SISEPILK | Nädal meistrivõistlustel tõi võidurõõmu ja kaotuskibedust

Juuni esimesel nädalal oli võistlustules pea kogu Tuleviku klubisüsteem. Ilusate võitude kõrvale mahtus kaotusseisust välja võideldud viike ning õpetlikke, aga ka väga valusaid kaotusmänge. Iganädalane sisepilgu rubriik võtab kokku Viljandi Tuleviku kõigi võistkondade möödunud nädala (1.-7. juuni) kohtumised. FOTO: Maarika Hiiemäe

Naiskond

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond, kel oli naiste meistriliiga avavoorust all 2:0 võit Tartu Tammeka üle võõral väljakul, võõrustas laupäeval 6. juunil järveäärsel kunstmurustaadionil Saku Sportingu naiskonda.

Kahe hooaja vahel väga jõuliselt, peamiselt laiali läinud legendaarsest Pärnu JK naiskonnast täiendusi hankinud Sporting ei jätnud meie naistele sisuliselt mingit sõnaõigust. Kui avapoolajal suudeti mäng enam-vähem ohjes hoida ning poolajapausile mindi veel mängitavas Saku 2:0 eduseisus (väravad Merily Toom ja Ulrika Tülp), siis teise poolaja esimese veerandtunniga lõid külalised veel kaks väravat (Sandra Paulberg ja Katriin Saulus).

Anna-Liisa Joandi tabamus 67. minutil küll pisut tasandas kärisema hakanud vahet, ent sellele järgnesid katastroofilised kümme minutit, mille vältel lõid Saku naised koguni viis vastuseta jäänud väravat. 81. minutil tegi otsa lahti Annabel Jäär ning Kairi Himaneni ja Berle Branti ühest ning Katriin Sauluse kahest tabamusest võttis Saku Sporting lõpuks 9:1 võidu.

Võimalus vigade paranduseks ning oma tegeliku sisu näitamiseks avaneb meie naistel eeloleval laupäeval 13. juunil, kui kell 14 algavas kohtumises minnakse Põlva Lootospargis vastamisi sealse FC Lootosega. Põlvalannad on teinud hooajale tugeva alguse, võites avavoorus üllatuslikult Saku Sportingut 2:0 ning viigistades teises voorus 0:0 samuti väga jõuliselt koosseisu täiendanud Pärnu Vaprusega. Heade tulemuste toel hoiavad põlvalannad liigatabelis nelja punktiga kolmandat kohta, mil Tuleviku naised on kaheksa naiskonna hulgas kolme punktiga viiendad.

Naiste meistriliigas on pärast kaht mängupäeva punktiarve avamata veel vaid Tartu Tammekal ja Nõmme Kaljul.

Tulevik U-21

Duubelmeeskond U-21 sõitis teise liiga lõuna-lääne piirkonna kohtumisele Saaremaale, kus mindi vastamisi sealse FC Kuressaare duubelmeeskonnaga.

Paraku üpriski ebaõnnestunute kilda langenud mängus jäädi juba pooltunni möödudes kaheväravalisse kaotusseisu, kui 27. minutil oli Maarek Suursaar täpne penaltipunktilt ning viis minutit hiljem duubeldas saarlaste eduseisu Andero Kivi. Teist poolaega oli mängitud viis minutit, kui Suursaar sai kirja oma teise tabamuse. 59. minutil vähendas Robin Joost Tuleviku kaotusseisu 1:3-le, ent viimane sõna jäi ikkagi saarlastele, kui 67. minutil sai oma teise värava kirja Andero Kivi ning mängu viimasel minutil tegi Alari Saar lõppseisuks 5:1.

Kolme vooru järel liigatabelis 17 meeskonna hulgas seitsmendal kohal asetseva Tuleviku U-21 järgmine kohtumine leiab aset koduväljakul: kolmapäeval 9. juunil kell 19 võõrustatakse Pärnu JK Poseidonit, kes seni liigatabelis võitude ja punktideta viimasel kohal.

Tulevik III

Neljanda liiga lõunapiirkonna kolmandal mängupäeval sai ootamatu 0:1 kaotuse lohakat mängu näidanud Tuleviku kolmas meeskond, kes sõitis külla Tallinna Kristiine jalgpalliklubile.

Tuleviku dikteerimisel, ent raisatud väravavõimaluste müriaadi tähe all kulgenud kohtumine kulges lõppsadamasse klassikalise “kui ise ei löö, lüüakse sulle” stsenaariumi järgi. 73. minutil eksis penaltil Rait Oja ning vaid minut hiljem toimetas Kristiine klubi mängija Hektor Talviste palli viljandlaste väravavõrku. 0:1 ja hooaja esimene kaotus oli tõsiasi. Esialgu see Tulevik III tabelikohta ei kõiguta, ent käest lastud mänguga lubati liigatabelis tekkida kolmikjuhtimisel: ühtviisi kuue punkti peal on nüüd nii tabeli liider Tulevik kui ka Kristiine JK ja SK Illi ja Jõgeva Nooruse ühendmeeskond.

Kolmanda meeskonna järgmine kohtumine peetakse laupäeval 13. juunil kell 15 järveäärsel kunstmurustaadionil, kus võõrustatakse Tallinna FC Teleiost.

Harrastajad, Coolbet rahvaliiga

Viljandi Tuleviku harrastajate meeskond pidas Coolbet Rahvaliiga B-tasandi teise alagrupi esimese vooru kohtumise võõrsil, kus tuli tunnistada Rõngu Unitedi 10:2 paremust. Harjumatute mikromõõtmetega kunstmuruväljakul mängiti saaliliiga sarnases formaadis ehk 6+1. Võõrustajad kasutasid neid eeliseid oskuslikult ära, harrastajad oma mängu käima ei saanudki ning Ülar Koni ja Mati Tubli väravad jäid meestele vaid lohutuseks.

Järgmise kohtumise aeg ja vastane peaks selguma lähipäevil.

Noortesüsteem

Tulevik U-17

U-17 eliitliiga teise liiga teises alagrupis avavoorus võõrsilt viigipunkti teeninud Tuleviku U-17 meeskond avas tänavuse hooaja võiduarve koduväljakul, kui 6. juunil peetud teisel mängupäeval Rakvere Tarva eakaaslased 2:1 alistati.

Juba viiendal minutil läksid läänevirulased juhtima, kui täpne oli Marcus Rättel. Riietusruumi pausile mindi aga 1:1 tasaseisul, sest viigi seadis jalule Tenar Tepperi tabamus. Teist poolaega oli mängitud vaid seitse minutit, kui Kevin Soitu tabamus hästi mängitud rünnaku järel vormistas mängu lõppseisuks 2:1.

Kolmas voor viib Tuleviku noormehed Tartusse, kus minnakse laupäeval 13. juunil kell 16 vastamisi Tartu FC Heliose noortega. Liigatabelis hoiavad Indrek Ilvese ja Raiko Mutle hoolealused hetkel kolmandat kohta, kolmanda vooru vastane Tartu Helios aga pole kahe mängupäeva järel avanud ei punkti- ega väravatearvet ning püsib tabelis eelviimasel kohal.

Tulevik U-15 (III liiga)

Kaimar Saagi hoolealused Tuleviku U-15 meeskonnast noppisid teist vooru järjest punkte, kui 7. juunil võeti võõrsil raske viik Tallinna FC Levadia eakaaslastelt.

18. minutil läksid võõrustajad Aleks Grafovi tabamusest mängu juhtima, ent Eric Leviti 29. ja Jan Lukas Mätliku 60. minuti tabamused pöörasid seisu Tuleviku kasuks. Võidust kinni hoida siiski kahjuks ei suudetud, sest 66. minutil seadis Marten Toom jalule 2:2 viigi, mis jäi tabloole kuni lõpuvileni.

Kolmanda vooru kohtumise peavad U-15 poisid kodus, 13. juunil kell 18 võõrustatakse Raplamaa jalgpalliklubi eakaaslasi. Liigatabelis püsivad Kaimari poisid kolmandal kohal, laupäevased vastased Raplamaalt aga ei ole kahe vooruga punkte tabelisse saanud ning on viimasel kohal.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi U-15 ühendmeeskond (IV liiga)

Kaimar Saagi ja Sergei Vassiljevi juhendatav noorte ühendvõistkond, kel avavoorust all võit, pidi teises voorus tunnistama Tallinna FC Flora eakaaslaste 4:0 paremust. Kummalgi poolajal lõid külalised kaks väravat.

Uus kohtumine ootab ühendmeeskonna noormehi ees alles tuleval nädalal, 19. juunil võõrustatakse Suure-Jaanis Kohila Püsivuse poisse. Liigatabelis on meie ühendvõistkond üheksa klubi seas kuuendal kohal, järgmised vastased on samadel punktidel ent parema väravate vahega viiendal tabelireal.

Tulevik U-13

Antti Rosenbergi ja Leo Ira poisid said U-13 liiga kolmandas alagrupis paraku teist mängu järjest kaotuse, kui võõral väljakul mindi vastamisi ülitugeva Tartu JK Merkuur-Juunioriga ning vannuti neile alla 0:18.

Järgmiseks kohtumiseks tuleb taas sõita Tartusse, kus 14. juunil kell 10.30 minnakse vastamisi FA Tartu Kalevi rohelise võistkonnaga, kes ühe vähem peetud mängu juures liigatabelis kuue meeskonna seal kolmandal kohal.

Tulevik U-12

Teine Antti Rosenbergi ja Leo Ira võistkond, Tuleviku U-12 poisid, said U-12 liiga neljanda alagrupi avavoorust kätte väärt viigipunkti Tartu Tammeka poistelt. Robin Alliksaare tabamusest läksid Viljandi poisid 1:0 juhtima, ent jäid siis 1:2 kaotusseisu. Toomas Raven Linnu tabamus aga kindlustas meie poistele võrdsete heitlusest väärika viigipunkti.

Tartus saadud viik paigutas poisid avavooru järel liigatabelis kaheksa võistkonna hulgas viiendale kohale. Ka järgmine kohtumine peetakse Tartus, 13. juunil kell 14 minnakse seal vastamisi FC Heliose eakaaslastega, kes kaotasid avavoorus 2:6 FA Kalevile ning on liigatabelis eelviimasel kohal.

Tulevik U-11

Oma esimest hooaega noortemeistrivõistlustel alustas Janar Õunapi ja Tanel Langi Tulevik U-11 võistkond. Avavoorus mängiti Tartu FC Heliosega ning 12. juunil kell 17.30 võõrustatakse koduväljakul Viimsi MRJK punast võistkonda.

Selle vanusetaseme noorteliigas meistrivõistluste tabelit ei koostata ja tulemuste üle arvestust ei peeta.