SISEPILK | Noorte hooajad tüürivad lõpu poole, tippudel on veel minna, rahvaliiga hooaeg on läbi

Kui Tuleviku esindusmeeskonnal on Premium liigas pidada veel neli mängu ning aasta viimane Tipneri karika kohtumine, ning naiskonnal on jäänud kolm matši naiste meistriliigas, siis noorteliigade hooajad on lähenemas lõpule ning palju kohtumisi pole alles ka madalamates liigades.

Sisepilgu rubriik võtab kokku meie klubi võistkondade hetkeseisud.

Tulevik U-21 | Teise liiga lõuna-läänetsoon

Raido Romani ja Mikk Miländeri hoolealustel on jäänud pidada kuus kohtumist. Liigatabelis ollakse 14 meeskonna seas pärast 20 mängu kaheksandal kohal. Teenitud on 28 punkti ning tublisti kerkimise võimalus on endiselt olemas.

Kui viimases voorus alistuti koduväljakul 2:4 FC Hiiumaale, siis pidada on veel kohtumised Raasiku FC Jokeriga (10. oktoobril võõrsil), Raplamaa jalgpallikooliga (17. oktoobril kell 13 kodus), Rummu Dünamoga (24. oktoobril võõrsil), Saue jalgpalliklubiga (30. oktoobril kell 13 kodus), Keila jalgpalliklubiga (7. novembril kell 17 kodus) ja Tallinna JK Piraajaga (14. novembril kell 13 kodus).

See tähendab, et kuuest mängust neli peetakse liigatabelis praegu endast tagapool olevate võistkondade vastu, mis annab meie U-21 poistele  võimaluse oma tabelikohta lõpuspurdiga kõvasti parandada.

Tulevik U-19 | Eliitliiga esiliiga

Indrek Ilvese ja Janar Õunapi noormehed tegid sügise hakul tublisti ära selle, millest möödunud hooajal ülinapilt U-17 liigas puudu jäi: sügisringiks ehk tabeli poolitamise järel murti end kindlalt tugevamasse gruppi.

Seal on nüüdseks peetud ära kõik mängud peale viimase: 12. oktoobril kell 19 võõrustatakse koduväljakul FA Tartu Kalevi noormehi. Olenemata selle mängu tulemusest on U-19 noored mängumehed teinud absoluutselt suurepärase hooaja ning kindlustanud endale eliitliiga esiliiga pronksmedalid. Tartu Kalevil on võimalus viimase mänguga, mis Tuleviku vastu peetakse, võtta Tallinna FCI Levadia noormeestelt ära kuldmedalid.

Senisel hooajal on kõigis kohtumistes täismängud mänginud Karl Kask. Enim väravaid on löönud Edvin Tapfer ja Marius Vister, võrdselt viis. Neli väravat on sepistanud Eldar Toimetaja ning kolme tabamuse peal on Kevin Kasik ja Galvin Järs.

Tuleviku U-19 meeskond on läbi hooaja silma paistnud ülimalt efektiivse kaitsetööga: kogu hooaja vältel on endale lüüa lastud vaid üheksa väravat, mis on kogu liiga parim näitaja (sama vähe on lüüa lasknud vaid hetkel liidripositsioonil olev FCI Levadia).

Ilvesepoisid ootavad kõiki viimasele kodumängule kaasa elama!

Tulevik U-16 | Teine liiga

Kaimar Saagi ja Aivar Lillevere hoolealused, kes alustasid hooaega suurepäraselt, püsides esimesed viis kohtumist kaotuseta, on hooaja teises pooles pisut hoogu maha võtnud. Liigatabelis ollakse viis vooru enne lõppu kuuendal kohal, kuid punktivahed on tabelis väga väikesed ning esikolmiku ründamine veel täiesti reaalne.

Tõsi, ülesanne on keeruliste killast, sest viiest pidamata kohtumisest kolm tuleb mängida tabelis endast eespool olevate meeskondade vastu, ent teisalt annab just see parima võimaluse oma tabelikohta hooaja lõpuks jõuliselt parandada.

Kokkuvõttes siiski väga tublilt esinenud U-16 noormehed on löönud 15 kohtumisega 40 väravat. Meeskonna suurim täpsuskütt on Eric Levit üheksa tabamusega, talle järgnevad Geron Vidder (seitse väravat) ning Karl Sebastian Puustusmaa ja Aron Mattias Mirka (mõlemal neli tabamust).

Järelejäänud viiest kohtumisest kaks mängitakse koduväljakul, nende hulgas ka järgmise vooru mäng Tallinna FC Levadia noormeeste vastu. Mäng algab kunstmuruväljakul 9. oktoobril kell 12.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi U-16 ühendmeeskond | Teine liiga

Samas liigas madistavad Sergei Vassiljevi noormehed ühendmeeskonnast on 11 meeskonna konkurentsis hetkel üheksandal kohal. Hooaja lõpuni on jäänud viis kohtumist. Enim mänguminuteid on kogunud väravavaht Taavi Tibu (1120), suurim väravakütt on aga Rando Aarand kümne tabamusega. Talle järgnevad Henri Tikut kolme ja Klaid Teor ning Tehven Simuste kahe väravaga.

Järele jäänud mängudega on ka ühendmeeskonna noortel võimalik oma tabelikohta parandada. Järgmise vooru kohtumine, 20. oktoobri võõrsilmäng Kohtla-Järve FC Stormiga, tabeli viimase meeskonnaga, annab võimaluse sellega kohe algust teha.

Koduväljakul mängib ühendvõistkond taas 23. oktoobril. Kell 18 algavas kohtumises võõrustatakse Raasiku FC Jokeri eakaaslasi.

Tulevik U-14 | Teise liiga C-tasand

Antti Rosenbergi poistel U-14 meeskonnast on jäänud hooaja lõpuni veel vaid kolm matši. Peetud kuues mänguvoorus C-tasandil, kuhu siirduti alates 28. augustist, pole kaotust tunnistatud ning kolmepunktilise eduga Jõhvi Phoenixi poiste ees hoitakse liidrikohta.

Liigatabelis 11 võistkonna konkurentsis kindlalt kuuendat kohta hoidvad poisid alistasid viimases voorus Tartu WJK Santose eakaaslased 12:0. Suurimad väravakütid on Rocco Oja (29 tabamust), Robin Murulaid ja Andris Reimaa (kumbki 15) ja Sten-Marcus Pulin (12 väravat).

Poistel on pidada kolm mängu. Hooaeg lõpetatakse 23. oktoobril koduväljakul peetava lahinguga FC Haabersti eakaaslaste vastu, mäng algab kunstmuruväljakul kell 15.

Tulevik U-13 | U-13 VIII alagrupp

Antti Rosenbergi U-13 poisid pidasid oma hooaja viimase liigakohtumise 26. septembril, olles juba paar vooru varem kindlustanud alagrupivõidu.

Hooaja viimases kohtumises alistati võõrsil 3:0 Valga FC Warriori poisid. Hooaja ainsa kaotuse võtsid poisid vastu juunikuus, kui 1:3 jäädi alla Suure-Jaani Unitedi eakaaslastele. Ainsaks punktikaotuseks kogu hooajal see poistele jäigi. Kokku löödi hooaja jooksul 104 väravat, endale lasti lüüa vaid viis.

Tuleviku jalgpallikooli nooremad võistkonnad mängivad turniirisüsteemis, kus tulemuste üle arvet ei peeta.

Neist võistkondadest (U-12, U-11, U-10, U-9 ja U-8) on sel hooajal mängida jäänud veel vaid Janar Õunapi ja Tanel Langi U-12 poistel, kel pidamata neli kohtumist. Järgmine neist peetakse 8. oktoobril kodus, kui kell 18.15 võõrustatakse Tartu Merkuur-Juuniori poisse, viimane aga 27. oktoobril, ka see mäng peetakse kodus: kell 14.30 algavas kohtumises võetakse hooaeg kokku Tartu Tammeka eakaaslaste vastu.

Tulevik III | Kolmanda liiga lõunapiirkond

Rain Tölpuse juhitaval satsil on pidada neli kohtumist. Seni peetud 18 mängust on saadud neli võitu, kolm viiki ja 11 kaotust ning see annab 12 meeskonna konkurentsis hetkel kümnenda koha. Viimases voorus lõhati tõeline üllatuspomm, kui koduväljakul alistati 1:0 tabeli neljas, Paide Linnameeskond IV. Võiduvärava lõi tolles kohtumises 88. minutil Timo Tiido.

Järgmises voorus sõidetakse võõrsile, 9. oktoobril peetakse Tartus maha mäng Team Helmi vastu, kes tabelis kolmandal kohal. Hooaeg võetakse kokku 31. oktoobril, kui kell 16 koduväljakul algavas kohtumises võõrustatakse tabeli viimast, Põlva FC Lootost.

Tuleviku kolmanda meeskonna suurim väravakütt on kuue tabamusega Indrek Ilves, neli väravat on löönud Rait Oja ja Timo Tiido, võrdselt kolm tabamust on Hegert Heilil ja Tenar Tepperil.

Tuleviku harrastajad | Coolbet Rahvaliiga B-tasandi I alagrupp

Tuleviku harrastajate neljas järjestikune hooaeg EJL Coolbeti rahvaliigas lõppes neljanda kohaga alagrupis. Kümnest mängust koguti neli võitu, üks viik ja viis kaotust.

Hooaja suurimate kordaminekute hulka saavad harrastajad kahtlemata lugeda visa vastupanud alagrupi tipumeeskondadele. Teisena play-off ringi pääsenud Vatla jalgpalliklubi alistati koduväljakul 5:3 ning võõrsilt võeti väärt skalp alagrupis kolmandaks jäänud Pärnu Vapruselt, kui ühe varumehega peetud kohtumine võideti dramaatilisest viimase sekundi väravast 3:2.

Meeskonna suurimaks väravakütiks kerkis Keith Maiste kaheksa tabamusega. Viis väravat sai kirja Markel Utsa ning kolme tabamusega panustas meeskonna hooaega Tanel Olev.

Hooaeg võeti kokku eelmisel nädalavahetusel peetud Viljandi Sügiskarika korraldamisega, kus möödunud aastal saavutatud võitu kaitsta ei suudetud: sügiskarikas loovutati tänavu Viljandi valla jalgpallimeeskonnale ning piirduti ise hea võõrustaja kombel neljanda kohaga.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin