SISEPILK | Puhkused on lõppenud, kõik liigad täies hoos. Kuidas läheb?

Pikk suvepaus on läbi ning tavapärasesse mängurütmi on naasnud nii duubelmeeskond kui U-17 ja U-16 võistkonnad. Rahvaliigas on kolm  mänguvooru selja taga ning alagrupihooaja lõpusirge silme ees harrastajate võistkonnal. Foto: Eve Mets.

Tulevik II

Duubelmeeskonna suvepaus sai läbi 2. augustil, kui koduväljakul võeti vastu FC Kuressaase reservmeeskond.

Mõlemalt poolelt esindusmeeskonna mängijatega vürtsitatud koosseisudega peetud kohtumine lõppes Tuleviku 3:0 võiduga. Rainer Peipsi kaks järjestikust väravat 34. ja 35. minutil viisid Tuleviku duubli 2:0 juhtima. Mängu viimasel sekundil vormistas 3:0 lõppskoori Sander Kuusk, kes realiseeris Rainer Peipsi söödu ning sai oma nimele hooaja esimese tabamuse.

Tuleviku poolelt osalesid esindusmeeskonna mängijatest Peipsi kõrval mängus veel ka Gerdo Juhkam, Ridwan Babatunde, Karl Rudolf Org ning Arlet Hunt. Saarlased olid oma reserve tugevdanud esindusmeekonnast duublile appi tulnud Mario Pruuli, Oliver Rassi, Maarek Suursaare ja Reivo Vinteriga.

9. augustil võõrsil peetud kohtumine Raplamaa jalgpalliklubiga tõi aga duubelmeeskonnale 0:2 kaotuse. Kristjan Nõulik viis võõrustajad juba kolmandal mängminutil juhtima ning Ravel Toome 78. minuti tabamus vormistas lõppseisu. Tulevik lõpetas mängu kümnekesi, kui 88. minutil sai otse punase kaardi Karl Siimson.

Raplast saadud kaotusega jättis 15 kohtumist pidanud Tulevik II kasutamata võimaluse II liiga lõuna-läänepiirkonna liigatabeli tihedas konkurentsis viiendat kohta jagama tõusta ja jäi 14 meeskonna konkurentsis püsima kaheksandale kohale.

Duubelmeeskonna järgmne kohtumine leiab aset 16. augustil, kui maakonnaderbis minnakse võõrsil vastamisi tabelis Tulevikule üheksandal kohal ja ühe punkti kaugusel kuklasse hingava Põhja-Sakala meeskonnaga. Kohtumise avavile kõlab Suure-Jaani gümnaasiumi staadionil kell 19.00.

Tuleviku U-17

Kevin Paavo hoolealused on puhkuse järel pidanud U-17 eliitliiga teises liigas ära kaks mänguvooru ning võtnud mõlemast võidud.

27. juulil alistati koduväljakul FC Elva eakaaslased 5:0. Tempokas esimese poolaja lõpp lubas Viljandi noormehed puhkepausile kolmeväravalises eduseisus, kui 41. minutil skooris Johannes Metsmaa, minut hiljem Jarmo Randmäe ning poolaja viimasel minutil Robin Marandi. Oosip Mägi 64. ja 77. minuti väravad vormistasid lõppskoori 5:0.

Nädal hiljem mängisid Paavo poisid võõrsil ning naasid Võrust sealse FC Heliose vastu peetud kohtumiselt 4:2 võiduga. Jarmo Randmäe viis Tuleviku juba kaheksandal minutil juhtima, neli minutit hiljem duubeldas Robin Marandi eduseisu. Teisel poolajal tuli Helios mängu tagasi, sest juba poolaja avaminutil lõi Jaagup Kurm ühe tagasi. Olukord läks ärevaks seitse minutit hiljem, sest Verner Konnula viigistas mänguseisu 2:2-le. Tenar Tepperi 63. minuti tabamusest ja Mairo Reinsaare 81. minuti omaväravast võttis Tulevik lõpuks siiski kindla 4:2 võidu.

U-17 võistkonda ootab nüüd ees kaks võõrsilkohtumist järjest. 17. augustil kell 14.00 mängitakse Raplamaa jalgpalliklubiga, kellega märtsis koduväljakul 1:1 viigistati. 23. augustil aga sõidetakse Tallinna, kus FC Flora eakaaslastega peetav kohtumine kell 17.00 lahti vilistatakse. Märtsikuust on meie noormeestele FC Flora noorte vastu ette näidata 1:0 võit järveäärselt koduväljakult.

Liigatabelis on 13 kohtumist pidanud Tuleviku noormehed liidrid: kogutud 28 punkti juures edestatakse nii teisel kohal olevat Läänemaa/Hiiumaa jalgpalliklubi kui kolmandaks platseerunud Keila jalgpalliklubi kahe punktiga, sealjuures on Keila poistel kaks mängu enam peetud.

Koduplatsil saab Kevin Paavo noori mängumehi näha taas alles 10. septembril, kui kell 17.00 algavas kohtumises võõrustatakse tabeli punast laternat, Eesti U-15 koondist.

Tulevik U-16

Kaks puhkusejärgset mänguvooru on ära pidanud ka Antti Rosenbergi ning Raiko Mutle käe all treenivad U-16 poisid.

30. juulil alistati kohalikus derbis kunstmuruväljakul FC Tarvastu ja Tõrva JK ühendvõistkond 2:1. Eldar Toimetaja viis Tuleviku 25. minutil juhtima, kuid 39. minutil lasti Jürgen Järvekülal penaltist viigistada. Võiduvärava lõi 66. minutil Rome Veske. Vastased jätsid 77. minutil viigistamise võimaluse kasutamata, kui teisel penaltil eksis Karl Moorits Kurvits.

9. augustil võtsid poisid ette pika teekonna Narva, kus sealse Transi eakaaslastele 1:3 alla vannuti.

Liigatabelis on Tuleviku U-16 noormehed kümne võistkonna konkurentsis kuuendal kohal, viie võidu ja viie kaotusega on teenitud kokku 15 punkti.

Noored tulevad järgmiseks mänguks väljakule täna õhtul, kui kell 17.00 minnakse järve ääres vastamisi 19 punktiga neljandat tabelirida hoidvate Keila jalgpalliklubi eakaaslastega.

Tuleviku harrastajad

Rahvaliiga B-tasandi hooaeg läheneb lõpule. Sel ajal, kui kõik teised liigad puhkasid, peeti Rahvaliigas ära kolm mänguvooru ning Tuleviku harrastajad neist rõõmustamiseks suurt põhjust ei leidnud.

Enne 25. juunil Värska rahvaliiga satsi vastu peetud kohtumist neli mängu järjest võitnud ning vahepeal pikalt alagrupitabelis liidripositsiooni nautinud harrastajate meeskond sai esmalt Värska meeskonnalt koduväljakul 0:10 kere peale, alistus seejärel 21. juulil võõrsil FC Mulgi meeskonnale 2:5 (väravad Kristjan Kändla ja Mirko Gedvil; mulgid said esimese omavahelise kohtumise 2:3 kaotuse eest revanši) ning käis ülemöödunud nädalavahetusel saunas ka Värska koduväljakul, kust naasti 1:15 kaotusega, auvärava autoriks Ülar Koni.

Enne selle nädala neljapäeval kell 19.00 Kesklinna kooli staadionil peetavat kodukohtumist SK Laheda meeskonnaga said Tuleviku harrastajad aga loobumiskaotuse Las Valga meeskonnalt. Laheda mehi võitsid harrastajad võõrsil 3:1.

Pärast neljapäevast Laheda meeste võõrustamist jääb harrastajatel mängida veel vaid üks mäng, võõrsil tuleb piigid ristata FC Elva harrastajatega. Kui Tuleviku harrastajad teenivad kahest järelejäänud mängust vähemalt ühe võidu, lõpetavad nad hooaja alagrupi kuue meeskonna konkurentsis kolmanda kohaga (mullu jäädi seitsme meeskonna seas neljandaks). Mõlema mängu kaotamise või viigistamise korral ei ole välistatud ka hooaja alagrupi eelviimasel, viiendal kohal lõpetamine.