminutil (Põhja-Sakala meeskond on Vändra Vapruse formaalne duubelmeeskond). Järgnes Riho Dombergi ühemehesõu: esmalt kahest järjestikusest penaltist põhjasakallaste eduseisu kolmeväravaliseks kasvatanud, lisas ta mängu viimase kümne minuti sees veel kaks tabamust.

Teisele penaltile eelnenud olukorras jäi Tulevik II platsile kümnekesi, kui platsilt eemaldati punase kaardi saanud väravavaht Karl Erik Jürisson, kes võttis viimase mehena veavääriliselt maha Põhja-Sakala ründaja.

24. augustil peeti kunstmurustaadionil kohtumine Pärnu Vapruse duubli vastu. Avapoolaja tänu Reio Sinka väravale minimaalselt 1:2 kaotanud Tulevik jäi teisel poolajal pikaks perioodiks pärnakate ühemõttelise surve alla. Robyn Hallmere 52. minuti tabamusele suutis Rait Oja veel 74. minutil vastata ja Tuleviku mängu tagasi vinnata, ent enamaks meeskonnal jõudu ei jagunud ning napp 2:3 kaotus tuli vastu võtta.

Liigatabelis langes Tulevik II üheksandaks. Järgmine kohtumine peetakse 31. augustil tabeliliidri, Paide Linnameeskonna kolmanda meeskonna vastu võõrsil. Koduväljakul näeb duubelmeeskonda taas 8. septembril kell 13, kui võõrustatakse Tallinna FC Flora U-19 meeskonda.

Tuleviku harrastajad

Klubi pühapäevapallurite rahvaliiga hooaeg on tänavuseks aastaks lõppenud.

15. augustil alistasid harrastajad koduväljakul kaotusseisust 4:2 Laheda spordiklubi. Poolaja lõpu eel 0:1 taha jäänud harrastajad korraldasid teisel poolajal 15-minutilise spurdi: Hugo Laanisto skooris 53. ja 56. minutil, Ülar Koni lisas ühe värava 66. ja Artur Vinnal 68. minutil. Kirglikus madinas nähti ka kolme penaltit, millest leidis tee väravasse vaid üks. Kristjan Kändla eksis harrastajate kasuks määratud penaltil, põrutades palli latti; teises väljaku otsas aga said Laheda mehed veel mängu päris lõpuosas mõne minuti sees kaks korda penaltit proovida. Esimese põrutas Allar Pere 86. minutil väravasuul seisnud Remo Reinholdi selja taha. Paar minutit hiljem määratud teise penalti Reinhold aga tõrjus.

Hooaja viimaseks kohtumiseks sõitsid harrastajad 27. augustil Elvasse, kus sealse 6. Sektori meeskonna käest 2:6 kolakas saadi. Mängu algusest lõpuni valitsenud Elva mehed tegid sotid selgeks 46. minutiga, kui avapoolajal löödi kaks ja teise poolaja alguses kolmas värav. Praktiliselt kahe koosseisu jagu mehi mängule toonud elvakad hoidsid mängutempo kõrge ning pärast kolmandat väravat rauges Tuleviku meeste jaks. Ometi suutis Ülar Koni kaks tabamust kirja saada ning mängu lõppseisuks jäigi 6:2 võõrustajatele.

Harrastajad lõpetasid oma teise rahvaliiga välihooaja kindla kolmanda kohaga alagrupis, kus teeniti kuus võitu ja neli kaotust kümnest mängust. Sellega parandasid harrastajad nii oma mullust tabelikohta kui võidusaldot: möödunud aastal teeniti ühe võistkonna võrra suuremas alagrupis viis võitu ning seitse kaotust ja neljas koht.

Tänavuseks harrastajate meeskonna suurimaks väravakütiks tõusis Ülar Koni viie tabamusega kümnest mängust. Kolm tabamust sai kirja Hugo Laanisto ning kaks väravat Raul Katenev. Ühe värava said hooaja jooksul oma nimele kümme harrastajat ning meie kasuks löödi ka kaks omaväravat.

Harrastajad jätkavad hooaja järel kuni saalihooaja alguseni tavapäraste treeningutega.

Tulevik U-17

Kevin Paavo juhendatav järelkasvumeeskond juhib U-17 eliitliiga teise liiga tabelit suveräänselt, olles 15 mängust kogunud 34 punkti ja edestades teisel kohal olevat, mängu enam pidanud Keila jalgpalliklubi U-17 meeskonda viie punktiga.

17. augustil purustasid Paavi noored Raplamaa jalgpalliklubi U-17 meeskonna 6:0. Robin Joost avas skoori juba 11. minutil ning poolajapausile mindi Kenner Saare tabamusest 2:0 eduseisus. Teisel poolajal kasvatas Raimond Mets juba kolm minutit pärast poolaja avavilet edusesu kolmeväravaliseks. Robin Joost oli teist korda resultatiivne 57. minutil, kaks minutit hiljem lõid Rapla poisid omavärava ning mängu lõppseisu vormistas 79. minutil Ainar Peedo.

Napp, ent magus võit võeti nädal hiljem Tallinnas, kui vastaste omaväravast saadi 1:0 võit FC Flora U-17 võistkonna üle.

Noortekoondistepausi ajal liigat ei mängita ning nii näeb Tuleviku noori vutimehi taas mängimas 10. septembril, kui kell 17.00 võõrustatakse kunstmurul tabeli eelviimast, Eesti U-15 võistkonda.

Tulevik U-16

U-16 teise liiga tabelis kuuendal real platseeruvad Antti Rosenbergi ja Raiko Mutle hoolealused said kahe nädala jooksul maitsta nii võidurõõmu kui kaotusekibedust.

13. augustil alistati koduväljakul 2:0 Keila jalgpalliklubi eakaaslased. Skoori avas 13. minutil Eldar Toimetaja, lõppseisu vormistas Kevin Soitu 40. minutil.

Nädal hiljem aga tuli Läänemaa jalgpalliklubilt vastu võtta 1:2 võõrsilkaotus. Daniel Visnap avas küll juba neljandal minutil penaltist mänguskoori, ent 10. minutil vastased viigistasid ning nende 42. minutil tulnud tabamusele Viljandi poistel enam vastust ei olnud.

U-16 poisse ootab koos kooli algusega ees kolm võõrsilkohtumist järjest. Esimene neist peetakse 30. augustil kell 14 Tabasalu eakaaslaste vastu. Koduväljakule ei naase poisid enne 13. oktoobril peetavat kohtumist Tallinna FC Flora U-16 teise meeskonna vastu.

Tulevik U-14

Kaimar Saagi poisid alustasid hooaja teist poolt U-14 vanuseklassi teise liiga B-tasandil, kus on peetud juba kaks kohtumist, millest on poisid teeninud kolm punkti ja platseerunud kümne võistkonna konkurentsis seitsmendale tabelireale.

16. augustil alistuti võõrsil 0:3 Kiviõli FC Irbise võistkonnale. Nädal hiljem aga võeti võõrsilt 1:0 võit FCI Levadia noorte üle. Võiduvärava autoriks oli selles mängus 41. minutil jala valgeks saanud Aron Mattias Mirka.

30. augustil ootab Kaimari poisse taas ees võõrsilmäng, kui külla sõidetakse Keila jalgpalliklubi noortele. Koduväljakule joostakse taas 13. septembril kell 17 peetavas kohtumises Saue jalgpalliklubi vastu.

U-13 ja U-12

Indrek Ilvese U-13 poisid jätkavad hooaja teist poolt U-13 liiga A-alagrupi kõrgemal tasandil, kus peetud kahes kohtumises on tulnud paraku kaotust tunnistada. 17. augustil alistuti võõrsil 0:5 Tartu JK Merkuur-Juuniorile 0:5 ning 24. augustil koduväljakul 0:3 FC Elvale.

Heas hoos jätkavad Antti Rosenbergi U-12 kollase meeskonna poisid, kes alistasid U-12 liiga B-tugevusgrupi viiendas alagrupis 17. augustil võõrsil FC Otepää noored 1:3. Nädal hiljem tuli alagruppi seni täiseduga juhtinud Antti poistel aga tunnistada hooaja esimest (!) punktide kaotust, kui võõrsil viigistati Tartu Kalevi mustade meskonnaga 2:2.

Sama vanuseklassi sinine võistkond kaotas 17. augustil koduväljakul 0:4 Tallinna FC Flora eakaaslastele ning sai seejärel nädal hiljem võõrsil 1:6 lüüa Leisi jalgpalliklubi võistkonnalt. Liigatabelis püsitakse kümne meeskonna seas viiendal kohal.