SISEPILK | U-17 ja U-12 noored rühivad liigavõidu poole

Samal ajal, kui klubipüramiidi tipus käib nii meeste kui naiste võistkonnas kibe töö selle nimel, et kõrgliigahooaja finišisirge ühe hooga läbida ehk üleminekumänge vältida, rühivad mitmed Tuleviku noortevõistkonnad oma vanuseklasside liigavõidu poole. Tulevik duubelvõistkonnal on aga käsil rasked ajad ning teise liiga lõuna-läänepiirkonna tabelis ollakse langenud 14 meeskonna konkurentsis 11. kohale. FOTO: Eve Mets.

Tulevik II

Viimati 2. augustil FC Kuressaare duubli vastu võidurõõmu maitsnud Tuleviku duubelrivistus kaotas seejärel kolm kohtumist järjest, millele järgnes kolm identse skooriga viiki: 2:2 mängiti järjest nii Paide Linnameeskonna kolmanda satsiga, Tallinna FC Flora U-19 meeskonnaga kui Raasiku FC Jokeriga.

Viigimängudele järgnes aga taas kolmemänguline kaotusteseeria, kus igas kohtumises küll värav kirja saadi, ent vastase paremust tunnistati. 22. septembril jäädi kodus Tallinna Piraajale alla 1:5, 28. septembril võõrsil Läänemaa jalgpalliklubile 1:6 ning viimatipeetud mängus alistuti 6. oktoobril võõral väljakul 1:3 Pärnu Poseidonile (värav Reio Sinkalt).

Pika võidupõua tulemusena on Tulevik II langenud 11. tabelireale. Samadel punktidel on Raasiku Joker, kolme puntkiga edestab meid Viimsi jalgpalliklubi duubelmeeskond ning viie punkti kaugusel on Raplamaa jalgpalliklubi.

Tuleviku duublil on jäänud hooaja lõpuni kolm kohtumist: 13. oktoobril kell 15 võõrustatakse Tallinna Kalevi kolmandat võistkonda, 19. oktoobril sõidetakse külla  tabeli punasele laternale FC Kosele ning hooaeg lõpetatakse samuti võõrsil: 26. oktoobril sõidetakse Viimsisse.

Tulevik U-17

Kevin Paavo ja Mati Jürissoni hoolealused on neli vooru enne hooaja lõppu U-17 vanuseklassi meistrivõistluste teist liigat näiliselt kindlalt juhtimas. Sellest aga, et medalid veel kaugeltki jagatud pole, annab tunnistust tõsiasi, et Keila jalgpalliklubi noormehed on Tulevikust vaid kaheksa ning Tartu Tammeka eakaaslased üheksa punkti kaugusel. Kuivõrd mängus on veel 12 punkti, ei saa meie tulevased Tuleviku reservmeeskonna mängijad jalga veel sugugi sirgu lasta.

Hetkel on paavopoistel käsil seitsmemänguline võiduseeria: viimati jäädi võidupunktideta 11. juunil, kui Paide Linnameeskonna eakaaslastega võõrsil 0:0 viiki lepiti. Sealtmaalt  on tunnistatud vaid võite, viimati alistati 14. septembril võõrsil 3:0 Võru Helios ning 28. septembril koduväljakul Nõmme Kalju. Selles kohtumises viis Johannes Metsmaa Tuleviku 20. minutil 1:0 juhtima, 65. minutil lõi Robin Joost kohtumise teise ning neli minutit hiljem Metsmaa kolmanda värava. 77. minutil üritas Kalju Jan-Christofer Sarapiku tabamusest tagasitulekut, ent 82. minutil sai ka Joost teist korda jala valgeks ning vormistas 4:1 lõppskoori.

Hooaja lõpusirge noormeestele ei halasta ning liigavõidu nimel tuleb veel ränka vaeva näha. Juba täna 8. oktoobril kohtutakse võõrsil Läänemaa/Hiiumaa ühendvõistkonnaga, keda maikuises kodukohtumises napilt 1:0 võideti. 15. oktoobril võõrustatakse Tartu Tammeka noori, kellega mais võõrsil 0:0 viiki mängiti. 25. oktoobril sõidetakse külla Keila jalgpalliklubile, kellest juunis koduväljakul taas napilt, skooriga 3:2 üle oldi. Hooaja lõpetavad U-17 mehed 3. novembril koduväljakul, kus vastaseks viimatine punktiröövija, juunis Tulevikuga 0:0 mänginud Paide Linnameeskond.

Tulevik U-16

Pisut keerulisem on olukord Antti Rosenbergi ja Raiko Mutle juhendataval U-16 satsil, kes on teinud siiski väga tubli hooaja ning on oma vanuseklassi meistrivõistluste teise liiga tabelis kaks vooru enne hooaja lõppu kümne võistkonna konkurentsis kuuendal kohal, sihtides järelejäänud mängudes esineliku kohta.

22. septembril lõpetasid poisid kolmemängulise kaotusteseeria, kui võõrsil Pärnu jalgpalliklubi eakaaslastest 4:0 üle oldi. Väravad lõid selles kohtumises Eldar Toimetaja (kaks tabamust), Morten Siht ning Ernst-Neero Nälk. Järgmises kohtumises aga, 6. oktoobril võõrsil peetud mängus lepiti tabeli kolmanda koha hoidja, Rakvere Tarvaga 2:2 viiki. Meie väravate eest hoolitsesid Ernst-Neero Nälk ja Kevin Soitu. Viik jättis poistele suhu mõru meki, sest Tarval lubati mäng viigistada üleminutitel.

Nädalavahetusel, 13. oktoobril kell 12 võõrustavad Tuleviku poisid tabeli punast laternat, FC Flora 2004 teist võistkonda. Hooajale tõmmatakse joon alla 20. oktoobril, kui sõidetakse külla FC Tarvastu ja Tõrva jalgpalliklubi ühendmeeskonnale, kes tabelis kaheksandal kohal, meie poistest hetkel seitse punkti maas.

Enne selle nädalavahetuse kohtumist Flora poistega on Tuleviku U-16 poistel võimalik liiga lõpptabelis püüda maksimaalselt neljandat kohta, ent selleks on vaja oma mängud kindlalt võita ning loota soodsaid tulemusi teiste klubide kohtumistest.

Tulevik U-14

Tubli minekut on sügisringis B-tasandile siirdumise järel näidanud Kaimar Saagi juhendatav Tuleviku U-14 vanuseklassi võistkond. Meistrivõistluste teises liigas on septembris ja oktoobris peetud neljast kohtumisest kogutud kaks võitu ja saadud kaks kaotust.

Kui 27. septembril võideldi end 2:3 kaotusseisust 4:3 võidule (väravad Eric Levit x2, Rikko Riiner, Aron Mattias Mirka), siis 4. oktoobril tuli paraku võõrsil võtta vastu mõru 0:7 kaotus Tallinna Kalevilt.

Hooaja kaks viimast kohtumist viivad Kaimari poisid vastamisi tabelis viimasel kohal püsiva Põltsamaa Spordi ja Suure-Jaani Unitedi ühendvõistkonnaga võõral ning tabeli hetkeliidri Jõhvi FC Phoenixiga kodusel väljakul. Võitude korral neist mängudest koos soodsate tulemustega teiste võistkondade kohtumistest, on meie poistel võimalik hooaja lõpptabelis püüda maksimaalselt teist kohta.

Tulevik U-13

Septembrikuu üliraskes mängukalendris peeti koguni kuus kohtumist, millest Indrek Ilvese hoolealused said ühe võidu ja viis kaotust.

10. septembril alistati võõrsil FC Elva poisid 2:1 ning seejärel on saadud neli kaotust, neist kaks minimaalsed ning kaks suuremad. Selle saldoga ollakse oma alagrupis viimasel kohal ning pidada on jäänud üks mäng, 12. oktoobril võõrsil Tartu FC Santosega.

Tulevik U-12

U-12 vanuseklassi meistrivõistlustel on tules kaks Antti Rosenbergi juhendatavat võistkonda. Kollane võistkond juhib viiendat alagruppi kahepunktilise eduga lähima jälitaja ees ega ole alates 24. augustil FA Tartu Kalevi musta meeskonnaga tehtud 2:2 viigist kaotanud ainsatki kohtumist. Viimased kolm mängu on Antti poisid võitnud väravate vahega 19:1, kui 21. septembril alistati kodus Tartu Santose teise võistkonna eakaaslased 5:0, seejärel võõrsil sama tulemusega FC Elva valge võistkond ning 4. oktoobril mängiti koduväljakul 9:1 üle Põlva Lootose eakaaslased.

Antti kollastel poistel on pidada veel kaks kohtumist, millega on võimalik alagrupi võit kindlustada: 13. oktoobril kohtutakse võõrsil Põltsamaa SK Motiiviga ning 19. oktoobril kell 10.30 koduväljakul Tartu Tammeka valge võistkonnaga.

U-12 sinine võistkond on sama liiga seitsmendas alagrupis 15 peetud mängu järel kümne võistkonna seas neljandal kohal. Septembris peetud neljast kohtumisest võideti kolm, oktoobris on peetud üks kohtumine. 5. oktoobril võeti magus 2:1 võit Saaremaa JK aameraaS koduväljakult.

Lõpptabelis sinisel võistkonnal kõrgemale kerkimise võimalust ei ole, kuid neljanda koha kindlustamiseks on vaja pidada kaks kodukohtumist. 12. oktoobril kell 12 võõrustatakse FC Tarvastu ja Tõrva JK ühendvõistkonda ning 19. oktoobril samal kellaajal Pärnu Vapruse musta võistkonda.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin