SISEPILK | Noortel veel üks medal käes, naised karikasarjas edasi, kolmas meeskond võitleb hõbeda nimel

Möödunud kahe nädala tulemused vutiväljakutel võtab kokku järjekordne Sisepilgu rubriik, millel hakkab tänavuseks hooajaks töö otsa saama: naiskonna, Tulevik III ja mitmete noortegruppide jaoks on hooaega alles veel vaid päris-päris viimaste mängude jagu. FOTO: Piret Pallase.

Naiste meistriliiga

Vastandlikke emotsioone pakkusid möödunud kaks nädalat meie naiskonnale. Meistriliiga 18. voorus tuli võõrsil Põlva Lootose vastu võtta hooaja üks suuremaid kaotusi. 17. oktoobril Lootospargis peetud kohtumises jäid meie naised juba poolajaks 0:4 kaotusseisu. Teisel poolajal võeti oma võrgust järgmised pallid 54. ja 68. minutil. Teisi Toomsalu lõi 75. minutil küll ühe tagasi, ent 80. minutil vastasid võõrustajad veel ühe tabamusega ning vormistasid lõppskoori 7:1.

See kaotus fikseeris ühtlasi Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna tänavuse hooaja lõppkoha turniiritabelis. Kaks mängu enne hooaja lõppu – mängida on veel Nõmme Kaljuga võõrsil ning Tartu Tammekaga kodus – ei ole naiskonnal võimalik enam püüda viiendat tabelikohta, mis kuulub tänavu lõplikult Lootosele. Et aga saavutatud kuuendat kohta samuti ei loovutata, sai selgeks juba mitmeid nädalaid tagasi ning nõnda kordavad naised tänavu mullu kätte võideldud tulemust.

Kahes viimases mängus on naiskonnal võimalik veel ületada möödunud hooaja punktisaak (hetkel 21 punkti, mullu kogu hooajaga 22); ületada saavutatud võitude arv (hetkel kuus, mullu kogu hooajaga kuus); ning teha üle ka mullune löödud väravate saldo (hetkel 32 tabamust, mullu kogu hooajaga 37).

Väga uhkelt on oma mullust statistikat löödud väravate osas parandanud tänavused väravakütid. Teisi Toomsalu, kes oma meistriliiga debüütaastal lõi üheksa väravat, on tänavu olnud täpne 11 korral. Anna-Liisa Joandi aga on teinud veelgi võimsama tõusu, vahetades mullused kolm tabamust tänavu juba üheksa vastu. Uue liitujana võistkonda lisandunud, naiskonna hetke suurim skoorija Gerli Israel on kaks vooru enne hooaja lõppu meistriliiga väravalööjate üldpingereas 13 tabamusega jagamas kõrget 4.-6. kohta.

Nõmme Kaljuga kohtutakse meistriliiga eelviimases voorus võõrsil 31. oktoobril kell 13, hooajale tõmmatakse aga edukas joon alla viimase kodumänguga Tartu Tammeka vastu 7. novembril kell 13 kodusel kunstmurustaadionil.

Möödunud nädala lõpus edeneti naiste karikavõistlustel 4:1 võiduga veerandfinaali. Tallinna Legioni naiskonna vastu peetud võidumängus tegid skoori Katarina Põldur ja Teisi Toomsalu, kaks väravat sai oma nimele Anna-Liisa Joandi. Hetkel on Tuleviku kõrval ainsa naiskonnana veerandfinaali pileti lunastanud veel Nõmme Kalju naised. Teised klubid peavad oma kaheksandikfinaali mängud selle nädala jooksul.

Tulevik U-21 | II liiga lõuna-läänepiirkond

Ülemäära hästi ei käi meie duubelmeeskonna käsi teises liigas. Võiduta seeria pikenes lõppenud nädalal juba kuuemänguliseks.

18. oktoobril võõrustati koduväljakul oma liigataseme (mitte eriti üllatuslikku) ainuvalitsejat, Paide Linnameeskonna kolmandat võistkonda. Premium Liiga kogemusest pakatav sats on tänavugi serveerinud jõhkrate skooridega kaotusi vasakule ja paremale ning on löönud 22 mänguga 91 väravat, lubades endale lüüa vaid üheksa.

Tuleviku noorte vastugi alustati taas ambitsioonikalt, juba viiendal minutil viis Sander Rõivassepp külalised juhtima. Mängu kindlustanud teist tabamust tuli paidelastel, kes 21. minutil ka penaltil eksisid, aga vastu igasuguseid ootusi jahtida kuni lõpuminutiteni. Alles 87. minutil murdis Martin Ustaali 2:0 värav Tuleviku visa vastupanu lõplikult.

25. oktoobril mängiti võõrsil Tallinna Piraaja vastu. Kui poolajapausile mindi koduvõistkonna napis 1:0 eduseisus, siis teisel poolajal murduti 66. minuti täitudes, mil Leo Kuuse löödud 2:0 väravast alates mäng käest läks. Lõppskooriks selles kohtumises jäi 5:0 võõrustajate kasuks.

Duublimeestel on mängida veel kolm kohtumist, et oma tabelikohta – liigatabelis ollakse langetud juba 11. reale – parandada. Parim võimalus selleks avaneb neil 30. oktoobril, kui koduväljakul maakonnaderbis Põhja-Sakala meeskonda võõrustatakse. Tegemist saab olema äärmiselt printsipiaalse kohtumisega, seda juba olemuslikult, ent ka jagatavad punktid on üliolulised: põhjasakalased platseeruvad hetketabelis täpselt Tuleviku selja taga, ühe punkti kaugusel.

Tulevik III | IV liiga A-tasand

Tuleviku kolmas meeskond sai möödunud kahe nädala jooksul tunda nii kaotuskibedust kui võidurõõmu.

18. oktoobril sõideti külla Lasnamäe Ajaxi duubelmeeskonnale. Äärmiselt räsitud koosseisuga Tulevik pidi viimases hädas väravasse panema põlvemure käes vaevleva ning praktiliselt liikumatu Rain Tölpuse, varumeestepingilt polnud neil aga selles kohtumises sootuks kedagi võtta.

38. minutil läksid võõrustajad kohtumist 1:0 juhtima, ent elasid siis oma elu ise huvitavaks, kui värava autor 63. minutil teise kollase kaardi teenis ja platsilt lahkuma pidi. Ometi suutsid lasnamäelased ka vähemusseisus oma edu kasvatada, 80. minutil oli tabav Oleg Laidinen. Ehkki viimane sõna jäi Tulevikule, mängu viimasel minutil lõi värava Keith Maiste, ei suudetud raskest kohtumisest enamat kaasa võtta ning 1:2 kaotus sai tõsiasjaks.

Kodukohtumises Viimsi Lõvide vastu 24. oktoobril aga saadi kokku märksa tutskem sats ning kohe tuli ka tulemus, mis kergitas Tuleviku tugevatest Lõvidest liigatabelis mööda, kolmandale kohale.

Skoori avas kohtumises juba 4. minutil Janar Bergmann. Roger Teor suurendas eduseisu 10. minutil kaheväravaliseks ning teisest poolajast olid kulunud napid minutid, kui Rober Taar kodumeeskonna juba kolmega ette viis. Seejärel lasti külalised küll veidi lähemale, ent nende 56. ja 64. minuti tabamustele vastas Arlet Hunt 67. minutil oma hooaja seitsmenda väravaga ja jättis 4:2 võidu kodumurule.

Neljanda liiga tšempioniks kerkimise võimalused on Tuleviku kolmas sats minetanud (tiitli on juba kindlustanud Tallinna SC ReUnited), ent pronksmedaleist hoitakse endiselt kinni ja teatud õnnestumise korral ei ole võimatu napsata viimase vooruga ka teine koht. Pronksi kindlustamiseks on vaja hooaja viimases kohtumises 31. oktoobril võõrsil Rummu Dünamo duubli vastu võtta võit. Rummule kaotamise korral tuleb aga pronksi saamiseks loota, et Lasnamäe Ajaxi duubel ei võida viimases voorus Tallinna Olympic Olybeti.

Hõbemedalid saavad meie mehed aga kaela siis, kui oma ära tehakse ehk Rummut võidetakse ning praegu teisel kohal platseeruv FC Aruküla Viimsi Lõvidele alla jääb.

Tulevik U-17 | Eliitliiga II liiga B-tasand

Ka U-17 noormeestel on selja taga vastakate tunnetega kaks nädalat. Kui 17. oktoobril jäädi võõrsil Tallinna Flora eakaaslastele 0:2 alla, siis 24. oktoobril võeti võõrsil Saku Sportingu vastu 3:1 võit, mis kergitas meie poisid vähemalt ajutiselt taas turniiritabeli tippu.

Saku vastu peetud mängus avas Tenar Tepper skoori juba 7. minutil, ent vaid viis minutit hiljem lasti vastastel penaltipunktilt viigistada. Teise kolmveerandtunni alguses aga otsustasid Tuleviku poisid mängu kiiresti: 47. minutil oli täpne Eldar Toimetaja ning kaks minutit hiljem sai duubli kirja Tepper.

Liigatabelis kerkiti nüüd kahe punktiga Sportingu ette esimesele kohale, ent sakulastel on üks mäng vähem peetud. Hooaja eelviimase kohtumise peavad U-17 noormehed 31. oktoobril võõrsil Kuusalu Kalevi vastu, hooaeg lõpetatakse aga koduväljakul 8. novembril, kui külla tuleb Keila JK.

Tulevik U-15 | IV liiga

Kui Kaimar Saagi ja Indrek Ilvese treenitavad noormehed on U-15 liiga kolmanda liiga hooaja juba tiitlivõiduga lõpetanud, siis Sergei Vassiljevi ja Kaimari hoolealused, sama vanuseklassi neljandal liigatasemel pallivad poisid said edukalt hakkama oma liiga hõbemedalitest kinni hoidmisega.

Tartu FA Kalevi vastu võeti 18. oktoobril võõrsil 2:0 võit. Möödunud nädalavahetusel aga alistati kodus 6:2 Tartu Heliose eakaaslased ning see tähendas ühtlasi, et päev varem hooaja viimases mängus Nõmme Kaljule kaotanud FC Tarvastu ja JK Tõrva ühendvõistkond meie poisse enam püüda ei saa. Palju õnne ja suur kummardus hea töö puhul, poisid ja treenerid!

Vahvale hooajale panevad poisid loodetavasti rõõmsa punkti 1. novembril võõrsil Kohtla-Järve JK Järve vastu.

Tulevik U-12 | IV alagrupp

Antti Rosenbergi ja Leo Ira poisid, kellele lõppenud hooaeg üleliia palju võidurõõmu ei kinkinud, realiseerisid oma sügisel üha paranema hakanud mänguvormi kaheks järjestikuseks, emotsionaalselt väga väärtuslikuks võiduks, millega pandi hooajale magus ja tubli punkt.

Esmalt alistati 16. oktoobril koduväljakul 2:1 Paide Linnameeskonna poisid, hooaja viimases voorus möödunud nädalal aga võeti sama tulemusega mõnusalt magus võit tabeli viienda, Võru FC Heliose käest.

Kiidame poisse ja treenereid vapralt lõpuni võitlemise eest! Hea töö!