SISEPILK | Pööraselt edukas nädal: kõik klubi satsid võitsid!

Arvestades Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi aktiivsust meistrivõistlustel osalemisel ning neil välja pandud võistkondade suurt arvu, ei juhtu just tihti seda, et kõik nädala jooksul mängu pidanud võistkonnad võidupunktid koju jätavad. Täpselt nii aga möödunud, üliedukal nädalal juhtus! Kui klubipüramiidi tipp ehk esindusmeeskond ja -naiskond said võidurõõmu maitsta meistriliigas, siis sama edukad olid ka klubi duubelsats, noored ja harrastajad.

Naiskonna suurepärasest võidust ning meistriliigas näidatavast pöörasest hoost ilmub peagi eraldi lugu; esinduse kuttide hiilgavast võidust Lõuna-Eesti derbis oleme kirjutanud juba pikalt ja laialt; alljärgnevalt vaatame aga otsa duubli, noorte ja harrastajate ilusale nädalale.

Duubelmeeskond Tulevik II

Teise liiga lõuna-läänepiirkonna 11. vooru kohtumiseks sõitis Viljandisse Viimsi jalgpalliklubi duubelmeeskond. Võrdsete heitlusena kulgenud kohtumise otsustavad momendid leidsid aset juba teisel mänguminutil, kui Rainer Rüütel viis Kevin Paavo juhendatava Tuleviku 1:0 juhtima. Viimsi hoidis palli ning sundis viljandlasi kõvasti musta tööd tegema, kuid kollasärkide väravalukku järelejäänud 88. minuti jooksul lahti muukida ei suudetud.

Kohtumises said mänguaega mitmed U-17 võistkonna poisid, kes igapäevaselt samuti Kevin Paavo käe all treenivad. Põhikoosseisu kuulusid Jarmo Randmäe ja Karl Siimson, vahetusest sekkus Johannes Rebane. Koosseisu kuulus ka Jack James Brereton.

Teenitud võidupunktid hoiavad Tuleviku duubelmeeskonna liigatabelis kenasti konkurentsis, 6.-8. kohta jagatakse Läänemaa JK ning Tallinna Piraajadega.

Meeskonna suurimate väravaküttide arvestuses on kolmikjuhtimine: nelja värava peal on ühtviisi nii Kristen Kähr, Kermo Raudsepp kui Rainer Rüütel.

Järgmise kohtumise peab Tulevik II samuti kodus, kui 9. juunil kell 13.00 võõrustatakse liigatabeli punast laternat FC Koset.

Tulevik U-16

Antti Rosenbergi ja Raiko Mutle juhendatavad noormehed pidasid pühapäeval 2. juunil maha U-16 teise liiga kuuenda vooru kohtumise ning said taas kirja võidupunktid, kui väravatesaju tähe all kulgenud kohtumises kunstmuruväljakul saadi koguni 7:0 jagu Pärnu jalgpalliklubi eakaaslastest.

Suureskoorilises kohtumises sai kübaratrikiga maha Daniel Visnap, ühe värava lisasid Ingo Ott, Eldar Toimetaja ja Ernst-Neero Nälk. Vastased panustasid Viljandi suurvõitu ka ühe omaväravaga.

Tabeliseisus võit esialgu muudatusi kaasa ei toonud, mängu vähem pidanud ning viiendal kohal püsivast Keila jalgpalliklubist jäädakse endiselt maha kolme silmaga. Järgmise kohtumise peavad U-16 pallimehed maha pärast põgusat pausi, kui 16. juunil võõrustatakse kell 17.00 algavas kodukohtumises Rakvere Tarva eakaaslasi.

Tulevik U-14

Heasse hoogu on sattunud Kaimar Saagi poisid ehk Tuleviku U-14 võistkond. Kui möödunud U-14 teise liiga põhja-lõunapiirkonna mänguvoorus alistati Tallinna FC Flora poisid 4:2, siis viimasest puhkuse eelsest voorust võeti teine võit järjest: Kohila Püsivusest saadi võõral väljakul 31. mail peetud matšis jagu 5:1.

Väravad said kirja Karl Sebastian Puustusmaa kahel ning Kristofer Sild, Kevin Einstein ja Günther Laanisto ühel korral.

Poisse ootab nüüd ees väike puhkus.

Tulevik U-12

Antti Rosenbergi 2008. aasta poisid ehk Tuleviku U-12 võistkonnad jätkavad oma võidumarssi U-12 meistrivõistluste B-tugevusgrupis.

Kollane võistkond alistas viiendas alagrupis 2. juunil võõrsil 5:0 Põlva Lootose. Väravate autoriteks Rocco Oja (2), Sten Palgi (2) ning Mathias Kääpa. Täiseduga ehk teeninud kuuest mängust kuus võitu ja 18 punkti, jätkavad poisid juhivad nüüd liigatabelit samadel punktidel, ent mängu enam pidanud Põltsamaa Spordi eakaaslaste ees.

Järgmises voorus võõrustavad Antti poisid 9. juunil kell 16.00 kunstmuruväljakul tabeli kaheksandat, Põltsamaa SK Motiivi.

Sinine võistkond oli samuti edukas ning püsib seitsmendas alagrupis kuuest mängust võetud viie võidu ja 15 punktiga visalt teisel kohal, samadel punktidel tabelit juhtiva Tallinna FC Flora eakaaslaste järel.

Kuuendas voorus sõideti Saaremaale ning naasti sealt 3:1 võiduga JK aameraaSi üle. Meie väravad lõid Jarmo Luik (2) ning Anari Peedo.

Ka järgmine kohtumine peetakse võõrsil: 5. juunil sõidetakse külla FC Tarvastu ja JK Tõrva ühendmeeskonna eakaaslastele, kellega kohtutakse Soe staadionil kell 17.30.

Tuleviku harrastajad

Rahvaliiga B-tasandi üheksandas alagrupis jätkavad täiseduga Viljandi Tuleviku harrastajad. Pühapäeval kodusel Kesklinna kooli staadionil peetud kolmandas voorus alistati külla sõitnud FC Elva 6. Sektori meeskond 3:2.

Harrastajad läksid võrdsete satside heitlusena kulgenud kohtumist 29. minutil Lauri Hollo väravast juhtima. 59. minutil oli täpne Raul Katenev ning 77. minutil üllatas Elva väravavahti lati alla langenud kaarpalliga Franko Koppel. Siis aga lasti Elva meestel mäng ärevaks ajada, sest Koppeli väravale vastas Laur Nurme tabava kauglöögiga samal mänguminutil ning seitse minutit enne lõppu vähendas Aivar Eek vahe minimaalseks. Harrastajad suutsid aga lõpuminuteil edust kinni hoida ning seni võiduta püsivad Elva mehed tabelipõhja jätta.

Et laupäeval peetud mängus alistas möödunud voorus harrastajatele kaotanud FC Mulgi koduväljakul senise tabeliliidri Värska 4:3, kerkisid harrastajad vähemalt nädalaks alagrupitabeli ainuliidriteks. 9. juunil aga lähevad harrastajad võõrsil vastamisi just nimelt Värska meeskonnaga, kes ei olnud enne laupäevast kohtumist vastastele halastanud: esimeses voorus alistas Värska Elva meeskonna 11:1 ning teises Las Valga 12:1.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin