SISEPILK | Kuidas on läinud klubi noortel, duublil ja harrastajatel?

Alates tänasest naaseme möödunud hooajal sooja vastuvõtu pälvinud klubisiseste kokkuvõtete juurde, milles vaatame tagasi noortesüsteemi, duubelmeeskonna ja harrastajate võistkonna tegemistele. Tänases artiklis võtame kokku võistkondade senise hooaja ning edaspidi kajastame nende tegemisi ja tulemusi iganaädalaselt, nii, nagu see oli ka mullu.

Duubelmeeskond Tulevik II

Kevin Paavo juhendamisel teise liiga lõunapiirkonnas mängiv Tulevik II, mis elas kahe hooaja vahel läbi muutumiskuuri, kui kokku sulatati kolmandas liigas pallinud Tulevik III ning teises liigas mänginud Tulevik II, on tänaseks pidanud maha üheksa liigakohtumist, millest on teenitud kolm võitu ja kuus kaotust. Turniiritabelis ollakse 14 meeskonna konkurentsis 10 kohal üheksa punktiga ning väravate vahega 16:27.

Hooaeg algas duubelmeeskonnale raskelt, kui kahes järjestikuses kohtumises tuli vastu võtta kaotus. 2:4 alistuti võõrsil FC Kuressaare duublile ning kodu jäädi 1:2 alla Raplamaa jalgpalliklubile. Kolmandas kohtumises avati võiduarve, kui koduväljakul oldi derbimängus 4:1 paremad Põhja-Sakala meeskonnast. Kohe järgnes ka teine võit, neljandas voorus alistati võõral väljakul 1:0 Pärnu Vapruse duubel.

Viiendas voorus tuli koduväljakul vastu võtta 0:6 saun tabeli suveräänselt liidrilt, Paide Linnameeskonna kolmandalt koosseisult. Hokiskoori sai näha ka järgmises kohutumises, kui võõrsil alistuti 2:5 Tallinn FC Flora U-19 meeskonnale. Seitsmendas voorus naasti võidurajale, koduplatsil alistati 2:1 Raasiku Joker. Kaheksas ja üheksas voor pole aga rõõmu pakkunud, sest alistuti vastavalt 2:3 JK Piraajale võõrsil ning 2:5 Läänemaa jalgpalliklubile kodus.

Väravaküttide pingerea esikolmiku moodustavad Kermo Raudsepp nelja ning Kristen Kähr ja Rainer Rüütel kumbki kolme tabamusega.

Tulevik II järgmised kohtumised peetakse kodus, kokku koguni kolm tükki järjest: 26. mail kell 13 võõrustatakse Pärnu Poseidonit; 31. mail kell 19 Viimsi JK duublit ning 9. juunil kell 13 FC Kose esindust.

U-17 meeskond

Kevin Paavo teistel hoolealustel, koos Mati Jürissoniga treenitavatel U-17 noormeestel läheb oma liigas aga märksa paremini. Kaheksa mängitud vooru järel hoitakse U-17 Eliitliiga teise liiga tabelis kolmandat kohta. Väravate vahe annab tunnistust kogu liiga parimast kaitsest, kaheksa mänguga on selja tagant korjatud vaid kuus palli, ise löödud aga 25 väravat, mis on liigas paremuselt kolmas tulemus.

Hooaega alustasid noormehed hästi, kui juba avavoorus alistati Tallinna FC Flora eakaaslased kodus 1:0. Järgnes pettumustvalmistanud viigimäng, kus vaimse lohakuse tõttu end võõrsil FC Elva vastu 0:3 kaotusseisu mängiti, et sealt kangelaslikult 3:3 lõppskoor välja pigistada. 4:0 võidule Võru FC Heliose üle järgmises voorus järgnes taas viik, kui neljandas voorus Raplamaa jalgpalliklubiga 1:1 viigistati.

Kahe suurvõiduga, 6:0 ja 8:0 pandi vastavalt viiendas ja kuuendas voorus paika Eesti U-15 koondis ning Tartu FC Helios. Tagasilöök tuli seitsmendas voorus, kui võõrsil kaotati eduseisust 1:2 Nõmme Kalju eakaaslastele. Palsamiks hingele aga oli seni viimase vooru meeskondliku kaitsetööga võetud 1:0 võit tabelinaabri, Läänemaa jalgpalliklubi üle.

Skooritegemise eest hoolitsejate pingereas troonivad esikolmikuna Oosip Mägi ja Kevin Kaares kumbki nelja, ning Robin Joost kolme väravaga.

U-17 võistkond peab oma järgmise kohtumise võõrsil, kui 25. mail minnakse kell 10 vastamisi Tartu Tammeka eakaaslastega. Koduväljakul saab noormehi taas näha 8. juunil kell 14, kui kunstmurul võõrustatakse Keila jalgpalliklubi.

Harrastajad

Tuleviku harrastajate meeskond pallib teist aastat järjest Rahvaliigas. Kui mullu tuli seitsmeliikmelises alagrupis lõpuks leppida neljanda kohaga, siis tänavu on B-tasandi kuueliikmelises kümnendas alagrupis alustatud hästi: kahest kohtumisest on kirjas kaks võitu.

27. aprillil kohtuti esimeses mänguvoorus Las Valgaga. Juba kolmandal minutil kaotusseisu jäämisega alanud kohtumisest võeti lõpuks vastaste kahe omavärava toel 4:3 võit.

Tõeline Rahvaliiga kvintessents aga toodi publiku ette 12. mail koduväljakul, Kesklinna kooli staadionil. Põhimõttelises vastasseisus FC Mulgiga läksid harrastajad 20 minutiga 2:0 ette, ent lubasid mulkidel siis 40. minutiks 2:2 viigini jõuda. Tarmo Kallaste täpne penalti 85. minutil jättis aga 3:2 derbivõidu seekord Viljandisse.

Harrastajate järgmine kohtumine leiab aset võõrsil, kui 9. juunil sõidetakse külla hetke tabeliliidrile, väravate vahega harrastajate meeskonda edestavale Värska võistkonnale.

U-16 meeskond

Tublisti võitleb U-16 teises liigas Antti Rosenbergi ja Raiko Mutle juhendatav Tuleviku U-16 noormeeste võistkond. Viiest mängust on saadud kaks võitu ja kolm kaotust ning väravate vahega 4:8 hoitakse kümne klubi hulgas viiendat kohta.

Kui hooaega alustati pisut ehmatavalt kindlalt 0:4 kodukaotusega Narva Transi noortele, siis järgmises voorus tehti võõrsil vigade parandus ning võideti Keila jalgpalliklubi eakaaslasi sama kindlalt 3:0. Kolmandas voorus saadi kätte ka esimene koduvõit, 1:0 oldi üle Läänemaa jalgpalliklubist.

Neljas ja viies voor aga tõid kaks järjestikust kaotust koduväljakul: esmalt alistuti 0:2 Pärnu Vapruse noormeestele ning seejärel seni viimases peetud voorus sama skooriga Tabasalu jalgpalliklubile.

Võistkonna neljast löödud väravast kolme autor on Rasmus Kipp, ühe korra on jala valgeks saanud Morten Siht.

Peale põgusat pausi naasevad U-16 noored mängudele ja taas koduväljakul, kui 2. juunil kell 17.30 võõrustatakse Pärnu JK noori ning 18. juunil kell 17 Rakvere Tarvast.

U-14 võistkond

Käesoleva hooaja eel legendaarselt Leo Iralt juhtimise üle võtnud Kaimar Saagi hoolealuste senine käekäik U-14 teise liiga põhja-lõuna piirkonnas ei ole esialgu kõige paremini kulgenud, kuid võidupunktid on seitsme vooru järel satsil ometi tabelis. Liigatabelis ollakse hetkeseisuga kümne satsi hulgas eelviimased, väravate vahe on 14:27.

Mänguliselt on poiste esitused olnud hingestatud ning edasipürgivad. Seitsmest kohtumisest kolmes on vastasele alla vannutud minimaalselt. Tõsise tahtejõudemonstratsiooni korraldasid Kaimari poisid neljandas voorus koduväljakul, kui 0:2 kaotusseis esmalt 5:2 eduseisuks ning siis 7:3 lõppskooriks vormistati.

Väravalööjate pingereas on kaksikjuhtimine Karl Sebastian Puustusmaa ning Eric Leviti käes, kummalgi on kirjas kolm tabamus. Kahe tabamusega on meeskonna heaks panustanud Günther Laanisto, Rikko Riiner, Silver Ilter ja Eldar Ispert.

U-13 võistkond

Ilvesepoisid ehk Indrek Ilvese juhendatav U-13 võistkond rassib U-13 liiga A-tugevusgrupi neljandas alagrupis visalt ja jõuliselt. Kuue vooru järel ollakse tabelis teisel kohal ühe võidu, kolme viigi ja kahe kaotusega. Väravate vahe on poistel 10:16.

Liigatabelit juhib ainuvalitseja Pärnu Vapruse kollane võistkond, kes pole seni kaotusekibedust tunnistanud. Kui hooaja avavoorus said Ilvesepoisid pärnakailt kodus 1:7 lüüa, siis viimati peetud voorus osutati neile võõrsil juba tuntavalt visamat vastupanu ning vannuti alla 1:3. Pärnu poistele sel hooaja löödud viiest väravast kaks on seega meie kuttide nimel.

Tõelise thrilleri korraldasid poisid koduväljakul aga ülemöödunud voorus, kui koduväljakul end FC Kuressaare eakaaslaste vastu 0:3 kaotusseisust 3:3 viigile võideldi.

Ilvesepoiste järgmised kohtumised peetakse võõrsil, kui 2. juunil minnakse taas vastamisi Pärnu Vaprusega ning 16. juunil sõidetakse külla FC Elvale.

U-12 Kollane võistkond

Antti Rosenbergi nooremad vutiässad ehk Tuleviku 2008 (U-12) võistkond teevad suuri tegusid U-12 liiga B-tugevusgrupi viiendas alagrupis. Kuue mänguvooruga ei ole kaotusekibedust tunnistatud, juhitakse liigatabelit kuuepunktilise eduga lähima jälitaja ees ning 18 tabelipunkti kõrval teeb rõõmu väravate vahe, mis on koguni 44:3.

Kuuest kohtumisest kolmes on oma seljatagune puhas hoitud ning koguni viis võitu on tulnud vähemalt viieväravalise enamusega.

Hooaeg jätkub ning Antti poisid mängivad järgmise vooru võõrsil Põlva Lootosega (2. juunil kell 11), misjärel kohtutakse 8. juunil kell 10.30 kodus Põltsamaa SK Motiivi eakaaslastega.

U-12 sinine võistkond

Sama head minekut näitavad sama liiga seitsmendas alagrupis pallivad Antti poisid meie U-12 sinisest võistkonnast. Viiest peetud kohtumisest on võetud neli võitu väravate vahega 25:7. Liigatabelis ollakse teisel kohal ning ainus kaotus pärinebki esimesest voorust, kui tabelit juhtivatele Tallinna FC Flora poistele võõrsil 1:3 alla vannuti.

Sinise võistkonna suurim võit saadi viimatises mänguvoorus, kui koduplatsil oldi 6:0 üle SK Tääksi eakaaslastest.

Antti poiste teekond liigas jätkub 1. juunil Saaremaal, kui kell 12 minnakse seal vastamisi Saaremaa JK aameraaSiga. Sellele kohtumisele järgneb veel kaks võõrsilmängu, koduplatsile naasevad poisid 19. juunil kell 13, kui kunstmurul võõrustatakse Leisi jalgpalliklubi.

Pisemate võistkonnad

Tuleviku U-11, U-9 ning tüdrukute võistkonnad mängivad veel paremustabelita peetavas turniiriformaadis ning nende tegemistest kirjutame peagi eraldi loo koos fotomaterjali ja treenerite kommentaaridega. Esimesed turniiriristsed sai möödunud nädalavahetusel ka Janar Õunapi käe all treeniv U-9 grupp.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin