SISEPILK | Naised, noored, duubel ja teised. Liigad käivituvad järjekindlalt

Premium Liiga alguse kõrval on avapaugu saanud naiste meistriliiga ja duubelmeeskonna hooaeg teise liiga lõuna-lääne piirkonnas, Tulevik III mängud neljanda liiga lõunapiirkonna alagrupis ning mitu noorteliigat. Alanud nädala lõpus alustab ka harrastajate meeskonna kolmas hooaeg Coolbet rahvaliigas. Esimesed mängud on peetud, hooaja esimeses Sisepilgu rubriigis vaatamegi otsa juba tehtud tulemustele.

Kui Premium Liigas on peetud neli mängupäeva, siis naiste meistriliiga alustas möödunud nädalavahetusel. Kaks kohtumist on pidanud Tuleviku U-21 meeskond, nagu ka Tulevik III. Ühe kohtumise on pidanud Indrek Ilvese U-17 noored, Kaimar Saagi U-15 noormehed ning Antti Rosenbergi U-13 poisid.

Naiste meistriliiga

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond alustas oma teist kõrgliiga hooaega 30. mail Tartus, kus Sergei Vassiljevi juhendamisel mindi Sepa jalgpallikeskuses vastamisi sealse Tammekaga.

Gerli Israeli 10. minuti väravast mindi kohtumist 1:0 juhtima ning Kateriin Kuusk kindlustas hooaja avakohtumisest meie naistele 2:0 võidu oma 75 .minuti tabamusega. Liigatabelis haarati avavooru järel kolmas koht.

Naiste järgmine kõrgliiga kohtumine leiab aset koduväljakul 6. juunil kell 14.00, kui võõrustatakse avavoorus Põlva Lootoselt üllatusliku 0:2 kaotuse saanud Saku jalgpalliklubi naiskonda. FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees.

Tulevik U-21

Kevin Paavo ja Mati Jürissoni juhendatav Tuleviku duubelmeeskond alistas hooaja avakohtumises 23. mail koduväljakul 3:0 FC Kose. Johannes Metsmaa oli täpne 10. ja 32. minutil, vigastusest taastunud ning mänguvormi koguv Kaimar Saag lisas ühe tabamuse 29. minutil. Selles kohtumises tegi ametliku debüüdi Viljandi Tuleviku eest senegallasest leegionär Galaye Gueye, kes mängis kaasa kogu kohtumise.

Teise vooru kohtumises võeti raske viigipunkt Raplamaa jalgpalliklubi vastu. 26. mail taas koduväljakul peetud mäng oli üpris kinnine ning Tulevik lõpetas kohtumise kümnekesi, kui 79. minutil teenis punase kaardi samuti Tuleviku särgis debüteerinud, ent esindusmeeskonnas veel mänguajata püsiv kanadalasest poolkaitsja Jude Barrow. Kohtumine lõppes 0:0 viigiga ning kahe vooru järel püsib Tuleviku U-21 meeskond 14 klubi konkurentsis kuuendal kohal.

Tulevik III

Rain Tölpuse juhendatav Tulevik III mängib tänavu neljanda liiga lõunapiirkonnas, on seal praeguseks hetkeks pidanud kaks kohtumist ning on kahe vooru järel ainuliider.

Esimeses voorus võeti 23. mail võõral väljakul 2:1 võit FC Lelle üle. Janar Bergmann viis Tuleviku 9. minutil juhtima, Keith Maiste lõi teise värava 21. minutil. Vaid kolm minutit hiljem lõi Lelle penaltist ühe tagasi. Et rohkem väravaid mängus ei nähtud, sai Tulevik kirja 2:1 võidu.

Teise vooru kohtumises võõrustati 31. mail kodusel kunstmuruväljakul SK Illi ja Jõgeva SK Noorus-96 ühendmeeskonda. Üpriski ühepoolses kohtumises avas 24. minutil skoori Rait Oja. Robert Taar viis Tuleviku kolmega ette, kui oli täpne 40. ja 65. minutil. Teisel poolajal lõid külalised 68. minutil kontrarünnakust ühe tagasi, ent kaks minutit hiljem tegi Janar Bergmann seisuks 4:1. Viis minutit hiljem jäi Tulevik Simon Lukka kahe kollase kaardi koosmõjul teenitud punase tõttu kümnekesi, ent sellest hoolimata vormistas lõppskoori ikkagi kodumeeskond: Keith Maiste oli täpne mängu eelviimasel minutil ning 5:1 võit oli tõsiasi.

Tulevik III järgmine kohtumine leiab aset võõrsil, 7. juunil kell 20.00 minnakse vastamisi Kristiine jalgpalliklubiga.

Tulevik U-17

Indrek Ilvese ja Raiko Mutle käe all treenivad U-17 võistkonna noormehed pidasid U-17 Eliitliiga teise liiga kohtumise 1. juunil võõrsil Võru FC Heliose ja FC Elva ühendmeeskonna vastu.

76. minutil läksid võõrustajad juhtima, ent 88. minutil andis Eldar Toimetaja vastaste värava ette terava täpse söödu, mille vastaste kaitsja oma väravasse klaaris, kindlustades sedasi Tuleviku noortele hooaja avakohtumises 1:1 viigi.

Järgmise kohtumise peavad ilvesepoisid koduväljakul, 6. juunil võõrustatakse Rakvere Tarva eakaaslasi.

Tulevik U-15

Kaimar Saagi ja Indrek Ilvese treenitavad U-15 poisid võitsid U-15 III liiga avakohtumises võõrsil Saue jalgpalliklubi 3:2. Järgmine kohtumine viib poisid samuti võõrsile, 7. juunil peetakse mäng Tallinna FC Levadia valge meeskonna eakaaslaste vastu.

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi U-15 ühendvõistkond, kes mängib Kaimar Saagi ja Sergei Vassiljevi juhendamisel U-15 neljandas liigas, võõrustas avavoorus Suure-Jaani staadionil Kohtla-Järve JK Järve eakaaslasi ning noppis kindla 3:1 võidu. Järgmises voorus minnakse samas vastamisi Tallinna FC Flora 2006 teise meeskonnaga.

Tulevik U-13

Praeguseks hetkeks alguse saanud noorteliigadele saame hooaja esimeses Sisepilgu rubriigis joone alla tõmmata Antti Rosenbergi ja Leo Ira juhendatava Tulevik U-13 poiste avamänguga. 30. mail koduväljakul peetud kohtumises tuli poistel 1:3 alla vanduda FC Elva eakaaslastele.

Järgmise kohtumise peavad Antti poisid 7. juunil kell 11, kui külla sõidetakse Tartu JK Merkuur-Juuniori poistele.

Rahvajalgpall

Viljandi Tuleviku harrastajate meeskond pidas nädala jooksul kaks sõpruskohtumist Pärnu Vapruse harrastajate vastu. Kui võõrsil vannuti 23. mail pärnakatele 3:4 alla (Tuleviku väravad Martin Rennit, Ülar Koni ja Villu Läne), siis 31. mail koduväljakul peetud korduskohtumine võideti koguni 7:2 (Tuleviku väravad 2x Ülar Koni, 2x Mati Tubli, Martin Rennit, Villu Läne ja Tanel Olev).

Harrastajate rahvaliiga hooaeg saab alguse 7. juunil, võõrsil minnakse vastamisi Rõngu Unitedi meeskonnaga.